Marc | E92 320i 2007

Nieuw op het forum? Stel jezelf even voor
Gebruikersavatar
marc.
Berichten: 15
Lid geworden op: 07 jan 2016, 11:37

Marc | E92 320i 2007

Bericht door marc. » 07 jan 2016, 14:55

Hi all,

Ik ben Marc en sinds kort de trotse bezitter van een 320i Coupé uit 2007.

Afbeelding

Afbeelding


Een heerlijke auto...maar er moeten wel even een paar kleine dingetjes aan gebeuren :)
Kort na aanschaf begon heel vervelend het oranje motormanagement te branden...even laten uitlezen ga de volgende foutcodes:

Afbeelding

NOX-Sensor (partnr. 11787587130) en Post-Cat Lambda Sonde (partnr. 11787569968) is me verteld. Helaas niet de meest goedkope onderdelen, maar goed...zelfs met deze investering erbij is de prijs die ik ervoor betaald heb alsnog vrij netjes. De auto rijdt verder gewoon prima en soms is het lampje ook ineens uit om vervolgens na een paar ritten/uren weer aan te springen.

Na deze reparaties wil ik in ieder geval nog enkele upgrades gaan uitvoeren:
  • - 18" velgen
    - Ramen laten blinderen; al werd mij dit wel afgeraden door een bedrijf wat de folie plakt vanwege de "zwarte stipjes" die bij de randen van de ramen zitten, die geven zo'n "zilveren rand". Nu zag ik wel dat er bedrijven zijn die wat "truukjes" hebben om ervoor te zorgen dat je die zilveren rand niet krijgt...maar ik hou niet zo van truukjes :) Daarnaast, mijn ramen zijn al een beetje getint. Nog ff een twijfelgevalletje dus... :)
    - Nieuwe speakers; ik heb nu die goedkoopste versie zonder tweeters. Ik lees heel veel over de "Gladen One BMW Pack". Wat ik erover lees klinkt okay, ik zou ze het liefst alleen nog even ergens willen beluisteren.
    - Ik lees op diverse fora dat het met deze auto verstandig zou zijn om hem naar de laatste versie van de software te laten brengen (vanwege issues met bobines, bougies en injectoren). Versie 37 als ik me niet vergis? De garage gaf aan dat dit zoiets de hele dag/nacht in beslag kan nemen omdat die uitgebreid moet worden getest?
    - Dension Gateway 500S; Ook een twijfelgevalletje...op zich ideaal, maar wel weer aan de prijs. Daarnaast is mijn auto vanuit de fabriek niet uitgerust met CD-Wisselaar, dus volgens mij moet mijn auto ook nog gecodeerd worden om die wisselaar te activeren (kost ook weer zo'n €150,- volgens mij). Voor nu ben ik in ieder geval dat ik wel gewoon MP3 CD's kan afspelen (alleen vervelend dat je die soms moet wisselen met de CD voor de navigatie).

Verder ben ik eigenlijk helemaal nooit zo thuis geweest in auto's...maar wel altijd een fan geweest van BMW en nu heb ik er zelf eentje en vervolgens betrap je jezelf erop dat je ineens uuuuren lang van alles over die auto aan het lezen bent op internet! :)

Gebruikersavatar
Bart70
Berichten: 10824
Lid geworden op: 15 dec 2013, 12:36
Locatie: Zuid-Holland
Contacteer:

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door Bart70 » 08 jan 2016, 08:04

Welkom op BimmerPortal Marc !

Hele mooie wagen heb je daar en complimenten voor je voorsteltopic !

Maak ook gerust een showroom aan voor je wagen, altijd leuk voor jezelf en voor anderen :ja:

Mocht je vragen hebben over het forum, stuur dan even een pm naar een van de moderators, we zullen je dan zo spoedig mogelijk proberen te helpen.

