Ik heb inderdaad 15mm spacers gebruikt met mijn Styling 72. De ET-waarde is in praktijk nog niet direct gelijk aan de theorie. Ik had hiervoor 8J ET47 op het vooras zitten en met 7mm spacer kwam ik er nét mee weg, dat was met de Styling 89. Dezelfde waarde, zelfde bandenmaat (225/45/17 en 225/40/18) voorop, maar toch kon ik de Styling 72 niet op mijn vooras krijgen, zelfs niet met de 6-7mm spacers. Daarna heb ik een 15mm spacer erop gezet en bleek dat ik plus minus 4mm over houd tussen de velgrand en mijn schroefset.
Belangrijk is eigenlijk ook het type schroefset dat je erop zet. Des te groter de diameter (dikte van je veerpoot), des te meer je naar buiten moet uiteraard. Ik denk dat je met 12-13mm spacers op de OEM 8J velgen redelijk weg komt. Vervolgens heb ik 8,5J ET41 voorop gereden (18") en dat ging goed met 7mm spacers. Nu rijd ik ET40 8,5J 19" met 6mm spacers, dus effectief ET34 en heb ik ook geen last van aanlopen. In theorie moet de VMR's er gewoon onder kunnen zonder spacers, maar dat ging na een keer op de brug gezet te hebben fout. De veer was waarschijnlijk gedraaid, waardoor die bij achteruit rijden wel aanliep. Na een kijkje onder de auto bleek toen dus dat ie de velgrand raakte.
Achter rijd ik momenteel ET45 9,5J en dat gaat na rollen gewoon prima. Wel heb ik de auto na vorige zomer iets omhoog gezet en zitten er nu veel stuggere shocks onder. Eerst liep ie met 4-5 man in de auto soms op de band links. Nu heb ik er echter geen last meer van.
Jouw sedan moet gewoon het volgende zonder problemen kunnen rijden:
Voor ET37 of lager, 8,5J met 225/35/19
Achter ET45 (lager niet geprobeerd) 9,5J met 255/30/19
Voor sta ik 40mm verlaagd en achter momenteel 30mm, vorige setup stond ik 50/50mm verlaagd en toen ging dat ook goed. Een sedan zou ik ook niet met andere bandenmaten dan bovenstaand rijden. 265 gaat niet passen achter met normaal rollen en 235 voorop is net iets te breed voor het mooie. 235 achter zou je verder naar buiten kunnen (ET35 is mogelijk met rollen), maar dan heb je hele getrokken bandjes.
Hier zie je de huidige 'stance' met ET34 en ET45
