koelvloeistof lek

Voor alle technische vragen over de BMW 3 Serie
Gebruikersavatar
gogo
Berichten: 152
Lid geworden op: 12 jan 2009, 21:41
Locatie: Gooi Vechtstreek UT

koelvloeistof lek

Bericht door gogo » 22 dec 2009, 18:03

Zet ik net de auto voor de deur stil, komt er rookdamp uit de motorkap.

Nu heb ik met een zaklamp gekeken en zie ik er allemaal koelvloeistof uit lopen, het lijkt wel of het onderuit het expansievat komt, zeg maar die plasic bak waar je boven aan bijvult, ik kan het niet goed zien of hij kapot is of dat het een slang is, heeft iemand een idee? bv dat het misschien een e46 kwaal is en of zoiets op straat te maken is, want ik durf erniet meer mee te rijden.

gr gogo

Bimmerken320d
Berichten: 156
Lid geworden op: 04 jul 2009, 23:30
Locatie: België

Re: koelvloeistof lek

Bericht door Bimmerken320d » 22 dec 2009, 18:40

Met een koelvloeistof lek NOOIT verderrijden, tenzij je regelmatig controleert en bijgiet tot aan de garage. Wanneer je geen koelvloeistof bijgiet op tijd rij je je auto kapot. Mooi netjes bijvullen, regelmatig controleren en naar de dealer ermee...

Tenzij je ziet dat er een slang gebarsten is, er zat misschien niet genoeg antivries in, en het slangetje is kapotgevroren?

Je ziet het toch niet uit je blok lopen? Want anders is er iets anders aan de hand!
Afbeelding

Gebruikersavatar
gogo
Berichten: 152
Lid geworden op: 12 jan 2009, 21:41
Locatie: Gooi Vechtstreek UT

Re: koelvloeistof lek

Bericht door gogo » 22 dec 2009, 18:56

Ik zie niet waar het vandaan komt maar het stroomt er behoorlijk snel uit, aan de onderkant van het expansievat, of misschien komt het ergens anders vandaan maar valt het pas onderaf van het expansievat op de grond.
Ik heb routemobiel gebeld om 18.30 dus even kijken wat hun zeggen.


gr

Gebruikersavatar
Robbel
Berichten: 3069
Lid geworden op: 27 okt 2008, 17:53
Locatie: Brabant

Re: koelvloeistof lek

Bericht door Robbel » 22 dec 2009, 19:18

bij mij lekte er ook ooit koelvloeistof, maar niet echt snel.. kon er toendertijd wel gewoon mee rijden maar wel regelmatig bij moeten vullen..
Bij mij was het toen het expansievatje.. specialistje die m had vervangen zei idd dat het een E46-kwaaltje was dus ik zou dat iig ff checken..

succes!
_______________________________Showroom________________________________
Afbeelding
Dit onderschrift is mede mogelijk gemaakt door DV

Gebruikersavatar
gogo
Berichten: 152
Lid geworden op: 12 jan 2009, 21:41
Locatie: Gooi Vechtstreek UT

Re: koelvloeistof lek

Bericht door gogo » 22 dec 2009, 20:28

afijn 20.30 nog geen routemobiel :(

Gebruikersavatar
gogo
Berichten: 152
Lid geworden op: 12 jan 2009, 21:41
Locatie: Gooi Vechtstreek UT

Re: koelvloeistof lek

Bericht door gogo » 22 dec 2009, 22:46

21.10 waren ze er met een sleepwagen -_- , we hebben nog even gekeken met een goede lamp, en toen zagen we duidelijk een scheur in het expansievat.

De auto is naar de garage gesleept, en morgen maar even laten nakijken wat er precies kapot is en wat het gaat kosten voor reparatie :(

Routemobiel had dit nooit kunnen oplossen, maar ik heb toch het idee dat de anwb meer nood reparatie uitvoert dan routemobiel, die komen gewoon met een sleepwagen en voeren je auto af.

gr

Gebruikersavatar
gogo
Berichten: 152
Lid geworden op: 12 jan 2009, 21:41
Locatie: Gooi Vechtstreek UT

Re: koelvloeistof lek

Bericht door gogo » 23 dec 2009, 16:51

De garage had geen tijd vandaag, dus ik heb het maar zelf vervangen :W

Het was goed te doen, ik was 75 euro kwijt voor het expansievat en een nieuwe dop, en 12 euro voor 5 liter koelvloeistof.

