remschijven 318 executive sedan 1998

Voor alle technische vragen over de BMW 3 Serie
Carlito

remschijven 318 executive sedan 1998

Bericht door Carlito » 28 jan 2011, 19:30

Hallo allemaal
Ben nieuw hier en heb me nog niet voorgesteld , doe dit als ik thuis ben, ben aan het werk en doe dit via me telefoon, maar ik heb zojuist een prijsopgave gehad voor de remmen rondom, had hier een beetje gelezen over welke remschijven en blokjes wil natuurlijk geen imitatie en moet ook niet te duur zijn.

nou las ik dat brembo goed is en ook door de dealer zelf gebruikt word als ik'm daar zou laten maken, klopt dat??

dit is de prijsopgave

2x brembo (OE) remschijf voorzijde. 82 euro
2x brembo (OE) remschijf achterzijde. 66 euro

1x (OE) TRW/LUCAS remblokset voorzijde. 55,50 euro
1x (OE) TRW/LUCAS remblokset achterzijde. 46 euro

dit is incl. btw
nou kreeg ik net een email dat alleen voor geventileerd is en achter niet maar is dat goed of moet achter ook geventileerd zijn? en zijn deze remmen goed ??

mvg Nick

Gebruikersavatar
bmwpeter
Berichten: 934
Lid geworden op: 04 feb 2008, 11:51
Locatie: Brabant

Re: remschijven 318 executive sedan 1998

Bericht door bmwpeter » 29 jan 2011, 11:35

De voorste remschijven zijn inwending geventileerd en de achterste zijn massief dus dat zou moeten kloppen.

Remschijven van Brembo zijn over het algemeen goed te noemen en worden veelvuldig gebruikt ter vervanging van origineel (OEM).

Of de combi Brembo/Lucas de perfecte combinatie is kan ik je niet zeggen maar als je gewoon vergelijkbare remeigenschappen wil ten opzichte van origineel dan zou je ook alleen voor de Brembo schijven kunnen gaan en de blokjes gewoon bij de dealer halen.
KONI FSD + EIBACH PRO-KIT + LPI = SUPER

Carlito

Re: remschijven 318 executive sedan 1998

Bericht door Carlito » 29 jan 2011, 11:49

bedankt voor je reactie
de remblokken waren origineel stond in de email maar wat zijn originele remschijven voor bmw dan? weet je dat? of iemand anders, en dat voor alleen geventileerd is dat is normaal?
ik heb de remschijven niet gezien toen de winterbanden er op werden gezet, heb het laten doen omdat de wielen er vast op zaten, moesten met een blok hout los geslagen worden, zeiden alleen dat ze versleten waren en dat er geventileerde op moesten anders haal ik ff 1 achterband eraf om te kijken.

gr. nick

Gebruikersavatar
bmw325ticompact
Berichten: 164
Lid geworden op: 26 okt 2008, 17:49
Locatie: Amsterdam ZO

Re: remschijven 318 executive sedan 1998

Bericht door bmw325ticompact » 29 jan 2011, 21:20

Kijk anders op realoem.com, geventileerd zijn er wel maar de maten verschillend en ook het pn voor je remklauw, dus denk ook dat deze anders zal zijn.

Carlito

Re: remschijven 318 executive sedan 1998

Bericht door Carlito » 30 jan 2011, 23:29

Ik heb gelezen dat BREMBO en ATE remschijven allebei goed zijn en ook door sommige dealers gebruikt wordt en denk dat het 1 van de 2 word alleen klopt het dat voor alleen geventileerd is??

Iemand nog tips voor het vervangen van de remmen??
Zitten er bij mijn auto ook van die sensors op?? Ik heb geen BC.

gr.Nick

Gebruikersavatar
bmwpeter
Berichten: 934
Lid geworden op: 04 feb 2008, 11:51
Locatie: Brabant

Re: remschijven 318 executive sedan 1998

Bericht door bmwpeter » 31 jan 2011, 16:33

Klik even op onderstaande linkies dan wordt je een heel stuk wijzer ;)

Voorremmen:

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/S ... ad_sensor/

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/S ... rake_disc/

Achterremmen:

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/S ... ad_sensor/

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/S ... rake_disc/

Of je al dan niet geventileerde schijven achter nodig hebt kun je het beste even controleren door je achterwiel te demonteren.
KONI FSD + EIBACH PRO-KIT + LPI = SUPER

Plaats reactie

Terug naar “BMW 3 Serie (E46) Techniek”