Zoek je meer info over een bepaald onderwerp of probleem, probeer dan ook altijd even de zoekfunctie hier op het forum, deze voorkomt meestal het eventueel onnodig starten van een nieuw topic.
marc. schreef:
  • - 18" velgen
Zeker doen, mag zelfs 19 inch wat mij beterft.
marc. schreef: - Ramen laten blinderen; al werd mij dit wel afgeraden door een bedrijf wat de folie plakt vanwege de "zwarte stipjes" die bij de randen van de ramen zitten, die geven zo'n "zilveren rand". Nu zag ik wel dat er bedrijven zijn die wat "truukjes" hebben om ervoor te zorgen dat je die zilveren rand niet krijgt...maar ik hou niet zo van truukjes :) Daarnaast, mijn ramen zijn al een beetje getint. Nog ff een twijfelgevalletje dus… :)
Ook met de zilveren randjes vind ik het nog steeds een mooie upgrade
marc. schreef: - Nieuwe speakers; ik heb nu die goedkoopste versie zonder tweeters. Ik lees heel veel over de "Gladen One BMW Pack". Wat ik erover lees klinkt okay, ik zou ze het liefst alleen nog even ergens willen beluisteren.
Neem even een kijkje bij Navishop
marc. schreef: - Ik lees op diverse fora dat het met deze auto verstandig zou zijn om hem naar de laatste versie van de software te laten brengen (vanwege issues met bobines, bougies en injectoren). Versie 37 als ik me niet vergis? De garage gaf aan dat dit zoiets de hele dag/nacht in beslag kan nemen omdat die uitgebreid moet worden getest?
Neem even een kijkje in dit topic, stukken goedkoper en ik kan je Source aanraden, maar weet niet welke omgeving voor jou gunstig is
marc. schreef: - Dension Gateway 500S; Ook een twijfelgevalletje...op zich ideaal, maar wel weer aan de prijs. Daarnaast is mijn auto vanuit de fabriek niet uitgerust met CD-Wisselaar, dus volgens mij moet mijn auto ook nog gecodeerd worden om die wisselaar te activeren (kost ook weer zo'n €150,- volgens mij). Voor nu ben ik in ieder geval dat ik wel gewoon MP3 CD's kan afspelen (alleen vervelend dat je die soms moet wisselen met de CD voor de navigatie).
Mooie upgrade en ook hiervoor kun je bij Source terecht.
[/list]

Verder wens ik je natuurlijk vele veilige en probleemloze kilometers toe :duim:

Gebruikersavatar
marc.
Berichten: 15
Lid geworden op: 07 jan 2016, 11:37

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door marc. » 08 jan 2016, 10:19

Hi Bart,

Thanks voor de complimenten! :) Als je jezelf voorstelt moet je natuurlijk wel een beetje knap topic openen vind ik ;)

Ik zal eerst even wat meer foto's maken, ook van de binnenkant en daarna ff een showroom aanmaken. Thanks voor de tip!
Zeker doen, mag zelfs 19 inch wat mij beterft.
Als 19" idd zonder problemen past, dan denk ik idd ook dat dit mooier staat! Hij gaat dan wel weer iets meer verbruiken als ik me niet vergis? Niet dat ik daar echt heel erg op let...rijden doe ik toch wel :)

Ook met de zilveren randjes vind ik het nog steeds een mooie upgrade
Dit ben ik helaas niet met je eens. Bij de zaak waar ik was stond een Clio met het zelfde probleem...ik vond het persoonlijk niet zo mooi. Daarnaast was dat een 1-2cm rand....mijn achterraam heeft zeker 10cm stipjes, moet er niet aan denken zo'n grote rand te hebben :D
Ik twijfel alleen of die truukjes die ze kunnen gebruiken (o.a. je ramen verhitten) echt zo goed zijn dat je hier jaren plezier van kan hebben (zonder randjes).

Neem even een kijkje bij Navishop
NaviShop zit op iets meer dan een uur rijden bij me vandaan...maar zij waren idd wel degene waar ik van plan was om de boel aan te schaffen (en in te laten bouwen).

