Introductie E39 530i + to-do lijst

Voor alle technische vragen over de BMW 5 Serie
Arbi
Berichten: 36
Lid geworden op: 22 jan 2017, 09:03

Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door Arbi » 22 jan 2017, 09:22

Goedemorgen allen,

Sinds gisteren ben ik de trotse eigenaar van een BMW E39 530i. Na lang zoeken op het internet had ik een mooi exemplaar gevonden met 160.000 km en een dealer onderhouden geschiedenis tot 130.000 km. Met koude motor daar gestart en een lange proefrit gemaakt. Ik had het idee dat als ik rustig reed en een klein beetje gas bij gaf, de auto na een paar seconden de toeren een klein beetje omhoog gooide zonder dat ik extra gas gaf. Verder niets raar gemerkt.

De auto heeft redelijk wat opties waaronder het MK4 navi systeem (althans ik zag achterin de dvd-wisselaar). Deze deed het goed en het scherm was nog in prima conditie. Ook was er geen sprake van pixel-uitval op het dashboard. Enige "minpunt" vind ik de stoffen bekleding. Leer vind ik mooier. De verstelling van de stoelen gaat wel automatisch en heeft memory (toch leuk :) ). De vorige eigenaar heeft nog een achteruitrij camera ingebouwd. Zie er zelf het nut niet van in, maar leuk dat het er op zit.

To-do: Gisteren heb ik gelijk Jan Hermsen in Kortenhoef gebeld voor een grote beurt + apk (loopt af in maart). Hermsen raadde mij aan de beurt pas na 3 weken te doen zodat ik er zelf eerst nog in kon rijden en mogelijk nog wat zou opmerken. Ik gaf aan dat ik de bak graag door ZF in Dortmund wilde laten spoelen. Dat kon dan ook mooi voor de grote beurt en indien nodig kon hij de automaat nog resetten.

Uiteraard ga ik de auto natuurlijk eens goed wassen, kleien en polijsten (handmatig, als dat uberhaupt lukt) en wil ik het interieur ook onder handen nemen. Bekleding zal ik wel moeten laten doen aangezien ik geen dure stoommachine of extractor/tapijtreiniger heb.

Daarnaast zou ik graag een bluetooth kitje (en niet zo'n zichtbaar parrot blokje op je dashboard) willen inbouwen om mijn telefoon te connecten. Zal eens op het forum hier kijken wat de mogelijkheden zijn. Volgens mij zit er wel een microfoon in de auto (hemel bij de achterkijkspiegel).

Verder heb ik nog een vraag aan jullie. Op de site van ZF wordt vermeld dat spoelen extra kosten. Nu kost dit niet bijster veel meer (69e ex btw) maar ik vraag mij af waarom dit niet standaard gedaan wordt? En is dit de moeite waard of neem je een verhoogd risico met los komend vuil? Ik wil deze beurt preventief laten doen en zij zullen er wel het meeste verstand van hebben, maar ben toch benieuwd.

EDIT: Foto's volgen uiteraard. Heb de auto alleen nog niet mee gekregen. Er worden nog een paar deukjes gerestyled. Hoop de auto dinsdagavond op te kunnen halen.

Alvast bedankt en hoor graag van jullie :).

Groet,

Otto

Hieronder nog mijn lijst.

Vehicle information
Type

Value
VIN WBADT61070CJ59068
Prod. Date 2002-11-29
Mileage Check mileage and service history
Type code DT61
Type 530I (EUR)
Series E39 (5 Series)
Body Type LIM
Steering LHD
Engine M54
Displacement 3.00
Power 170kw / 231hp
Drive HECK
Transmission Automatic
Colour BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)
Upholstery STOFF RIPS DIAGONALANTHRAZIT (F4AT)
options
S167A EU4 exhaust emissions standard
S210A Dynamic stability control
S216A HYDRO STEERING-SERVOTRONIC
S249A Multifunction f steering wheel
S302A Alarm system
S339A Shadow-Line
S415A Sun-blind, rear
S430A Interioroutside mirror with auto dip
S438A Fine wood trim
S459A Seat adjuster, electric, with memory
S470A Isofix-System
S500A Headlight wipewashIntensive cleaning
S508A Park Distance Control (PDC)
S521A Rain sensor
S522A Xenon Light
S534A Automatic air conditioning
S609A Navigation system Professional - Update navigation map
S694A Provisions for BMW 6 CD changer
S863A Retailer Directory Europe
S877A Delete cross-pattern operation
S886A On-board vehicle literature Dutch
S896A Daytime driving light switch
S915A Dummy-SALAPA
Standard equipment
S202A Steptronic
S266A BMW light alloy wheel, radial spoke 48
S520A Fog lights
S548A Kilometer-calibrated speedometer
S851A Language version German
individual
- Code Description (interface) Description (EPC) S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Interior mirror with automatic-dip S555A BORDCOMPUTER On-board computer V with
- S431A
- S555A

m43
Berichten: 128
Lid geworden op: 30 mar 2015, 16:54

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door m43 » 22 jan 2017, 10:02

hoi proficiat met je mooie bolide welkom hier op het forum heb zelf ook alltijd automaat gereden ik zou je het spoelen afraden zf raad dat zelf ook af gewoon verversen en nieuw filter er in doen spoelen kan weleens je bak naar de mallemoer draaien met die gif zooi die ze er in doen het werkt wel licht op andere autos maar zal het zeker niet op die van jou doen informeer maar bij zf nederland zou ik je zeggen of raadpleeg eens ade39 die weet meestal ook wel dat dit echt funest is maar heel veel plezier verders met je aanwinst :driving: en goede km gewenst grt m43

AdE39
Berichten: 1319
Lid geworden op: 14 jan 2011, 19:48

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door AdE39 » 22 jan 2017, 12:35

Goede morgen Arbi en M43,

Welkom op dit mooie forum, beste Arbi.
Ik hoop dat u het naar uw zin mag hebben, op dit forum.
Als u vragen heeft of een probleem, met uw BMW, dan kunt u dit gewoon bekend maken.
De forum leden zullen u echt helpen waar ze kunnen, met het probleem van uw BMW.
Vragen worden ook altijd beantwoord.
Heeft u eventueel vragen voor de aankoop van onderdelen of dergelijke zaken.
Er zijn altijd wel forumleden die goede tips voor u zullen hebben.

Ik wens u heel veel plezier, en heel veel veilige kilometers toe, met uw BMW. :duimen:

Als ZF een bak gaat spoelen, dan is dat zonder meer echt goed.

We moeten dit niet gaan vergelijken, met het spoelen wat we op Marktplaats tegen komen, want dat zijn geen ZF specialisten!

Het is ten eerste zeker geen aanrader, gezien de problemen die ik al heb gezien, na de spoeling!

Ten tweede, is het ook niet echt goedkoper, dat spoelen met die chemische zooi!
Dit raad ZF dus ook echt af!

Ten derde, dat chemisch spoelen, dat zal niet echt alle residu oplossen in de automaat.
Daardoor kan het voorkomen, dat er soms brokjes residu loskomen, en in de klepjes vast blijft zitten.
Daardoor zal de automaat kunnen gaan bonken, of slecht tot helemaal niet schakelen, of anders met grote problemen.
Bij dit soort spoelbedrijven, kan men niet zien, of controleren, of alle residu is verwijderd, dat is gewoon gissen! Bij ZF word het brein/kleppenblok gedemonteerd, dus bij ZF kunnen ze dat wel controleren, dus echte zekerheid voor de volle 100%!

Ten vierde, kan het zijn, dat niet alle chemische zooi uit de automaat is weggelekt, en er zo nieuwe olie word gevuld! Dat kan eventueel schade opleveren!

De latere, en de nieuwere automaten van BMW, die schijnen gespoeld te worden bij ZF, dat word tenminste gezegd op het forum!
Of dit zo is, dat weet ik dus niet.
Even telefonisch contact opnemen, of een e-mailtje sturen, dan weten we direct hoe de vork in de steel zit!
En wat de kosten bedragen, van een service beurt!

Maar een E39 automaat word niet gespoeld.
De automaat word netjes gedemonteerd, terwijl de automaat wel ingebouwd blijft.
Daar bedoel ik dus mee, de carter pan word onder de automaat gehaald.
Waarna het filter volgt, daarna word het mechanische brein/kleppenblok gedemonteerd, en geheel gedemonteerd.
Daarna worden de brein helften gedegen gereinigd in een speciale wasmachine.
De klepjes, die bestaan uit balletjes met veertjes, deze worden kritisch bekeken, of de balletjes nog rond zijn, en geen platte vlakken hebben, de veertjes worden bekeken, of ze nog voldoende druk hebben.
Soms komt het wel eens voor, als de automaat nog geen update heeft gehad, dat er wat andere ge-update onderdeeltjes in de automaat gaan, en dan wel in het brein/kleppenblok!
Als het geheel is gereinigd, wat echt een wereld aan verschil is.
Word het geheel weer samengebouwd/ gemonteerd.
Nu word het brein/kleppenblok weer in de automaat gemonteerd, samen met een nieuw filter.
En de automaat krijgt zijn carter pan weer gemonteerd.
De automaat word weer netjes afgevuld met de juiste olie en de juiste hoeveelheid.
Nu gaat de service monteur een gedegen proefrit maken, waarna de BMW weer de brug op gaat.
Het oliepeil zal gecontroleerd worden, en ook of er geen lekkages aanwezig zijn!

De BMW is klaar voor de eigenaar, om er weer van te kunnen genieten.

U kunt er op wachten, duur ± 4 tot 5 uur van de service beurt.
U kunt ter plaatse gebruik maken van WIFI.
U kunt gebruik maken van de lunch en koffie of thee of soep.
U kunt ook even de moeite nemen, om te vragen, of u mag mee kijken.
Daar word niet moeilijk over gedaan, als u de monteurs niet teveel afleiding geeft.
Vragen staat natuurlijk vrij.
Vaak word u begeleid door een medewerker, of de chef werkplaats, waar u vragen aan kan stellen.

Maar dat alles komt u te weten, als u dit mailt of even vraagt per telefoon, net wat u het prettigste vind.

Beste Arbi.
U hoeft niet naar Dortmund Duitsland te rijden!
U kunt gewoon terecht in Delfgauw bij Delft.
Ik weet natuurlijk niet, in welke provincie u woont.
Als u tegen de Duitse grens woont, dan is ZF Dortmund misschien dichter bij voor u.
Maar als u in centraal Nederland woont, of in het westen van Nederland, dan is ZF Delfgauw dichterbij.

U kunt voor het adres gewoon even Googlen.
Dan heeft u alle adres gegevens bij de hand.

Zorg wel, dat u echt alle gegevens van uw BMW vermeld:
Zoals het merk, type, inhoud van de motor, eventueel de kilometerstand, het bouwjaar.
U kunt e-mailen, of even de telefoon nemen.

Met vriendelijke groet,
Ad

Arbi
Berichten: 36
Lid geworden op: 22 jan 2017, 09:03

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door Arbi » 22 jan 2017, 14:05

Heren,

Dank voor jullie zeer uitgebreide berichten! Fijn om te weten dat ik hier gerust mijn vragen kan stellen.

Met het spoelen bedoelde ik het spoelen met olie wat ZF doet (zoals op hun site wordt vermeld). Dus niet de chemische spoelers van marktplaats etc.

Daarnaast vraag ik mij af of Delfgauw net zo goed is als Dortmund? Zijn hier meningen over? Dortmund ligt wat verder weg voor mij, maar dat maakt mij niet zoveel veel uit. Belangrijkste is voor mij de kwaliteit.

Met vriendelijke groet,

Otto

AdE39
Berichten: 1319
Lid geworden op: 14 jan 2011, 19:48

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door AdE39 » 22 jan 2017, 15:54

Goede middag, beste Otto,

Er zijn inmiddels al een aantal forum leden in Delfgauw geweest bij ZF.
Er is dus geen verschil in de beide ZF service bedrijven van ZF.

Naar wat ik heb vernomen, waren de forum leden echt zeer enthousiast over de zeer goede service.

Misschien dat u, beste Otto, het even kan opzoeken met de zoek functie.
Dan kunt u het allemaal eens rustig na lezen.
Kunt u dit topic niet vinden op dit forum.
Dan is er ook een mogelijkheid, om het eens te Googlen.

Ik heb het eens opgezocht voor u, beste Otto.

Google eens met de zoek titel " Bekijk onderwerp-ZF onderhoud in Nederland is een feit!. "
Daar kunt u het hele verhaal rustig lezen over het gestarte topic van mij, met de hele mooie aanvullingen van de mede forum leden.
Heel erg mooi, dat men elkaar zo fantastisch aanvult en informeert over de gang van zaken.
dan kunt u ook de reacties lezen, van de forum leden die bij ZF te Delfgauw geweest zijn voor de service beurt van hun automatische transmissie.
Ik wens u veel lees plezier toe.

