Pagina 1 van 2
dw70 - E36
Geplaatst: 27 okt 2010, 13:33
door dw70
E36 Amigo's!
Na 12 jaar E30 320i Touring (met veel plezier) toch de knoop een paar weken geleden doorgehakt en de stap gemaakt
naar een fantastische E36 320i M50B20 Coupé. Bmw bloed kruipt door.
Zelf elektrotechneut-calculator-werkvoorbereider van beroep en woon in het limburgse. Pas 40 jaar oud en een leven lang
gek van auto's. Heb er momenteel 4 en dat gaat helaas niet langer. De E30 touring gaat binnenkort in de verkoop. :?
Terug naar de E36! Autoscout24 is een heerlijk medium. Helaas was een schitterende witte 325i Coupé uit Hamburg nét voor mijn ogen verkocht (| . Die had net geen 77.000Km gelopen. Voor een prijs..
Komt er een paar weken later, mijn huidige auto voorbij..112.000Km gelopen. Een goede prijs kwaliteit verhouding. Wheeler Dealers, dan maar zelf besluit je ter plekke.
Net een voorkeuring laten doen, voor de importkeuring: "alles groen licht" .
Al heerlijk een paar weken bezig met poetsen en hem de "mijne" maken. Gaat nog wel even duren hoor, voordat je hem hebt zoals je het zelf graag wilt.
Mooie motorsportvelgen aangekocht (tsja, als je toch al een E36 rijdt, voor mij dan met deze velgen!).
Het enige minpunt van deze auto is dat de vorige bezitter er een schroefdemperset onder gezet heeft, wat de auto zo ultralaag heeft gemaakt dat deze zo niet in Nederland voort te bewegen is. Een vraag in het forum in de categorie "veren en schokdempers", zal binnenkort komen, want ik weet even niet wat voor een veren te kiezen.
En hoop op veel rijplezier met deze mooie auto! En een leuke tijd in dit forum!
Gr,
dw
Foto's volgen nog!
Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 27 okt 2010, 13:40
door dw70
Het verschil tussen min en max is amper zichtbaar...kun je nagaan..

Nee, zo laag is geen fun meer. Ik gooi alles eraf.
Gr,
dw
Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 27 okt 2010, 17:51
door Beens1
Welkom hier!
E30's blijven mooi... Ik vind het jammer dat ik destijds mijn e30 weg gedaan heb. ;(
Ben benieuwd naar je bolide!
Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 27 okt 2010, 18:02
door dw70
Ik ook. Die sound bij een koude start...

Maar helaas is de einddemper aan zijn einde, maar wel nog gasdicht gelukkig. x|
Had al een mooie Jetex uitlaat op het oog.
Ik zal zodra de auto kentekenplaten heeft foto's schieten. Een paar ervoor, erna foto's. Die blijven het leukste.
Wel jammer dat dit forum geen gebruik maakt van Flickr.com om foto's te uploaden.
Mijn E36 E30 Capri en Kadett staan daar op.
http://www.flickr.com/photos/45457790@N03/
Komt goed!
Gr,
dw
Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 27 okt 2010, 18:13
door Beens1
Wat een heerlijke auto's om te zien! :~
Trouwens, leuke velgjes, die zullen goed onder je wagen staan denk ik.
Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 27 okt 2010, 18:27
door dw70
Dank je! De velgjes waren voor heel weinig, vandaar het vele werk....

Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 27 okt 2010, 19:55
door AlpinaDrachten
en nu genoeg gepraat.
Pak die camera maar :-)
Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 27 okt 2010, 20:45
door Sim0n
Nou nou nou zal je hem niet eerst even verwelkomen voordat je meteen zeurt naar foto's?
Welkom kerel, leuk dat je je toevoegd aan ons clubje!
Wat is het nou precies geworden? 325? Kan het niet echt terug vinden in je verhaal namelijk
En over de veren, tsja ieder zijn mening, heb zins mijn verlaging wel een super weglegging gekregen
Niet dat de standaard Bmw slecht is, dat absoluut niet! Maar ik bedoel natuurlijk alleen maar te zeggen dat je het wel degelijk merkt hoor :~ !
Succes met de Beemer!
Greetz

Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 27 okt 2010, 21:11
door AlpinaDrachten
@ Sim0n,
Ik bedoelde het sarcastisch.
Maar idd welkom!

Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 27 okt 2010, 21:50
door dw70
Sim0n schreef:
Succes met de Beemer!
Greetz

Mocht je het niet gezien hebben, wat voor een type: bovenin Simon: e36 320i coupé. Nou, ik heb vanavond wat auto's bekeken. En met laag bedoel ik echt té. De auto van
318ISM heeft 60mm voor en 50mm achter. Dan zit ik op 80mm voor. Autotechnics AT80, volgens de papieren. Zo hard, ik hoor alleen maar de schotels klapperen. Nul komma nul comfort. Aangezien ik in mijn E30 altijd koni geel en een M fahrwerk gereden heb, is dit echt prut. De E30 heeft me al menig carterpannetje gekost. De E36 pan ligt wel een stuk hoger!
Heb de auto van
Jaapi bekeken, met de motorsportvelgen setup. Die hoogte daar streef ik naar. Ff bij Jaapi checken wat hij heeft.
Bedankt voor het wensen van succes! Dinsdag RDW importkeuring in Elsloo. Wish me luck!
Gr,
dw
Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 28 okt 2010, 12:32
door Bongers
Welkom, ik ben benieuwd naar de foto's

Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 06 nov 2010, 02:24
door Richy
Welkom DW
Leuk stukje hierboven!
Heb al even in het fotoalbum gekeken en ziet er heel netjes uit allemaal!
Leuk te zien dat je ook nog treinfanaat bent? Heb ik ook nog wel een beetje..
Laatst lekker met de Thalys naar Parijs gesjeesd ;D
Ben benieuwd naar wat extra foto's van je E36. Heb zelf ook een hele lage wagen (cabrio).
Zo laag dat er onder de voorbumbumper geen pakje sigaretten meer past..
Ziet er zo strak uit, maar je betaalt in de woonwijken 2x zoveel aan benzine door al dat omrijden
Met de huidige cabrio gelukkig geen last meer van
Veel plezier hier op het forum en spam ons lekker met foto's!
Groetjes Richy
Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 08 nov 2010, 11:08
door dw70
Haha, Richy..
dat ligt eraan hoe je het pakje sigaretten onder de voorspoiler legt. Helemaal plat?
Nee joh, dat gaat hier bij de eerste de beste parkeergarage mee mis (de opritten met "de lompe stoeptegel 45 graden omhoog" versie). Was met mijn e30 al niet te doen. Heeft me 3 carterpannen gekost a 500 euro, zonder montage...). Maar de e30 was origineel zo laag af fabriek. Dat heeft een wegenbouwer geld gekost, toen ik een keer schade reed, bij een verkeersdrempel die nog niet klaar was, maar wel vrijgegeven (stond compleet vast op de drempel...). Heeft ook netjes betaald, na het horen van: "auto is origineel M verlaagd af-fabriek". Die vroeg dat natuurlijk ook. Hij ging geen enkele discussie aan.
En als je wat ouder wordt (hoor opa...hahaha..) hoeft dat niet meer zo ultra laag. Het ziet er wel vet uit
Ik zal voordat "mijn" monteurt ze eraf haalt, er duidelijke ervoor/erna foto's schieten. Zet daarna, deze
autotechnics AT80 schroefdemperset te koop. Voor iemand die wil of voor showdoeleinden. Die weinige Km's wat ik ermee gereden heb nu (en een paar centimeter hoger heb geschroefd) moet ik zeggen dat de auto zich wel formidabel rijdt. Een echt strijkijzer. Koffie kan gewoon op het dashboard gezet worden, zonder cupholder, bij wijze van.
Mijn monteur zeg ik, omdat ik zelf nog amper deze werkzaamheden zelf kan uitvoeren. Mijn rug vind na jaren gesleutel (werk en prive) het nu al genoeg geweest. Dan heb je geen keuze en moet je iemand anders inschakelen. Wel balen, maar het is niet anders voor mij.
Auto is gekeurd en ik wacht op de kentekenpapieren om z.s.m. platen te maken en foto's. Mijn garage is groot, maar dat slaat nergens op als ik hier foto's maak.
Trouwens ben ik wel een treinfan Richy, maar dat
was mijn oude werk. Treinen tester/inbedrijfsteller. Ja, ook van de 4 enige ICE's in Nederland. En 60 stuks in Duitsland..Treinen zijn te laag, of de put te ondiep, of ikzelf te lang. Vandaar mijn rugtroubles.
Gr,
DW
Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 02 nov 2018, 14:46
door dw70
Inmiddels rijd ik 8 jaar met volle tevredenheid in mijn e36 320i coupé. Ik heb bij deze coupé ervoor gekozen om er zo min mogelijk aan te doen. Als zaken kapot zijn, vervangen. Dat wel. Ik rij voor mijn werk genoeg kilometers met de auto van de zaak dat deze coupé alleen de rest doet. En dat is weinig in 8 jaar. Zo'n 10.000 per jaar.
Tussenstand onderhoud: vanaf begin nieuwe schokdempers en eibach verlagingsveren. Nieuwe spanrollen en multiriemen. Beetje laswerk aan kriksteun rechts (e36 manco). 2 nieuwe winterbanden. 6 bougies. 1 oliefilter, 1 vulling olie. Alles maximaal uitbuiten. Sinds dag 1 is de vanos van slag en ik heb er nooit verder problemen mee gehad. Een nieuwe originele (!) O2 sensor geplaatst en de goedkoopste sport einddemper die verkrijgbaar was na 2 jaar. En na 4 jaar een nieuwe radiateur inclusief koelvloeistof. Een set ruitenwissers van Bosch. That's all.
Auto rijdt nog steeds geweldig en heeft me werkelijk geen drol gekost over al deze jaren. Ik lees in dit forum hoeveel problemen er kunnen zijn met een BMW en ik herken er niks van.
Roest is zijn grootse issue maar ik rijd de auto op en doe daar niks aan. De elektrische ramen willen niet meer zo en dat is een mechanisch defect. De hemel hangt op mijn hoofd en dat hebben ze nog steeds niet geleerd bij BMW hoe je dit langdurig lijmt. De boordcomputer veroorzaakt zelf storingen waarvan de apparatuur die eraan hangt niks mankeert. Dus mijn rechter achterlicht is niet kapot, maar de BC ziet het wel zo. En deze storing komt en gaat te pas en te onpas.
De garage ziet de samoa blauwe 320i Coupé haast alleen bij de APK. En de keurmeester kijkt dan altijd vrolijk en roept: we zullen eens zien wat het wordt met de Beemwee.
Wat een top auto.
Re: Stelt zichzelf en auto even voor
Geplaatst: 03 nov 2018, 15:41
door Robin
dw70 schreef:Dus mijn rechter achterlicht is niet kapot, maar de BC ziet het wel zo. En deze storing komt en gaat te pas en te onpas.
Kan ook gewoon het lampje zijn, terwijl deze wél werkt. Las toevallig afgelopen week hetzelfde in de BMW Respected groep van iemand met een E60 (dacht ik). Had een werkend lampje, maar bc gaf melding van een defect. Ander lampje erin gedaan en melding was en bleef weg.