Pagina 1 van 1
schonmeld stationair toerental
Geplaatst: 12 dec 2015, 17:29
door bmwe60535d
ik heb een 535d van 2005. als ik de auto koud start,dan schommeld het toerental.zodra ik een stukje rij dan is het schommelen verdwenen.wat zou het probleem kunnen zijn?
Re: schonmeld stationair toerental
Geplaatst: 13 dec 2015, 00:05
door Edgar1234
Spoelen kan helpen, anders is het de koppelomvormer.
Re: schonmeld stationair toerental
Geplaatst: 14 dec 2015, 11:05
door Degids
Is het schommelen bij stilstand ook aanwezig? Als het de koppelomvormer is, dan is het meestal alleen bij bepaalde, constante snelheden (op cruise control het duidelijkst merkbaar). Ik had het in het bereik van ongeveer 80 km/u tot aan 120 km/u.
Schommelende toeren is niet automatisch de koppelomvormer.
Re: schonmeld stationair toerental
Geplaatst: 14 dec 2015, 13:06
door gk5
Gloeispiraalen of gloei relais te controleren.
Re: schonmeld stationair toerental
Geplaatst: 14 dec 2015, 14:55
door Ovanjole
Ben het met gk5 eens... Ff uitlezen dus
Re: schonmeld stationair toerental
Geplaatst: 14 dec 2015, 15:57
door tom_il
Koppelomvormer lijkt mij ook uitgesloten.
Gloeispiralen idd mogelijk, dan zou het na een heel korte tijd moeten verdwijnen op stationair toerental.
Re: schonmeld stationair toerental
Geplaatst: 14 dec 2015, 16:39
door rs13
Controleer ook op een vacuum lek. De 535d heeft veel vacuum leidingen en ze zijn best lang. Aantal zijn ook omvlochten ter bescherming maar desondanks kunnenze gaan lekken na een aantal jaren. Dit kan ongemeten lucht de motr in laten gaan en dat kan wellicht ook een schommelend toerental veroorzaken. Sowieso is het vervangen van deze leidingen goed aangezien deze leidingen je turbo aanstuurt en zo ook de motorsteunen.
Re: schonmeld stationair toerental
Geplaatst: 14 dec 2015, 17:18
door bmwe60535d
oke bedankt voor de reacties.het smommelen is weg zodra de moter warm is.denk dat uitlezen indd het makelijkste is