Ik heb destijds het topic gestart, dat men niet meer naar Dortmund hoefde af te reizen, voor een service beurt voor de automatische transmissie.
Daarna zijn er heel veel reacties geweest, ook door een aantal forum leden die de service beurt hebben laten verrichten aan hun automaat van de BMW.

En hun relaas is, dat men zeker zo goed terecht kunnen in Delfgauw.
Tenzij men even het rechter pedaal even ietsje verder onder in willen trappen in Duitsland.
Ook de motor eens lekker zijn vrije loop te kunnen geven, en eens lekker door te kruisen.

Maar ook dat word steeds minder in Duitsland, het lekker doortrappen met de snellere bolides.

Ik hoop dat M43 en ik, u een beetje op weg heb kunnen helpen.

We horen het nog wel van u, als u eventueel nog vragen heeft.

Met vriendelijke groet,
Ad

Arbi
Berichten: 36
Lid geworden op: 22 jan 2017, 09:03

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door Arbi » 22 jan 2017, 17:42

Ad, wederom dank voor jouw uitgebreide reactie! Heb het topic gevonden en daar zijn inderdaad goede berichten te vinden. Ik ga ZF in Delfgauw morgen gelijk bellen voor een afspraak. Hopelijk kunnen ze op korte termijn :).

Verder heb ik na weken van inlezen nog wat vragen: Allereerst de vraag of de VANOS preventief gereviseerd dient te worden of wacht men pas totdat er symptomen opspelen? Ik heb geen idee of dat eerder al is gebeurd. Hij is tot 130.000 km bij de dealer in onderhoud geweest? Doet een dealer dit normaal gesproken?

Zoals ik heb verteld gaat Hermsen uit Kortenhoef het onderhoud doen. Nu las ik dat er een aantal VANOS-specialisten zijn. Kan Hermsen, als BMW-specialist, ook de VANOS reviseren of zal ik dan toch echt naar een van de bekende VANOS-specialisten moeten gaan?

Probeer op deze manier even een kostenplaatje te maken en te bekijken waar ik allemaal afspraken moet maken.

Groet en een fijne avond,

Otto

m43
Berichten: 128
Lid geworden op: 30 mar 2015, 16:54

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door m43 » 22 jan 2017, 17:48

hoi de vanos symtomen herken als de motor stationairdraait en je hoor een soort knikker achtergeluid en je verliest ook vermogen als boven de 4000k gaat op trekken maar als u wagen dealer is onderhouden zullen ze daar zeker rekening meegehouden hebben ik denk niet dat u zich daar op korte termijn zorgen moeten maken en wat betreft zf in delfgauw is een hele goede aanrader van ade39 die mensen daar zijn echt net zo goed als dortmund duitsland we horen het graag hoe dat afloopt grt m43 :duim:

Arbi
Berichten: 36
Lid geworden op: 22 jan 2017, 09:03

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door Arbi » 22 jan 2017, 18:25

Klopt, had de symptomen al gelezen. Heb niets gehoord, dus dat zit wel goed :). Mooi, dan kan dat waarschijnlijk nog even uitgesteld worden. Zal het voor de grote beurt nog even vragen.

Zal jullie zeker op de hoogte houden m43! Dank voor jouw bericht.

Nu ga ik even uitzoeken of bluetooth aangesloten kan worden die ik dan met de mk4 kan besturen.

Groet,

Otto

Touringast
Berichten: 6
Lid geworden op: 08 feb 2016, 13:35

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door Touringast » 22 jan 2017, 19:50

Beste Arbi,

Ik heb ook sinds kort een e39 530i, km-stand 230K. Mijn auto is ook door de dealer onderhouden, dit betekent wel dat ze in principe niets aan de versnellingsbakolie doen. Ik heb dan ook gelijk een afspraak gemaakt bij ZF, ik stond voor hetzelfde dilemma, ook dat spoelen er nog bij, toch weer 83 euro op het toch al prijzige onderhoud.
Uiteindelijk heb ik het toch gedaan (ook differentieel olie) en ik heb er een heel goed gevoel bij, mede doordat de monteur heeft mij er even bij gehaald toen de bak open was om te vertellen wat hij heeft gedaan.
Ik had geen problemen met de bak en ook de monteur zei dat hij geen vreemde schilfers zag in de oude olie, wel was de olie oud en pikzwart. Voor mij bevestiging dat ik nog op tijd was met dit onderhoud. ZF spoelt niet met een chemisch goedje oid, maar met olie, dit is de enige manier om ervoor te zorgen dat alle oude olie uit het systeem gaat.
Qua klantvriendelijkheid vond ik ze in Delfgauw ook perfect !

Arbi
Berichten: 36
Lid geworden op: 22 jan 2017, 09:03

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door Arbi » 22 jan 2017, 19:55

Touringast schreef:Beste Arbi,

Ik heb ook sinds kort een e39 530i, km-stand 230K. Mijn auto is ook door de dealer onderhouden, dit betekent wel dat ze in principe niets aan de versnellingsbakolie doen. Ik heb dan ook gelijk een afspraak gemaakt bij ZF, ik stond voor hetzelfde dilemma, ook dat spoelen er nog bij, toch weer 83 euro op het toch al prijzige onderhoud.
Uiteindelijk heb ik het toch gedaan (ook differentieel olie) en ik heb er een heel goed gevoel bij, mede doordat de monteur heeft mij er even bij gehaald toen de bak open was om te vertellen wat hij heeft gedaan.
Ik had geen problemen met de bak en ook de monteur zei dat hij geen vreemde schilfers zag in de oude olie, wel was de olie oud en pikzwart. Voor mij bevestiging dat ik nog op tijd was met dit onderhoud. ZF spoelt niet met een chemisch goedje oid, maar met olie, dit is de enige manier om ervoor te zorgen dat alle oude olie uit het systeem gaat.
Qua klantvriendelijkheid vond ik ze in Delfgauw ook perfect !
Goed om te horen Touringast! Dat geeft de burger (extra) moed. Gaf de monteur nog aan of spoelen wel of niet nodig was? Want waarom is het een optie? En ik snap dat spoelen met een chemische reinigingsmiddel slecht is omdat het reinigingsmiddel achter kan blijven in de bak. Ik dacht echter dat powerflushen (met olie of chemisch reinigingsmiddel) uberhaupt slecht was, omdat het vuil dan los zou komen?

En inderdaad het is toch weer 83 euro extra, maar goed als je toch al zo'n grote uitgave doet, kan je beter het beste van het beste doen. Hoeveel was jij in totaal kwijt?

Groet,

Otto

AdE39
Berichten: 1319
Lid geworden op: 14 jan 2011, 19:48

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door AdE39 » 22 jan 2017, 20:54

Goede avond beste Otto,

Het vanos probleem.

Stationair gaat de motor zagen, als de seals versleten zijn.
Erg vaak is dan ook de anti rattle kit versleten, het welbekende knikker geluid voor in de kleppendeksel.
Want daar is de vanos dus gemonteerd.

Ik ben dus in Naaldwijk geweest bij Pmotorsport.
Patrick de eigenaar heeft mijn heel erg goed geholpen, een echte vakman op dit gebied.
Hij heeft ook als een van de weinige de echte seals van Teflon!
U dient wel eerst een afspraak te maken met Patrick, Google eens PMotorsport.nl daar staan de gegevens van hem.
U kunt er op wachten, als de vanos vervangen word.

Ik zelf woon in Zuid-West Brabant nabij Bergen op Zoom / Roosendaal.
Dus is Naaldwijk niet zo'n hele grote afstand.

Mijn advies, om de vanos te laten vervangen.
Ga echt naar een vakbekwaam monteur die het echt kan.
Anders is de kans erg groot, dat u nog grotere problemen heeft!

Let dus goed op.

Als de vanos versleten is, dan heeft de BMW een iets hoger brandstof verbruik.

1. De motor trekt niet zoals het hoort, vermogens verlies dus.
2. Stationair zaagt de motor, dat wil zeggen, het toerental gaat op en neer, hoger<>lager!
3. Het welbekende knikker geluid, als de anti rattle kit versleten is, voor onder het kleppendeksel.

