Pagina 1 van 1
co gehalte te hoog
Geplaatst: 21 mar 2012, 17:57
door reinhold
Mijn 328 is vandaag afgekeurd, mijn co gehalte was te hoog wat kan hier de oorzaak van zijn?
Ik tank bij een goedkope tankstation maar ik heb dit jaar ook een kapotte koppakking gehad dus veel koelvloeistof in mijn uitlaat kan de kat daardoor kapot zijn gegaan waardoor de co te hoog is
Re: co gehalte te hoog
Geplaatst: 21 mar 2012, 18:09
door Hitz
Ik heb zelf ook een 328i, maar ik heb geen katalysator meer. Het was dus wel even spannend toen die afgelopen jaar voor de APK moest. Ik vreesde het ergste voor de viergasmeting. Hij was in eerste instantie niet door de CO meting gekomen, maar de garagehouder vertelde me dat ze het gasklephuis hadden schoongemaakt en dat een monteur voor de meting m'n auto even flink heeft warmgereden en toen viel die, zonder katalysator dus, nét aan binnen de grens.
Misschien dat het schoonmaken van je gasklephuis en de auto even flink warm rijden voldoende is?
Re: co gehalte te hoog
Geplaatst: 21 mar 2012, 19:51
door reinhold
Ik ga morgen even een toevoeging in de benzine gooien om de inspuiters goed schoon te maken en ga even andere benzine tanken en dan zal ik hem even goed warm rijden. hij word meestal gebruikt voor kleine eindjes.
Re: co gehalte te hoog
Geplaatst: 21 mar 2012, 21:41
door AdE39
Hallo beste BMW vrienden,
het beste is dat men een aantal dagen van te voren even de auto eens wat flinke stukken laat rijden, dan brand alles eens lekker schoon, zo ook de Kat.
Zeker zoals bij reinhold en Hitz het geval is met vele korte afstandjes.
Een toevoeging in de tank zoals een reiniger voor de injectoren dat kan misschien werken.
Maar dat even lekker een flink stuk van een goede 100 km laten rijden is zeker zoe goed.
Succes, beste mannen.
Met vriendelijke groet ,
Ad