Remsysteem foutmelding

Voor alle technische vragen over de BMW 3 Serie
Gebruikersavatar
Quadrantz
Berichten: 3145
Lid geworden op: 29 mei 2011, 18:57
Locatie: Waddinxveen

Remsysteem foutmelding

Bericht door Quadrantz » 16 jul 2011, 20:36

Avond!

Ongeveer 1,5e week geleden gingen er bij m'n touring 3 lampjes tegelijk branden (ABS, uitroepteken en driehoek). Eerst in het boekje opgezocht wat het was: probleem in het remsysteem, laten controleren door de dealer.

Nadat ik toen de auto had uitgezet en weer had gestart was de melding weg (en ook niet meer terug gekomen). Vorige week zaterdag heb ik de auto laten uitlezen bij BMW specialist. Hij zag de foutmelding staan maar het was een vrij algemene melding waar je weinig mee kan :(. Hij zag wel dat de auto een keer minder dan 9volt heeft gehad wat ook een storing kan veroorzaken. Daarna is de foutmelding verwijderd.

Ongeveer een week later (gisteren) na 1000km gereden te hebben kwam de melding weer. Ik merk eigenlijk niks aan de auto, ook met remmen niet. Gistermiddag kwam hij nog een keer terug en vanmiddag ook nog een keer.

Heeft iemand van jullie ook iets soortgelijks meegemaakt? En wat was er toen aan de hand?

Gr. Joost

dw70
Berichten: 1994
Lid geworden op: 27 okt 2010, 13:02

Re: Remsysteem foutmelding

Bericht door dw70 » 16 jul 2011, 20:47

Dag Joost. Dat de dealer kan zien dat het systeem een keer maar 9 Volt heeft gehad en daar dan vervolgens niks verder mee doen is wel een rare afhandeling van de zaak natuurlijk.
Hij had op zijn minst de door de dynamo afgeleverde spanning aan de batterij kunnen controleren met een simpele meting, die hier door haast ieder forumlid wordt uitgevoerd.
Dat is dan ook het eerste wat er gebeuren mag. Dynamospanning controleren. Minimaal 12,8V en maximaal 14,4V op de batterij meten, bij stationair draaien. Dat zou ik een keer bij een koude motorstart doen en een keer bij een bloedhete motor.
E36 320i Coupé 1994 verkocht :zwaai: News from the new owner: the car is a total loss after a crash :|

morris
Berichten: 200
Lid geworden op: 18 okt 2007, 09:37

Re: Remsysteem foutmelding

Bericht door morris » 16 jul 2011, 21:11

Ik heb het met m'n e46 ook wel eens gehad,was toen een "abs" sensor.

Gebruikersavatar
Quadrantz
Berichten: 3145
Lid geworden op: 29 mei 2011, 18:57
Locatie: Waddinxveen

Re: Remsysteem foutmelding

Bericht door Quadrantz » 17 jul 2011, 11:23

Hmm ok het zou dus ook de ABS sensor kunnen zijn...het vreemde vind ik gewoon dat ik niks aan de auto merk en toch die melding krijg.

In de melding bij het uitlezen stond iets van: "Systeemfout" met nog wat tekst erbij maar het was zo algemeen dat hij er niks mee kon.

@judaz: als ik het goed begrijp (ik ben een leek he :gek: ;)) heb je per wiel een ABS sensor? En hoe weet je dan welke sensor naar de haaien zou kunnen zijn? Want met zo'n algemene melding kom je niet ver.

Gebruikersavatar
Quadrantz
Berichten: 3145
Lid geworden op: 29 mei 2011, 18:57
Locatie: Waddinxveen

Re: Remsysteem foutmelding

Bericht door Quadrantz » 17 jul 2011, 12:14

Nope heb niet aan de remmen gewerkt. Ik heb de auto nu 3 weken in bezit.

Waar zitten de sensoren dan precies? Dan koop ik van de week even een busje remmenreiniger!

Gebruikersavatar
Quadrantz
Berichten: 3145
Lid geworden op: 29 mei 2011, 18:57
Locatie: Waddinxveen

Re: Remsysteem foutmelding

Bericht door Quadrantz » 17 jul 2011, 14:09

Hmm ok dan moet ik eens goed kijken of ik die sensoren kan vinden, thanks voor de beschrijving :).

En de auto is niet bij de dealer uitgelezen maar bij een BMW Specialist. Hij gaf aan dat het wellicht ook nog de computer kan zijn die het hele gebeuren aanstuurt.

Over 2 weken ben ik een maand weg en gelijk daarna krijgt hij een beurt dus dan laat ik ook nog wel even hier naar kijken.

Plaats reactie

Terug naar “BMW 3 Serie (E46) Techniek”