Succes, beste Otto. :duimen:

Met vriendelijke groet,
Ad

Arbi
Berichten: 36
Lid geworden op: 22 jan 2017, 09:03

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door Arbi » 22 jan 2017, 21:27

AdE39 schreef:Goede avond beste Otto,

Het vanos probleem.

Stationair gaat de motor zagen, als de seals versleten zijn.
Erg vaak is dan ook de anti rattle kit versleten, het welbekende knikker geluid voor in de kleppendeksel.
Want daar is de vanos dus gemonteerd.

Ik ben dus in Naaldwijk geweest bij Pmotorsport.
Patrick de eigenaar heeft mijn heel erg goed geholpen, een echte vakman op dit gebied.
Hij heeft ook als een van de weinige de echte seals van Teflon!
U dient wel eerst een afspraak te maken met Patrick, Google eens PMotorsport.nl daar staan de gegevens van hem.
U kunt er op wachten, als de vanos vervangen word.

Ik zelf woon in Zuid-West Brabant nabij Bergen op Zoom / Roosendaal.
Dus is Naaldwijk niet zo'n hele grote afstand.

Mijn advies, om de vanos te laten vervangen.
Ga echt naar een vakbekwaam monteur die het echt kan.
Anders is de kans erg groot, dat u nog grotere problemen heeft!

Let dus goed op.

Als de vanos versleten is, dan heeft de BMW een iets hoger brandstof verbruik.

1. De motor trekt niet zoals het hoort, vermogens verlies dus.
2. Stationair zaagt de motor, dat wil zeggen, het toerental gaat op en neer, hoger<>lager!
3. Het welbekende knikker geluid, als de anti rattle kit versleten is, voor onder het kleppendeksel.

Succes, beste Otto. :duimen:

Met vriendelijke groet,
Ad
Dank u wel Ad. Dan zal ik voor de VANOS naar Naaldwijk rijden (woon in Bussum, dus is wel een eindje). Maar zegt u preventief vervangen/reviseren of, net zoals m43, pas als het nodig is?

Verder ben ik druk aan het zoeken wat de beste (en goedkoopste) oplossing is om via bluetooth mijn telefoon te connecten. Zie door de bomen het bos echter niet meer. Kan u mij verder helpen? Wat zijn de mogelijkheden? Het liefste zou ik mijn telefoon via het mk4 scherm willen connecten. Is dat uberhaupt mogelijk?

Ik bedenk mij net dat ik tijdens de proefrit een bluetooth-knop op de armsteun zag zitten. Drukte er snel op, maar deed niets. Zou dit een bluetooth pairing knop kunnen zijn? Was bluetooth eind 2002 al een optie? Of zal de vorige eigenaar het er in gezet hebben?

Touringast
Berichten: 6
Lid geworden op: 08 feb 2016, 13:35

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door Touringast » 23 jan 2017, 10:23

Arbi schreef:
Touringast schreef:Beste Arbi,

Ik heb ook sinds kort een e39 530i, km-stand 230K. Mijn auto is ook door de dealer onderhouden, dit betekent wel dat ze in principe niets aan de versnellingsbakolie doen. Ik heb dan ook gelijk een afspraak gemaakt bij ZF, ik stond voor hetzelfde dilemma, ook dat spoelen er nog bij, toch weer 83 euro op het toch al prijzige onderhoud.
Uiteindelijk heb ik het toch gedaan (ook differentieel olie) en ik heb er een heel goed gevoel bij, mede doordat de monteur heeft mij er even bij gehaald toen de bak open was om te vertellen wat hij heeft gedaan.
Ik had geen problemen met de bak en ook de monteur zei dat hij geen vreemde schilfers zag in de oude olie, wel was de olie oud en pikzwart. Voor mij bevestiging dat ik nog op tijd was met dit onderhoud. ZF spoelt niet met een chemisch goedje oid, maar met olie, dit is de enige manier om ervoor te zorgen dat alle oude olie uit het systeem gaat.
Qua klantvriendelijkheid vond ik ze in Delfgauw ook perfect !
Goed om te horen Touringast! Dat geeft de burger (extra) moed. Gaf de monteur nog aan of spoelen wel of niet nodig was? Want waarom is het een optie? En ik snap dat spoelen met een chemische reinigingsmiddel slecht is omdat het reinigingsmiddel achter kan blijven in de bak. Ik dacht echter dat powerflushen (met olie of chemisch reinigingsmiddel) uberhaupt slecht was, omdat het vuil dan los zou komen?

