Goed, wat eerste ervaringen dan maar

Ben vandaag van Vught naar Maastricht op en neer gereden. Ondanks dat ik de weg wel wist, uiteraard met de navigatie.
Ik heb toch wel wat eigenaardigheden gevonden. Niet om de boel af te zeiken, meer als kritische gebruiker. Laat ik voorop stellen dat ik er erg blij mee ben!
Om te beginnen valt op dat de software me het idee geeft met een soort prototype op stap te zijn. Een paar voorbeelden:
- De lachwekkend slechte vertalingen van Engelse menuteksten naar een soort Nederlands (heb 'm dus maar op Engels gezet)
- De lachwekkend slechte Engelse teksten in de handleiding
- Switchen tussen functies: om in de navigatie te komen kun je op de Navi knop drukken, maar ook met Mode tot je bij de Navi bent. Dan is er ook nog het hoofdmenu, dat je alleen kunt bereiken als je in radio, usb of bluetooth zit. Als je iGo afsluit, kom je weer in een ander menu mt instellingen en mediaplayer, die compleet los lijken te staan van de rest van de software.
Als ik vanuit Navi de Mode knop gebruik om naar het usb scherm te gaan, lijkt het alsof de boel opnieuw opstart (BMW logo). Wat ik dus eigenlijk mis is een echt hoofdmenu: een knop waarmee je direct naar het functiekeuzescherm gaat, ongeacht welk scherm je open hebt.
- Navi: de GPS ontvanger lijkt niet helemaal lekker te zijn, Autodinges stuurt een nieuwe op. Dat het lang duurt (soms) om satellieten te vinden en ze soms ineens allemaal kwijt zijn, laat ik even buiten beschouwing.
Het Naviprogramma werkt verder prima, maar heb ik wel even ruzie mee gehad. Zo werden de instellingen van tijdweergave niet onthouden. Ik vermoed dat dat nu wel zo is, nadat ik het programma een keer heb afgesloten. De dynamische volumwregeling heb ik ook maar uitgezet. De ene keer was het veel te hard, later weer te zacht. Dat was me dus iets te dynamisch
Verder werkt iGo als ieder naviprogramma, maar (naar mijn bescheiden mening) niet zo goed als TomTom. Ik vind bijvoorbeeld dat er erg vaak een afslag wordt aangekondigd. Omdat elke keer de muziek wordt onderbroken, is het niet fijn als een weg naar rechts 3 of 4 keer wordt aangekondigd met verschillende afstanden.
- USB: Ik gebruik de usb aansluiting die niet "GPS usb" heet, dus gewoon vanuit het homescherm van het apparaat. Misschien moet ik er nog wat mee experimenteren, maar de mp3's lijken in een nogal willekeurige volgorde afgespeeld. Ik vermoed op volgorde van het tracknummer in de idtag. Da's natuurlijk erg onhandig, een sortering op bestandsnaam was ik gewend en lijkt me handiger.
- Radio: daar heb ik vandaag nogal ruzie mee gehad. Een zender die naar een andere frequentie gaat, was ie vaak helemaal kwijt, waarbij ie een voorkeur had om naar Belgische en Duitse zenders te gaan. de AF functie heb ik dus wel eens beter zien werken. Ontvangst is best vaak helemaal weg.
- Bluetooth: Pairen is kinderlijk eenvoudig, belkwaliteit is weinig mis mee. Als ik gebeld word, zie ik wel het nummer in beeld, maar niet de naam uit het telefoonboek. Ik heb nog niet ontdekt of het mogelijk is het hele adresboek te importeren. Wel kan ik via het menu bladeren in mijn adresboek, maar dat gaat erg langzaam en ik kan niet op (eerste letter van) naam zoeken. Ook onhandig is dat tijdens het bellen je niet terug naar de navi kunt.
Conclusie: het is een erg fijn en mooi apparaat waarvan de software een beetje het idee geeft dat je technisch moet zijn om ermee te werken. Ik kan me voorstellen dat een origineel systeem veel beter uitgedacht en doorontwikkeld is, maar qua prijs en functies zijn die eigenlijk niet te vergelijken met de Dynavin.