Pagina 1 van 1

Bijna E61 530D rijder

Geplaatst: 04 jan 2014, 00:03
door EricN
Dag allen,

Na jaren diesel te hebben gereden heb ik vorig jaar weer een benzine auto gekocht. Ik dacht gewoon wat minder kilometers te gaan rijden maar tja, ik ben nou eenmaal gek op autorijden dus dat is er niet van gekomen.

Ik heb al aardig wat auto's gehad maar de laatste jaren heb ik voornamelijk Renault gereden.
De laatste, de benzine was/is de Laguna GT 4 control uit 2010. Standaard zit deze bomvol leuke opties zoals 4 wiel sturing, Bi xenon adaptief, keyless entree en go, elektrische stoelen en ga zo maar door. Werkelijk propvol!!
Ik kan het nooit laten om de auto's die ik rijd wat te customizen en zo ook deze. Ik had er een schroefset van Koni onder gezet en een subtiel spoilertje aan de voorzijde. Ook wat wrapfolie onderscheid je van de massa. Een paar 19 inch velgen in het wit gepoedercoat maakten de auto af

Motorisch zat deze uitvoering op 205 PK. Deze heb ik uiteindelijk met chiptuning, een andere turbo en megane RS injectoren naar de 350 pk weten te krijgen. Ik heb alles laten doen, want ik ben erg technisch maar dit gaat boven mijn petje.. Zoveel pk's in combinatie met de vierwiel sturing was een genot om te rijden. Echter zat het verbruik op gemiddeld 1 op 6 door het uitdagende rechtervoetje. Het is machtig om menig dikke bak gewoon even af te maken voor het stoplicht… ;) ;)

Echter rijd ik toch wel een 40.000 km per jaar dus reken maar uit hoe vaak ik bij het tankstation sta.

Ikga dus op zoek naar een goede vervanger.
Aangezien ik vrouwlief eerdaags ook een andere auto wil gaan geven gaat het budget niet al teveel en aangezien het de eerste bmw is die ik ga rijden begin ik met een model uit 2006/2007. Zeker is dat het een station moet worden aangezien ik twee kids op de achterbank heb zitten. De ruimte heb ik echt wel nodig.

Mijn keuze is tot nu toe gevallen op een 530D uit 2006 met 195k op de klok. Vergeleken met de Laguna ga ik er in bouwjaar wel op achteruit en ook wat in opties.

Mijn vraag is, zijn er specifieke zaken waar ik op moet letten bij aankoop van de auto?

Alvast bedankt

Re: Bijna E61 530D rijder

Geplaatst: 05 jan 2014, 15:35
door Martijn.
Uiteraard moet je bij een auto met bijna 2 ton overal wel op letten, maar hierbij even de zaken die zo in me opkomen wat betreft de E61.

- De automaat, let er even op of de auto vloeiend schakeld en of de toerenteller niet schommeld bij contant rijden.

- Controleer even diverse functies zoals radio, achteruitverwarming verlichting, het kleine ruitje van de achterklep enz. Eigenlijk alles wat met electronica te maken heeft in de achterklep want werkelijk iedere E61 krijgt vroeg of laat last van kabelbreuk in de achterklep.

- Indien panorama dak. Er zijn vaak problemen met het panoramadak (ik heb bewust een E61 gekocht zonder panorama dak). Het achterste deel van het dak wil nog wel eens haperen en niet meer sluiten.
Ook zijn er vaak problemen wat betreft de afwatering. De gootjes willen wel eens dicht gaan zitten waardoor er waterlekkage in de kofferbak ontstaat. Aangezien er onder in de kofferbak allerlei regelsystemen en computers liggen kan dit voor veel problemen zorgen. Dus ook even onder in de kofferbak controleren op vocht.

- Roestvorming op de achterklep net onder het raam

- Luchtvering achter kan uiteraard problemen opleveren. Kijk gewoon even of hij recht staat achter en let er even op of hij niet heel snel lucht verliest waardoor hij ingezakt staat na enige tijd.

Er zijn vast meer zaken waar je op kunt letten maar dit was het 1e wat in me opkomt.

Zo lijkt het net of het slechte auto's zijn maar zo erg is het ook niet. Echter zijn er gewoon wel een paar dingen die je kunt verwachten met name de kabelbreuk in de achterklep.

Ik ben superblij met mijn E61 en heb op kabelbreuk na niets aan de auto gehad afgelopen 1,5 jaar.

Re: Bijna E61 530D rijder

Geplaatst: 05 jan 2014, 18:17
door Dcreator
Welkom op het forum! :duim:

show ook gerust wat foto's van je wagen in het showroom deel!

Re: Bijna E61 530D rijder

Geplaatst: 06 jan 2014, 09:35
door Ramon 325 Vanos
Welkom :duim:

Re: Bijna E61 530D rijder

Geplaatst: 06 jan 2014, 11:45
door Quadrantz
Welkom! :)

Vraag ook even of de wervelkleppen (swirlflaps) al verwijderd zijn. Dit is een bekende diesel kwaal (als deze in je motor schieten dan ben je wat verder van huis, zoek maar even op het forum).

Ik zou ook even informeren naar de turbo (en verstuivers), wellicht is die al een keer vervangen geweest (dan weet je dat je nog een tijd vooruit kunt).

Suc6 met je zoektocht, komende jaren wil ik een soortgelijke gaan zoeken :duim: