Draagarmen en hydrolagers

Voor alle technische vragen over de BMW 3 Serie
Strebbelaar
Berichten: 4
Lid geworden op: 22 jan 2015, 21:41

Draagarmen en hydrolagers

Bericht door Strebbelaar » 17 jul 2015, 13:28

Goeiemiddag allemaal.. Ik ben toe aan vervanging van de draagarmen onder mijn 330 e46 sedan uit 2001. Ik heb al veel gelezen en zit met t volgende want ik zie door de bomen t bos niet meer. Ik begrijp dat er armen zijn waar je later ook de fusee los van kunt vervangen.. Dat heeft mijn voorkeur. Verder begrijp ik dat niet alle hydrolagers echt "hydro" zijn maar volledig van rubber... Ook lees ik dat meyle goed spul levert maar dat met name de hydrolagers erg stug zijn en trillingen doorgeven. Wat is nou wijsheid ?! Ik wil niet zomaar iets kopen en dan tot conclusie komen dat t niet bevalt. Ik ben geen uitermate sportieve rijder... Rij wel graag door maar vecht niet om elke centimeter zeg maar :)

Heeft iemand een goede tip voor mij

Alvast bedankt
Groed, ed strebbel

LimaPeru
Berichten: 73
Lid geworden op: 27 feb 2013, 00:20

Re: Draagarmen en hydrolagers

Bericht door LimaPeru » 18 jul 2015, 21:15

Ik heb Meyle hd draagarmen + hydrolagers.
Dit was een comlete set met hydrolagers erop gemonteerd, hoefde alleen maar eronder geschroefd te worden.
Na een half jaar was al 1 hydrolager kapot.
Ik heb er nu originele hydrolagers op laten monteren.
Ik ga in het vervolg gewoon voor originele BMW onderdelen.

B.I.Jager
Berichten: 139
Lid geworden op: 22 apr 2014, 19:34

Re: Draagarmen en hydrolagers

Bericht door B.I.Jager » 19 jul 2015, 18:53

Ik heb begin dit jaar ook de draagarmrubbers vervangen (het zijn gewoon massieve rubber blokken trouwens) door wederom originele BMW rubbers. Maar na 10.000km is er van de linker al een stuk afgescheurd en van de rechter hangt er een stuk los. Ik heb het aangekaart bij de dealer en BMW heeft me 2 nieuwe geleverd(kosteloos) Die dingen lijken al te slijten door er alleen maar naar te kijken :gek: .

Gebruikersavatar
pnbmw
Berichten: 346
Lid geworden op: 20 feb 2010, 20:04

Re: Draagarmen en hydrolagers

Bericht door pnbmw » 20 jul 2015, 21:32

Ik had eerst massieve draagarmrubber voor laten monteren. (dus niet de olie gevulde OEM uitvoering). Ik had daarna last van trillen in het stuur. Daarna weer de originele olie gevulde laten plaatsen en het trillen in het stuur was weg. Voor mij alleen nog origineel OEM.
E39 528I Touring automaat 1999
E46 330I Touring Automaat 2002

Strebbelaar
Berichten: 4
Lid geworden op: 22 jan 2015, 21:41

Re: Draagarmen en hydrolagers

Bericht door Strebbelaar » 04 aug 2015, 09:28

Ok thnx voor de reacties... Ik ben idd voor oem gegaan. Hij rijdt weer super.. En geen gekraak meer bij hobbels ook fijn

Gebruikersavatar
Hompie
Berichten: 701
Lid geworden op: 29 dec 2009, 17:45
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Re: Draagarmen en hydrolagers

Bericht door Hompie » 31 dec 2015, 18:44

Wat ie nu het merk Hydrolagers wat je bij BMW (OE) koopt, ik begreep dan Lemforder de originele Hydrolagers maakt voor BMW (OEM)
Laatst gewijzigd door Hompie op 17 jan 2016, 14:42, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Hompie
Berichten: 701
Lid geworden op: 29 dec 2009, 17:45
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Re: Draagarmen en hydrolagers

Bericht door Hompie » 06 jan 2016, 07:41

Inmiddels Lemforder besteld, is origineel BMW ook.
Laatst gewijzigd door Hompie op 17 jan 2016, 14:43, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Hompie
Berichten: 701
Lid geworden op: 29 dec 2009, 17:45
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Re: Draagarmen en hydrolagers

Bericht door Hompie » 09 jan 2016, 14:23

Laat ze zaterdag bij de BMW vervangen voor 100 euro inclusief, kijken we gelijk de Hardy schijf eens goed na nog een keer :duim:
Laatst gewijzigd door Hompie op 16 jan 2016, 12:39, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Hompie
Berichten: 701
Lid geworden op: 29 dec 2009, 17:45
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Re: Draagarmen en hydrolagers

Bericht door Hompie » 16 jan 2016, 12:38

Vandaag de nieuwe draagarm rubbers laten monteren bij de BMW dealer, keurig netjes gedaan.
Alleen merk ik als ik nu rem een lichte trilling in me stuur met remmen, wat ik eerst niet had :s
Zou dat nog afnemen na een tijdje rijden, volgens de monteur lost het (banden) vet wat ze gebruiken voor de montage op en zitten de rubbers dan vast, deze methode gebruiken hun altijd :roll:
Laatst gewijzigd door Hompie op 08 aug 2017, 16:26, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Hompie
Berichten: 701
Lid geworden op: 29 dec 2009, 17:45
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Re: Draagarmen en hydrolagers

Bericht door Hompie » 18 jan 2016, 17:47

Vandaag de dealer gebeld omdat voor na te vragen en nu zeggen ze dat het aan de nieuwe rubbers zou kunnen liggen, zoals hun het gemonteerd hebben is de methode en ze kunnen er maar op een manier op en het bandenvet lost vanzelf weer op en dan zitten de rubbers gewoon vast.
Met remmen trilt het een klein beetje (niet constant) en soms rond de 70-80 km/u (niet constant) wel nog steeds het gevoel zoekerige gevoel vanaf 100 km/u.
Waar kan dat nou aan liggen dan, ben er ten opzichte van de vorige rubbers er zo niet echt op voorruit gegaan :nee:
Als ik trouwens me auto op krik en wiel van links na rechts beweeg zit er wel een minimale speling op, zover we konden controleren komt dat van de as die het stuurhuis ingaat, de speling zit dus niet op de binnenste spoorstang, maar echt op het stuurhuis zelf.

Gebruikersavatar
Hompie
Berichten: 701
Lid geworden op: 29 dec 2009, 17:45
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Re: Draagarmen en hydrolagers

Bericht door Hompie » 28 jun 2016, 17:58

Ben er achter dat me remschijven waarschijnlijk weer krom zijn, als ik het wiel rond draai dan loopt ie vrij behalve op een punt, daar loopt het wiel weer vast.
Dacht eerst dat het door de draagarm rubbers kwam, maar blijkt toch de remmen weer te zijn.
Hoe kan het nou steeds krom trekken ?

Plaats reactie

Terug naar “BMW 3 Serie (E46) Techniek”