Pagina 1 van 2

E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 16 dec 2011, 23:09
door /\/\ats
Ik zag laatst op de sloop een E36 waar een sleutel in zat die voorzien was van afstands vergrendeling, mijn auto heeft natuurlijk bestaande CV, alleen niet op afstand,

De vraag luid: Welke onderdelen moet ik van de sloop halen om het in mijn auto werkend te krijgen ? de sleutel kan ik gewoon OEM nabestellen en laten namaken waarna ik de chip van de sloopsleutel overzet, op dat front geen probleem dus,

Gr, Mats

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 21 dec 2011, 23:59
door /\/\ats
Oke, de auto welke dit had is inmiddels gesloopt, zonde evengoed. perfecte onderdelen met een auto meeslopen. maargoed

om mijn enigzins ingewikkelde vraag ietwat te beperken na 30 bezichtingen zonder antwoord: is het mogelijk om deze sleutel te laten corresponderen met dit alarmsysteem ?

Afbeelding

Afbeelding

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 25 dec 2011, 12:59
door Beens1
Ik roep maar wat hoor, weet het dus niet zeker. Misschien dat je er wat mee kunt.
Ik zie op de tweede foto er een kastje naast liggen, die hoort er dus officieel bij. Nu zit daar een printplaatje in, evenals de sleutel van de eerste foto.
Nu heb ik ooit eens gehoord dat je verschillende onderdelen met elkaar kunt laten inlezen, maar dat moet dan wel bij de dealer.

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 25 dec 2011, 18:41
door Ben84
Ik heb deze bij mij ingebouwd:

Afbeelding

Was voor een paar tientjes klaar qua materiaal, en ziet er bijna origineel uit, het verschil valt pas op als je er een originele naast legt ;)

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 26 dec 2011, 22:29
door /\/\ats
Ben je tevreden over die set? Plugt gewoon in via d standaard alarm plug lijkt me achter het handschoenen kastje? Heb hem al een aantal keer gezien op internet (MP) maar wil Het liefst de sleutel erbij die echt bij het tijdperk van de E36 hoort,

Gr. Mats

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 27 dec 2011, 17:42
door Ben84
Er moest wel wat gesoldeerd worden. De inbouw is door maat van me gedaan, dus durf niet te zeggen in hoeverre dit plug-and-play is. Hij is er een 2 1/2 uur mee bezig geweest.
Als je alles OEM wil houden past ie er niet bij nee. Ik vind de sleutel zeker niet misstaan in ieder geval.

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 03 jan 2012, 17:25
door /\/\ats
Volgend plan is om een RRC ( radio remote control ) spiegel te monteren ( al besteld uit Duitsland )
En daarop een OEM E36 sleutel op in te leren..

Wie o wie weet waar zon spiegel eigenlijk op aangesloten moet worden? Ik post later wel een foto van de bedrading uit de spiegel, maar het is met opzet eentje zonder auto dim om draadverwarring te voorkomen het zijn er 8, en dacht zelf om deze door te verbinden met de standaard alarm plug :s

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 04 jan 2012, 09:10
door Denniz0229
bij mij zit het ook in me spiegel, heb dan wel het ouderwetse infrarood :tong:

bij mij komen er 8 draden vandaan, waarvan ik er 2 heb kunnen ontdekken voor de CV.
waar de rest dan voor dient, geen idee, maar als je ze niet aansluit werkt zo ongeveer niets in de hele auto :P

dus het lijkt mij dat je achter je binnenverlichting er al kabels voor hebt lopen?

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 04 jan 2012, 13:51
door /\/\ats
Hee Dennis,

grappig dat jij IR op je E36 hebt, dacht IR meer iets voor de E34 was,
maargoed, het enige wat mijn auto heeft is CV, gewoon met het sleuteltje, het zou schelen als de boel al pre-wired is, maar verwacht van niet, Hoe dan ook heb ik gisternacht pen en papier gepakt tezamen met een electrisch schema PDF van een E36, en heb alle draadkleuren terug kunnen vinden en ook waar ze op aangesloten moeten worden, De spiegel is momenteel in Koln, en wanneer die binnen is gaan we nog even een duur grapje meemaken bij de dealer ( 433 MHZ sleutel bestellen )

