Beurt?

Voor alle technische vragen over de BMW 1 Serie
StefV
Berichten: 49
Lid geworden op: 07 aug 2013, 13:39

Beurt?

Bericht door StefV » 08 aug 2013, 10:01

Goedemorgen,

Ik ga zaterdag mijn 120d :///m: ophalen.

Nu heeft hij ongveer 25000km geleden een hele uitgebreide beurt gehad. Alle remblokken ed vervangen en alle olieen volgens de boekjes en de man die ik heb gesproken van de dealer.
Nu staat de teller op 237 wat is aan te raden om na te laten kijken?
Of gewoon zelf alle filters en olieen vervangen en klaar?

Gebruikersavatar
jheritterbeeks
Berichten: 116
Lid geworden op: 12 mei 2011, 16:04
Locatie: Limburg

Re: Beurt?

Bericht door jheritterbeeks » 09 aug 2013, 23:38

Normaal gesproken krijgt een bmw een grote beurt na iedere 25000km. Nu kun je bij de nieuwere types na 2005 (geloof ik) in het service menu nakijken wat de auto voor onderhoud nodig is. Je moet dan de auto starten, stationaar laten lopen... Op de schakelaar van het knipperlicht zit ook een keuzeschakelaar die je naar boven en naar beneden kunt 'wippen'. Zo kom je in de boordcomputer... tijdens het rijden kom je in een ander menu, waar je oa olie kuunt peilen. Bij elk onderhoudsdeel staat het aantal km dat nog gereden kan worden voordat onderhoud nodig is. Is het item rood gekleurd = onderhoud nodig, oranje = ok.

Ik zou zelf grote beurt doen (incl olie en filters) + remmen controleren
http://www.mijnalbum.nl/Album-ZK8TWPGY-Foto's-van-Auto's-Bmw.html#IZCIHFXD

StefV
Berichten: 49
Lid geworden op: 07 aug 2013, 13:39

Re: Beurt?

Bericht door StefV » 10 aug 2013, 07:36

Ik ga hem vanmiddag ophalen dan ga ik gelijk eens kijken.
Ik heb navigatie en zo knop op de console (iDrive is dat toch?) kan ik het toch in dat menu zien?

Ik post morgen of maandag wel even mijn bevindingen in de boordcomputer

hardwareman
Berichten: 165
Lid geworden op: 16 mar 2013, 09:31
Locatie: Wezep

Re: Beurt?

Bericht door hardwareman » 29 aug 2013, 15:28

Jou knipperlicht hendel moet je gebruiken voor de boord computer (waar je af leest hoeveel km je gereden hebt). Met het knopje BC kun je dan schakelen.

Ik heb momenteel ook 241k op de klok en rijdt nog erg goed! Er zitten hopelijk wel boekjes bij de auto? Dan kun je precies zien wat hij in het verleden gehad heeft. Als de auto recentelijk een beurtje gehad heeft zou ik hem een kleine beurt laten geven net voor de winter.
BMW E87 118D | 2009 | 2.0 TDI 136pk 6 bak |

Plaats reactie

Terug naar “BMW 1 Serie (E81 / E82 / E87 / E88) Techniek”