Als je zelf ook een wat ouderen e46 hebt kan het geen kwaad om de dop eens te vervangen, het kan namelijk ook zo zijn dat de dop niet meer goed afblaast met te veel druk tot gevolg, en dan scheurt het expansievat.

Ik had nog een wit meetstokje in mijn expansievat zitten de nieuwe heeft een rode

gr

Gebruikersavatar
bjornc
Bouwer van BimmerPortal
Berichten: 13918
Lid geworden op: 15 apr 2008, 12:50
Locatie: die Heimat

Re: koelvloeistof lek

Bericht door bjornc » 23 dec 2009, 16:53

Dik voor mekaar dus :duimen:

jumonca
Berichten: 1
Lid geworden op: 23 mar 2010, 02:10

Re: koelvloeistof lek

Bericht door jumonca » 28 okt 2010, 21:00

e46 bj.1999 sedan.expantievat lekt zonder dat ik wist waar mijn vloeistof naartoe ging.Ik dacht eerst joint de culasse,na een aantal dagen te zoeken,regelmatig moeten water bij vullen,lek gevonden,vandaag expantievat besteld bij bmw garage in deurne.euro 65 armer geworden en hopelijk morgen aan beginnen,iemand dat probleem gehad ??graag help met het uitbouwen en terug plaatsen,zal foto's en stappen online zetten als ik bezig ben |p

GoE46
Berichten: 2
Lid geworden op: 01 dec 2011, 20:34

Re: koelvloeistof lek

Bericht door GoE46 » 01 dec 2011, 20:37

Ik had vandaag hetzelfde, opeens liep temperatuur hoog op en enkele momenten later een zachte plof en een hoop stoom. Gescheurd expansievat. ANWB gebeld en die heeft er een nieuw expansievat ingezet. Ik vraag me af of de schade beperkt is gebleven tot het expansievat of dat er nog meer ellende is aangericht. Heeft iemand daar enige kijk op? Alvast bedankt,

PS zie wel regelmatig dat er gesproken wordt over een E46 kwaaltje. Heeft het zin om preventief bijv. de waterpomp te vervangen?

RayAmsterdam

Re: koelvloeistof lek

Bericht door RayAmsterdam » 03 dec 2011, 16:42

Zoals eerder gezegd is ook de dop vervangen, niet alleen het vat. De dop is waarschijnlijk de oorzaak, het vat het gevolg.

Gebruikersavatar
Oxellaar
Berichten: 478
Lid geworden op: 20 aug 2009, 18:47
Locatie: Zeeland

Re: koelvloeistof lek

Bericht door Oxellaar » 05 dec 2011, 10:17

Als je dop open gaat is er ook iets flink fout.
alleen in geval van flinke overdruk door oververhitting of te hoog waternivo gaat hij open.
Zou idd ook de dop vervangen, maar wel even verder kijken.
٩(๏̯͡๏)۶ Showroom ٩(๏̯͡๏)۶

Mikkie
Berichten: 2200
Lid geworden op: 17 aug 2010, 09:36

Re: koelvloeistof lek

Bericht door Mikkie » 05 dec 2011, 11:56

Maakt het nog uit welke koelvloeistof je in het reservoir gooit? En hoeveel gaat er ongeveer in? Dit ivm vervangen van de thermostaat binnenkort.

GoE46
Berichten: 2
Lid geworden op: 01 dec 2011, 20:34

Re: koelvloeistof lek

Bericht door GoE46 » 10 dec 2011, 21:35

Ja zeker, zorg goed voor je BMW, G12 koelvloeistof is iets duurder maar beter, 10 liter voor een 6 cilinder motor.

Plaats reactie

Terug naar “BMW 3 Serie (E46) Techniek”