
Een BMW 3-serie koop je niet omdat het een prijspakker is. Ook niet om zijn riante binnenruimte en laten we eerlijk zijn: bij de huidige generatie hoef je het om zijn uiterlijk ook niet te doen. Een dreier koop je natuurlijk om zijn voortreffelijke rijkwaliteiten. Geen wonder dus, dat het nieuwe model, dat in 2012 op de markt komt, nu al op de Nürburgring rijdt. BMW introduceert doorgaans maar één belangrijk model per jaar. Dit jaar was dat de 5-serie. Volgend jaar wordt het jaar van de 1-serie en de 3-serie is zodoende in 2012 aan de beurt.
In het begin van de carrière lijkt de 150 pk sterke 318i het basismodel te worden. De 180 pk sterke 320i is de volgende stap. Daarna is het de beurt aan de 2,0-liter biturbomotor die naar verwachting met 220 en 260 pk komt. Op termijn verwachten we in de nieuwe 3-serie ook met een geblazen driecilinder motor met een inhoud van 1,3-liter. Die maakt dan zijn opwachting in het basismodel die overigens gewoon weer 316i gaat heten. Ver doorgevoerde Efficient Dynamics-techniek moet zorgen voor een lage uitstoot.
Tot slot ziet het er naar uit dat BMW de nieuwe 3-serie meer dan ooit als gezinsauto neerzet. Anders kunnen we de zonneschermpjes met koalabeeropdruk, die al op de achterramen van dit vroege prototype zitten, niet interpreteren.
Bron: Autoweek.nl