Neem even een kijkje in dit topic, stukken goedkoper en ik kan je Source aanraden, maar weet niet welke omgeving voor jou gunstig is
Thanks! Ik kom zelf uit Flevoland, DJVirus is denk ik voor mij het meest makkelijk om te benaderen aangezien hij uit de buurt komt. Heb net al wat dingen gelezen over wat hij wel/niet kan. m.b.t. Een volledige SW update zal ik idd even bij Source gaan kijken.

Neem even een kijkje in dit topic, stukken goedkoper en ik kan je Source aanraden, maar weet niet welke omgeving voor jou gunstig is
Thanks voor de tip! Ik vind het heerlijk om in die auto te rijden en de minuten vliegen voorbij...dus stiekem vind ik het niet eens zo erg als er iemand buiten 'mijn regio' woont :)

Verder wens ik je natuurlijk vele veilige en probleemloze kilometers toe :duim:
Insgelijks! :duim:

Gebruikersavatar
Bart70
Berichten: 10824
Lid geworden op: 15 dec 2013, 12:36
Locatie: Zuid-Holland
Contacteer:

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door Bart70 » 08 jan 2016, 11:40

:duimen:

Maak ook gerust een showroom aan voor je wagen :duim:

En ja, verbruik zal toenemen bij 19 inch ;)

Overigens is bij mij na het tinten niet een hele band hoor, je ziet alleen de dots zitten, maar ieder zijn ding natuurlijk :zwaai:

Gebruikersavatar
Source
Berichten: 2974
Lid geworden op: 22 apr 2014, 13:30
Locatie: Rotterdam

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door Source » 08 jan 2016, 22:47

Erg mooi zo'n coupe.
Veel plezier er mee! :duim:
|| Independent Software engineer @ SEE IT Consultancy ||

Gebruikersavatar
marc.
Berichten: 15
Lid geworden op: 07 jan 2016, 11:37

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door marc. » 08 jan 2016, 23:24

Thanks! Gaat helemaal goed komen :duim:

BMWe46Mike
Berichten: 485
Lid geworden op: 18 nov 2010, 21:32

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door BMWe46Mike » 13 jan 2016, 13:14

Welkom mooie coupe.

Zie dat je je auto bij Jan hermsen in onderhoud hebt, leuk heb daar ook mijn BMW in onderhoud, en man met heel veel verstand van zaken!
Kom je zelf ook uit de buurt van Kortenhoef?

Gebruikersavatar
marc.
Berichten: 15
Lid geworden op: 07 jan 2016, 11:37

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door marc. » 14 jan 2016, 13:11

Thanks Mike!

Ik ben via mijn zusje bij Jan terecht gekomen, echt een goeie kerel met heel veel verstand van zaken! a.s. Zaterdag gaat Jan voor het eerst onderhoud aan mijn auto doen, maar ik weet nu al dat ik niet meer naar een ander toe ga. Ik hoor zoveel goeds over hem ;)

Ik kom zelf uit Flevoland, dus moet een klein half uurtje rijden. Een deel van mijn familie woont tegenwoordig in het Gooi, dus ik ben daar wel vaak te vinden :)

BMWe46Mike
Berichten: 485
Lid geworden op: 18 nov 2010, 21:32

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door BMWe46Mike » 14 jan 2016, 21:29

Ik ben heel tevreden over Jan kom er nu al 12 jaar en heeft me altijd goed geholpen tegen een mooie prijs.
Ik moet toevallig over 2 weekjes bij hem langs voor grote beurt en apk.
Heb je al digitale snelheidsmeter op je tellerunit?

