Pagina 1 van 1
Hoe waterpomp testen?
Geplaatst: 09 feb 2011, 23:19
door Beens1
Ik ga binnenkort m'n thermostaat vervangen. Ik las dat je dan ook gelijk maar even de waterpomp moet testen of die nog goed is (omdat je alles toch los hebt liggen).
Nu was mijn vraag: Hoe kun je testen of de waterpomp ook goed is? Is het mogelijk om 'm te testen wanneer hij nog aangesloten is? Wat is dus de juiste/snelste manier?
Alvast bedankt!

Re: Hoe waterpomp testen?
Geplaatst: 10 feb 2011, 10:37
door Fabian79
Pompje zelfgaatmeestal niet stuk, meestal zijn de lagers het probleem.
Met een stethoscoop luisteren is de beste manier.
Re: Hoe waterpomp testen?
Geplaatst: 10 feb 2011, 12:13
door RoyHHH
je koelsysteem onder druk zetten
Re: Hoe waterpomp testen?
Geplaatst: 10 feb 2011, 12:48
door Beens1
Misschien is het een domme vraag, maar hoe in vredesnaam kun je een systeem onder druk zetten, wanneer je al de thermostaat eruit hebt. (dus alles al los hebt liggen...)??
Ik vermoed dat het ook wel in orde is met de waterpomp, maar het wordt wel eens genoemd wanneer iemand de thermostaat gaat vervangen dat ze ook moeten kijken naar de waterpomp.
@Fabian
Oké, ik zal eens kijken.
Re: Hoe waterpomp testen?
Geplaatst: 10 feb 2011, 12:59
door Jaapi
Probleem met de waterpomp is dat de pomp niet stuk gaat maar de schoepen vergaan na verloop van jaaaaaaaren!
Het onder druk zetten:
Moet je doen voor je begint.
Als je de dop van de radiateur los draait , schroef je daar een dop op met een pomp eraan, met een bar meter.
Dan pompen maar.
Het is ook handig om even te kijken als je de dop van je radiateur los draait, dan even starten. Als het goed is komt er dan vanaf links boven een straaltje kvs weer in het reservoir
Re: Hoe waterpomp testen?
Geplaatst: 10 feb 2011, 17:30
door Jellebmw
Ik sluit me bij Jaapi aan, als de motor draait zal er je een straaltje KVS moeten zien lopen in het expantie vat:) Vooral als je wat gasgeeft zul je het beter zien.
En dat me die waterpompen is dat, de oude waterpompen plastic schoepjes hebben. En na verloop van jaren en natuurlijk de hitte van het KVS, kunnen ze breken. De nieuwe pompen hebben alu schoepjes.
Gr Jelle
Re: Hoe waterpomp testen?
Geplaatst: 10 feb 2011, 18:41
door Fabian79
Op druk zetten doe je meestal als je lekkage hebt (of verholpen) en wil kijken of waar het zit (of het niet meer lekt)
Enige wat je er dus mee kan testen wat betreft de pomp is eventuele lekkage. Als ik het goed begrijp wil je weten of de pomp genoeg op brengt.
Re: Hoe waterpomp testen?
Geplaatst: 11 feb 2011, 10:16
door BMW325iCabrio
Jaapi schreef:Het onder druk zetten: Moet je doen voor je begint.
Als je de dop van de radiateur los draait , schroef je daar een dop op met een pomp eraan, met een bar meter.
Dan pompen maar.
Maar wel voorzichtig. Bij 2 bar moet je vuldop aflaten (kan je ook gelijk testen dus) en bij een bar of 4 blaas je je radiateur al op. Wees dus voorzichtig!
Re: Hoe waterpomp testen?
Geplaatst: 11 feb 2011, 10:32
door Drost
Ik zou gewoon de pomp vervangen, kost je nog geen 100 euro.
Re: Hoe waterpomp testen?
Geplaatst: 11 feb 2011, 13:50
door Beens1
@Drost:
In hoeverre is het noodzakelijk om een pomp preventief te vervangen, die na het testen blijkt goed te zijn. Stel dat de pomp reeds is vervangen (bij de vorige eigenaar) voor een 'nieuwer model' met alu schoepjes, dan lijkt het me al helemaal zinloos?!
Ik moet mijn thermostaat vervangen, dat is een feit. Maar hoe de staat van de waterpomp is, wilde ik graag testen. Om te voorkomen dan ik (onnodig) geld ga uitgeven...
Student hè?!
Re: Hoe waterpomp testen?
Geplaatst: 16 feb 2011, 10:39
door Drost
Tja, dat is altijd vervelend heb even gegoogeld voor je daar vind je waterpompen voor 50 euro.
Je zou ook even kunnen kijken of je al een geupdate waterpomp heb.
Echter zou ik het persoonlijk gewoon vervangen, beter 50 euro spenderen dan dat je motor warmloopt.