Pagina 1 van 1
BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 17 jan 2008, 09:30
door iblauw
Zoals eerder gepost doen mijn speakers achter het niet meer. Ik heb alle stekkers los gehad en niks helpt. Iedere keer na het starten van de auto doet rechtsachter het een paar minuten om dan ook weer op te houden. Terwijl rechtsachter werkte heb ik ook alle stekkers los gehad. Tevens auto volledig teruggebouwd naar origineel: dus intravee, alpine en Dietz 1250 eruit en wisselaar en TV module er weer in. Niks helpt. Ik vermoed dat de BM54 module achterin kapot is. Van Essen D-parts gebeld en daar hebben ze er geen. Wel zei hij dat die dingen vaak stuk gaan.
Iemand tips? Een tweedehands kost al tussen de 300 en 500 euro. Zou ik hem ergens kunnen laten repareren?
En indien ik een andere koop: mijn auto is van 10/2001. Past er dan een nieuwer type in? Zag er eentje aangeboden uit 2007 namelijk.
Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 17 jan 2008, 11:20
door B46
Je moet eerst weten of je een module hebt met ronde of vlakke pinnen.
Verder zou ik dan eerst een andere proberen om er zeker van zijn dat daar de oorzaak ligt. Mocht het zo zijn kun je hem altijd nog 'open maken' om te kijken of je er iets aan ziet, maar dat lijkt me sterk.

Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 21 jan 2008, 12:31
door iblauw
Het is opgelost. Nog even hier mijn bevindingen plaatste voor als iemand hetzelfde probleem heeft. Naar het schijnt gaat die BM54 regelmatig kapot. Het uit zich altijd dat een of meer speakers -al dan niet tijdelijk- uitvallen. Ze zijn 2e hands moeilijk te krijgen en ook dan loop je enig risico dat ie snel weer kapot gaat. Ik heb nu een splinternieuwe geplaatst. Merkbare verschillen zijn dat de versterker waarschijnlijk zwaarder is (ding kan veel harder zonder te vervormen) en dat ik nu dynamische routeplanning in mijn navigatiesysteem heb (Mk4)
Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 21 jan 2008, 19:14
door TheM@x
Heb nog een goeie liggen BJ 2002.
Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 26 jan 2008, 10:44
door iblauw
330dM schreef:dynamische routeplanning
...en dat betekent?
Dan krijg je bij de route opties (wel/geen snelweg, kortste route, snelste route enz.) de optie "dynamische route" erbij. Dan rekent het systeem in geval van een file zelf direct een alternatieve route uit. Heb het nog niet getest overigens.
Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 26 jan 2008, 17:45
door TheM@x
Zit dat in de BM54?
Dat zit toch in je MK4?
Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 26 jan 2008, 19:02
door Griffendahl
Als de BM54 je radio is, dan kan die wel zorgen voor TMC ontvangst. Hetgeen op zijn beurt weer die dynamische routeplanning mogelijk maakt.
TMC ontvangst werkt namelijk via de FM frequentie. Of maken jullie navigatiesystemen met TMC gebruik van een aparte eigen FM antenne ??
Je Mk4 zal het wel ondersteunen, maar als het signaal niet binnenkomt kan hij het natuurlijk niet verwerken. Je BM54 kan er dan voor zorgen dat je navigatie computer nu wel je TMC signaal binnenkrijgt, en op die manier kan dat er dan voor zorgen dat de mogelijkheid beschikbaar wordt in je Navi systeem.
Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 26 jan 2008, 19:38
door TheM@x
Ja ok helder.
Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 27 jan 2008, 11:03
door iblauw
Het vreemde is dat ik de optie dynamische routeplanning niet had met mijn oude BM54 terwijl ik wel TMC en filemeldingen had op mijn navigatie. Toen de nieuwe BM54 erin kwam had ik in m'n navi opeens de optie dynamische routeplanning erbij.
Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 27 jan 2008, 19:08
door B46
Klopt, alleen de laatste versies (vanaf 2006/2007 meen ik) BM54 hebben die functie.
Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 27 jan 2008, 22:40
door B46
Klopt. Alle (fabrieksnieuwe) 16:9 systemen die ik de laatste tijd heb geinstalleerd hebben die functie. Zo ook mijn eigen systeem.
Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 08 jun 2009, 12:30
door djeest
Ik heb ook het idee dat mijn BM54 kapot is, maar het lijkt wel een los contactje.....
Ik constateerde dat de hele rechter flank van alle boxen het niet deed, dus ik rommelen achterin, stekker los, zekering eruit en vervolgens alles weer aangesloten. Nu doet links en rechts voor het, maar achter niet meer....
Ik weet dat dit symptomen zijn dat ie kapot aan het gaan is, maar het lijkt zoveel op losse contactjes... kan het dat niet zijn? Of misschien eens contactspray spuiten op de connector?
Weet iemand of dit dan toch een nieuwe BM54 betekent?
Re: BM54 kapot: repareren of nieuwe?
Geplaatst: 09 jun 2009, 00:39
door B46
Contactspray moet je écht weghouden hoor, da's dan meer kortsluitingspray
Anyway, een goede reparatie van een defecte BM54 kan eigenlijk alleen bij Becker zelf. Kosten zijn dan vaak hoger dan een andere te kopen.
Op Marktplaats worden ze aangeboden voor +/- 400 euro, zelfs ook splinternieuwe voor +/- 500 euro.