Gebruikersavatar
marc.
Berichten: 15
Lid geworden op: 07 jan 2016, 11:37

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door marc. » 14 jan 2016, 21:58

Mijn zusje had een BMW waar Jan ook het onderhoud aan deed en die was ook heel tevreden. Ik heb toen het motormanagement lampje ging branden hem eerst hier in de buurt laten uitlezen. De avond daarvoor toevallig een hoop gelezen over issues met bobines/bougies/injectoren bij mijn motortype. De "BMW Specialist" waar ik kwam begon meteen over "ja foutcodes met iets van vervuiling...grote kans dat je injectoren moeten worden vervangen". Ik twijfelde al, dus de dag erop naar Jan gegaan en die vertelde me een heeeel ander verhaal en hij las de auto "gewoon ff" voor me uit en gaf me wat advies mee. Vanaf dat moment heb ik besloten dat Jan de enige is die onderhoud aan de auto mag plegen :)

Ik had wel wat filmpjes gezien hoe ik die digitale meter op mijn display kan krijgen, maar nog niet geprobeerd. Ik heb ook altijd mn telefoon in mn asbak liggen met Flitsmeister aan en daar heb ik ook een digitale meter op (als is het in mijn tellerunit natuurlijk wel mooier!) ;)

Onlangs ben ik met Source in contact gekomen en die heeft me van een paar hele goeie adviezen voorzien. Over een paar maandjes gaat hij wat upgrades aan mijn auto doen, waaronder een software upgrade, daarna gaan we ook wat dingen coderen...waaronder een digitale tellerunit ;)

BMWe46Mike
Berichten: 485
Lid geworden op: 18 nov 2010, 21:32

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door BMWe46Mike » 15 jan 2016, 08:49

Ah ok top, ik ben ook bij source geweest voor diverse coderingen, ook een topgozer met heel veel verstand van electronica.

Hoop dat het allemaal mee valt met je auto en dat de reparatie niet te hoog uitvalt.

Gebruikersavatar
marc.
Berichten: 15
Lid geworden op: 07 jan 2016, 11:37

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door marc. » 15 jan 2016, 09:26

Kijk....dan heb ik het als nieuwe bezitter van een BMW toch goed voor elkaar. Jan voor het onderhoud en Source voor de coderingen & elektronica :)

Met een beetje mazzel is de storing na zaterdag weg en anders is helaas toch ook echt één van de Lambda sondes aan de beurt. Maar na deze 2 reparaties hoop ik een beetje van de noodzakelijke dingen af te zijn en kan ik rustig gaan kijken naar de upgrades die er moeten komen ;)

Morpheus
Berichten: 52
Lid geworden op: 15 okt 2015, 08:14
Contacteer:

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door Morpheus » 15 jan 2016, 12:09

Een tijdje terug ook zitten twijfelen over een coupé! Erg mooi welkom!
:///m: http://www.BMWmpakket.nl / Originele BMW onderdelen / Professioneel gespoten / Vakkundige montage

Gebruikersavatar
marc.
Berichten: 15
Lid geworden op: 07 jan 2016, 11:37

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door marc. » 15 jan 2016, 12:18

Thanks Morpheus :duim:
Laatst gewijzigd door Bart70 op 15 jan 2016, 12:49, 1 keer totaal gewijzigd.
Reden: quote verwijderd, quoten van bovenstaand bericht is niet toegestaan, dank voor de medewerking

Gebruikersavatar
mieske90
BimmerPortal Team
Berichten: 5559
Lid geworden op: 04 okt 2013, 20:20
Locatie: Noord-Brabant

Re: Marc | E92 320i 2007

Bericht door mieske90 » 17 jan 2016, 21:32

Alsnog welkom Marc,

Zeker een geweldig model :kwijl:

vele veilige en probleemloze kilometers toegewenst
veel plezier op het forum, hopelijk zien we jou en je E92 een keer op één van onze meetings/events.
dus hou onze meeting topics goed in de gate voor de gezelligste meetings en events :driving:
Afbeelding
Volgende evenement:


Plaats reactie

Terug naar “Stel jezelf voor”