Dan de transponder van mn oude sleutel overzetten anders gaat EWS II weer zeuren, daarna inleren en fingers crossed,

Mocht het allemaal gaan werken, dan komt er een goeie DIY van want denk dat er meer liefhebbers zijn :)

( de sleutel die ik ga bestellen heeft trouwens een lampje als 3e toets i.p.v. kofferbakje. )

Gr,

Mats :)

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 05 jan 2012, 09:51
door Denniz0229
ja ik was ook stomverbaasd toen ik er achter kwam, het enige nadeel ervan is dat je echt moet mikken zeg maar :gek:

wat is eigenlijk de reden van de spiegel? was het niet makkelijk geweest om een losse CV set te kopen en deze vlak naast je ZKE module in te bouwen?
had volgens mij een hoop draadjes gescheeld, en zoals ben al aangaf heb je die gewoon met BMW look sleutels.

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 05 jan 2012, 12:47
door /\/\ats
Uiteraard was dat vele malen makkelijker geweest,

Maar na nu zoveel uur eraan besteed te hebben geeft het veel meer voldoening als het straks werkt, en het is lekker origineel!
het uitzoeken waar de draden heen moeten duurde erg lang maar ben er wel uit. Soms heb ik dus wel eens de gedachte; waarom makkelijk doen als het ook moeilijk kan.

Track en Trace zegt dat de spiegel inmiddels ergens in nederland is aangekomen, afwachten dus.. hier een foto van het brainstormen :gekdoen:

Afbeelding

ik hou de boel op de hoogte :+

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 05 jan 2012, 12:50
door Beens1
Eén ding is iig al zeker, je hebt wel aanleg om te tekenen... :W

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 05 jan 2012, 15:43
door /\/\ats
Dankje John :W

Inmiddels contact op genomen met BMW Maaral voor het bestellen van een sleutel,
blijkt dat ik met mijn eigendomspapieren en rijbewijs moet aantonen dat de 320i van mij is, en dat BMW dan pas aan de hand van die gegevens een sleutel kan bestellen, deze word dan geslepen door een of ander BMW erkend bedrijf en dan weer teruggestuurd aan BMW Maaral, waarna ik deze kan ophalen ( ik denk weer met aantoning ) nergens in het proces is mijn huidige sleutel benodigd om de nieuwe te maken :s

Nu vraag ik mij -samen met Maaral- dus af of ergens in het proces van de sleutel gezien wordt of deze sleutel helemaal nooit
fabriek af bij mijn auto is geleverd en dus niet word nabesteld maar besteld voor de eerste keer, het is dus mogelijk dat mijn aanvraag door BMW Deutschland afgewezen wordt.

Misschien toch maar een nieuwe ongeslepen sleutel van MP bestellen en op Ebay een oude gebruikte E36 sleutel met chip..
en die twee samenvoegen, wat een gedoe... -_-

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 06 jan 2012, 18:04
door /\/\ats
Okee Update !

Spiegel is binnen en sleutel is besteld!
Mocht het geweigerd worden door BMW Deutschland dan gaan ze bij Maaral bericht sturen naar BMW dat zij naar wens van een klant ( moi ) zo'n binnenspiegel hebben gemonteerd, terwijl ik dat natuurlijk gewoon zelf doe! echt een prima dealer in Alkmaar. naderhand nog even staan kwijlen bij die oranje 1M Coupé. :kwijl:

Deze spiegel werd overigens geleverd vanaf Januari 1995, was altijd sterk van mening dat die sleutels / spiegels pas in '97 in de E36 kwamen,
Dit geeft al met al misschien weer minder problemen met het bestellen van de sleutel, het gaat er uiteindelijk om dat de sleutelbaard en transponder in mijn auto werkt / past. ( is nu, en blijft straks gewoon EWSII type ) de chip in de sleutel is verder niet gecodeerd en kan in principe op iedere bijhorende spiegel geinitializeerd worden.

Hoe dan ook; fingers crossed.

Ik laat snel meer horen!

Gr,

Mats

Re: E36 CV op afstand, OEM

Geplaatst: 07 jan 2012, 19:29
door /\/\ats
Spiegel is inmiddels geplaatst, het aansluiten word een andere keer, het is tenslotte weekend ;)