



De nieuwe BMW 3-serie wordt steeds concreter en dus zien we ook steeds meer versies en carrosserievarianten opduiken als prototype. De volgende in het rijtje is de M3 Sedan.
Opvallend genoeg is dit voor het eerst dat we de M3 zien: de Coupé heeft zich nog niet vertoond. De M3 Sedan verraadt z’n bijzondere identiteit door grotere remmen, een lagere voorbumper en uitgeklopte wielkasten. Vooral aan de achterzijde van de auto valt dit op. Voor wie het bij het zien van al die zaken nog steeds niet zeker is, nemen de vier M-uitlaatpijpen de twijfels definitief weg.
We hebben er al het nodige over geschreven: de BMW M3 raakt bij de generatiewisseling z’n V8 kwijt. In plaats daarvan krijgt de auto een geblazen zes-in-lijn onder de kap. De M5 laat perfect zien wat het voordeel van deze downsizing is: een tientallen procenten lager verbruik, meer vermogen en meer koppel. We schatten het vermogen in op 450 pk.
De nieuwe BMW M3 komt traditioneel een paar jaar na de introductie van de gewone 3-serie. Aangezien de 3-serie F30 sedan in het voorjaar bij de dealers verschijnt, verwachten we deze M3 Sedan zeker niet voor eind 2013.
Bron: Autoweek, F30post.com