Pagina 1 van 1

hoe maak je je softtop weer netjes?

Geplaatst: 22 jan 2012, 13:22
door Ramon 325 Vanos
Hallo mensen.

Mij viel dit weekend op dat ik op men zwarte softop lichte bruine vlekken aant krijgen is.
En bij de nade begint ie hier en daar een beetje groen te schijnen :( .
Wie weet met wat voor poetsspul je de softtop weer netjes maakt en hoe.
Of je moet borstelen of dat je spul hebt wat je erop spuit in laat trekken en weer afspuit.

Ik hoor graag van jullie

Re: hoe maak je je softtop weer netjes?

Geplaatst: 22 jan 2012, 14:09
door AdE39
Hallo beste Ramon,

Je kan het veiligste beter even naar een goede autoshop gaan en een speciale cleaner daar halen.
Zij weten vaak wel wat een goed reinigingsproduct is, of even navragen bij de dealer, deze hebben ook vaak hele goede raad.

Ik zou niet zomaar met een huis tuin en keuken reinigingsmiddeltje aan het werk gaan

De speciale reinigingsproducten bevatten de juiste stoffen voor het reinigen van de softtop, en ook zit daar al vaak weer een beschermingsmiddel in om de softtop te beschermen tegen de weers invloeden, de weersinvloeden zijn dus niet enkel de regen, maar denk ook eens aan vogel uitwerpeselen, en de zon.
Zure regen doet er dan ook nog een duit in het zakje, wat op zich dan weer voor de algen/mos aangroei zorgt.

Het behoeft vaak een nabehandeling met een beschermlaag, om de softtop weer weers bestendig te maken, en water afstotend.

Ik heb ooit eens een auto gehad met een Vinyl laag op een hardtop, dat zag je toen vaak in de jaren 70.
Daar had je van Teroson ook een speciale reiniger voor, en een product om alles weer weers bestendig te maken.
Vaak heeft Turtlewax ook dergelijke producten, en zo zijn er nbog meer merknamen die dit product in hun assortiment hebben.

Succes. :duim:

met vriendelijke groet,

Ad

Re: hoe maak je je softtop weer netjes?

Geplaatst: 22 jan 2012, 17:50
door /\/\ats
Ramon, spit mijn showroom even door, daar kom je op gegeven moment iets tegen over een renovo set!

Re: hoe maak je je softtop weer netjes?

Geplaatst: 22 jan 2012, 20:40
door Ramon 325 Vanos
Hey mats waar heb jij Renovo besteld.
Kan je die hier niet zo ergens in de winkel krijgen.
Of is dat via e-bay?

Re: hoe maak je je softtop weer netjes?

Geplaatst: 22 jan 2012, 21:48
door maarten22
Raggtop heeft een set voor canvas en vinyl cabrio daken. Er is 1 bedrijf die 90% van alle cabrio daken maakt en die raad deze set ook aan.
http://www.carclean.nl/product/RaggTopp ... 01912.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: hoe maak je je softtop weer netjes?

Geplaatst: 22 jan 2012, 21:56
door /\/\ats
Renovo moet je gewoon even googelen, ik heb het gewoon via een nederlandse cabrio site besteld, maar weet zo niet meer welke, staat de site er niet bij in mn showroom?

Raggtop is ook een optie, maar dit is volgens mij in spuitbus vorm ?

Re: hoe maak je je softtop weer netjes?

Geplaatst: 23 jan 2012, 07:24
door Ramon 325 Vanos
Ik gisteren avond eentje gevonden in Nederland. :)
Daar kan je ook na toe bellen dan weet ik zeker dat ik het goeie krijg want wil hem dan ook even opnieuw kleuren enzo.
thanx voor de info. :duimen: