Ik ben een nieuw lid nadat ik al regelmatig als gast het een en ander heb meegelezen. Allereerst dus petje af voor het delen van jullie kennis hier.
Sinds 2 weken heb ik mijn 318 Sedan uit 1998 (facelift) ingeruild en een 318i touring terug gekocht. Model december 2001 facelift en dus het "nieuwe" blok.
Alvorens ik hem kocht, heb ik een aankoopkeuring gedaan bij een BMW dealer. Op wat bekende punten na (die makkelijk zelf te verhelpen zijn) was er niets mis mee. Ik ben altijd wat allergisch voor tikjes, kraakjes en piepjes en hoor nu dus ook iets.
Tikken bij stationair draaien en dat tikken is erger als ik een stuk gereden heb (motor warm). Dan bij het rijden. Als ik het gas loslaat en dus op de motor wat afrem, heb ik bij ongeveer 3000 toeren een trilling, voelbaar, en hoor ik een brom (niet super zwaar maar iets schelle brom). De Katalysator is het niet, die heeft al klappen gehad
Wie van jullie heeft een idee?
Vriendelijke groeten, Renier