En inderdaad het is toch weer 83 euro extra, maar goed als je toch al zo'n grote uitgave doet, kan je beter het beste van het beste doen. Hoeveel was jij in totaal kwijt?

Groet,

Otto
De reden dat zij spoelen is om alle oude olie uit het systeem te halen. Met het carter open pompen zij net zolang schone olie door het systeem, deze olie komt er dus aan carterzijde weer uit. Dit doen zij net zolang totdat er schone olie uit komt.

Totaalkosten waren 700eu :whistle:

Overigens doet ZF normaal gesproken geen reset van de versnellingsbak, omdat de bak vanzelf leert om te gaan met de nieuwe olie.

AdE39
Berichten: 1319
Lid geworden op: 14 jan 2011, 19:48

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door AdE39 » 23 jan 2017, 11:51

Goedemorgen,

Onderhoud kost soms nu eenmaal geld.
Het is even door de zure appel heen bijten.
Het werk ook weer kosten besparend, dat is de keerzijde van de penning.

Voor dat bedrag is ook het diff ververst, en de automaat is ook even uitgelezen.
Niet dat ZF veranderingen aan gaat brengen of resetten in de besturings eenheid.
Want dat laatste kreeg ik dan weer te horen van een goede vriend van mij, die ook bij ZF Delfgauw is geweest.

Toen we begonnen zijn met dit topic in 2015 over ZF Delfgauw, zijn de prijzen aardig gestegen.
Maar, we krijgen een hele goede service, en je zit er ook niet op een droogje, je hebt WIFI, en je krijgt een lunch!
Tenminste toen we dit topic zijn gestart.

Ik heb jammer genoeg een schakelbak, maar de volgend word echt een automaat.

Ik mis nu echt alle comfort van de automaat in combi met de cruise control.

Ik ben echt benieuwd, of de prijzen op gelijke hoogte zijn, als in Dortmund bij ZF!
Soms is er wel eens wat verschil in prijs tussen Nederland en Duitsland, dat heb ik al vaker meegemaakt.

Ik koop erg veel onderdelen voor de BMW in Duitsland.
Natuurlijk niet alleen voor mijn eigen BMW, want daar heb ik echt heel weinig onkosten aan.
Enkel het normale onderhoud, gelukkig geen andere gekkigheid.

Maar wat ik eigenlijk wilde zeggen, op onderhoud moet men niet beknibbelen.

De automaat dient dus rond elke 100.000 km ververst te worden.

En niet wat de dealers en de fabrikant zeggen.
Het is LongLife olie en dient derhalve niet ververst te worden, belachelijk zelfs.

Het is maar goed dat er de mooie BMW fora zijn, dat kan een hoop narigheid besparen.

Maar gelukkig hebben de andere auto merken ook dit onderhoud nodig.
En daar is het ook geen rozengeur en maneschijn.

Met vriendelijke groet,
Ad

Arbi
Berichten: 36
Lid geworden op: 22 jan 2017, 09:03

Re: Introductie E39 530i + to-do lijst

Bericht door Arbi » 23 jan 2017, 21:04

Goedenavond mannen,

Nou vandaag heb ik mijn afspraak bij ZF in Delfgauw gepland. Keurig via de telefoon en de e-mail geregeld. Toevallig ben ik volgende week dinsdag vrij en kon ik gelijk terug. Moet me om 8 uur 's ochtends daar melden. Zal nog even uitzoeken of er in de buurt wat te doen is en anders neem ik m'n laptop mee.

Hartelijk dank voor jullie hulp! Verder vroeg ik mij nog af of ik bluetooth heb. Terugdenkend aan de proefrit zou het zo maar kunnen dat de vorige eigenaar bluetooth heeft ingebouwd. Op de armleuning zat namelijk een gleuf voor een telefoon en deze was opgevuld met een bakje. Op de armleuning zat een knopje met een bluetooth-knopje. Ik las dat het eigenlijk een knopje met een gezichtje is. Toch vraag ik het me af aangezien de vorige eigenaar ook een achteruitkijkcamera heeft ingebouwd.

Hoe dan ook, ik zal het morgen als ik hem ophaal wel merken :).

Groet en een fijne avond,

Otto

Plaats reactie

Terug naar “BMW 5 Serie (E39) Techniek”