320d Bakolie verversen

Voor alle technische vragen over de BMW 3 Serie
vzo
Berichten: 3
Lid geworden op: 15 jan 2011, 17:44

320d Bakolie verversen

Bericht door vzo » 15 jan 2011, 17:46

Hallo,

Ik ben nieuw in deze forum en weet eigenlijk heel weinig van auto's af.
Pas heb ik een 320d AUT. gekocht de 136pk versie van 2000 alleen daar was de bakolie nooit van vervangen
en hij heeft al 270.000 gelopen maar, schakelt gewoon perfect. Na het lezen dat de Long Life verhaal niet
helemaal klopt heb ik meteen bij mn vaste garage de bakolie dus laten verversen alleen weet ik niet wat er
precies in is gegaan. Sinds dat ze het gedaan hebben krijg ik een uitroepteken bij mn automaat met soort tandwiel
eromheen en dan kan ik niet naar zn 1e versnelling als ik op manueel zet staat die dan in zn 2 en heeft die ook haast geen kracht en wanneer ik de auto uit zet naar zn P zet sleutel eruit/erin doe die het weer perfect en komt die ongeveer na 50km weer terug. Soort noodloop dus denk ik. En de monteur die aan de auto heeft gesleuteld deed gewoon vullen totdat het vol was en daarna zei die laat het 5 min draaien en klaar. Hij zegt ook je kan het niet peilen enzo klopt dat...? :?
want ik lees ook verhalen van dat hij in noodloop gaat als je te weinig of te veel hebt. :?

Ik hoop dat jullie mij hier verder mee kunnen helpen.

Groetjes,
vzo

vegito
Berichten: 685
Lid geworden op: 02 nov 2007, 00:51

Re: 320d Bakolie verversen

Bericht door vegito » 17 jan 2011, 12:26

Je kan niet zomaar een andere olie erin gooien je moet namelijk een type nummer hebben voor de automaten van BMW. Normaal gesproken zou ATF voldoende moeten zijn maar, ze gebruiken dexron 3 ATFstandaard. Zowiezo zou ik hem aan de computer hangen voor storingen uit te laten lezen.
Verkocht BMW 320D e90
Huidige: BMW F11 525D

Gebruikersavatar
Fabian79
Berichten: 4922
Lid geworden op: 17 dec 2008, 18:12

Re: 320d Bakolie verversen

Bericht door Fabian79 » 17 jan 2011, 16:21

En je moet de bak spoelen.

Geen klusje om zelf te doen als je het goed wil doen.


Www.autrans.nl. Als voorbeeld. Er zijn meerdere bedrijven die dit goed kunnen.
E30 325i cabrio :)klik voor showroom
Afbeelding

aahhhhhh een classics gedeelte ;)

vzo
Berichten: 3
Lid geworden op: 15 jan 2011, 17:44

Re: 320d Bakolie verversen

Bericht door vzo » 18 jan 2011, 11:30

Dank jullie wel voor de reacties.
Ik heb vandaag om 14.00 een afspraak bij mn garage maar, het liefst zou ik ergens anders heen gaan alleen heb ik hem al betaald dus even kijken of hij het kan oplossen en hij zei ook dat er ATF olie in is gegaan.
Zelf doe ik het zowieso niet straks sloop ik de bak dan ben ik helemaal ver van huis... alleen ik wou weten of dat storing verband kan hebben met de oliewissel en miss. te weinig/veel erin ?

groetjes,
vzo

vzo
Berichten: 3
Lid geworden op: 15 jan 2011, 17:44

Re: 320d Bakolie verversen

Bericht door vzo » 20 jan 2011, 14:41

Hallo mensen,

Ben vandaag naar de garage geweest en hebben ze een halve liter bakolie erbij gegooid omdat, ze ook dachten dat het mogelijk was dat er te weinig in zat. Nu nog geen storing gekregen en hopelijk blijft het weg :)
Maar ik blijf het raar vinden dat hij het niet kan peilen. Volgens mij hoort het niet zo
van dit heb ik eruit gehaald dus, dat moet er weer in of is dat wel zo?

Gebruikersavatar
tan_n86
Berichten: 601
Lid geworden op: 03 mar 2010, 09:21

Re: 320d Bakolie verversen

Bericht door tan_n86 » 20 jan 2011, 17:49

Nou ik zou meteen naar een gespecialiseerd bedrijf gaan hiervoor. Vriend van me liet het ook doen door zijn huis tuin en keuken monteur op de hoek van de straat, 2 weken later bak kapot. 2000 euro schade.

Plaats reactie

Terug naar “BMW 3 Serie (E46) Techniek”