Na de laatste BMW (e91) ben ik beland bij een aantallen Lexussen (of zo u wilt Lexi): allen hybride varianten, ondermeer de CT, IS, en RX. Een erg mooi en ondergewaardeerd merk, alhoewel het design je wel moet aanspreken, kon mij zeker bekoren. Aangezien ik mij begeef in de elektrotechnische branche, was de opvolgende stap van hybride naar een BEV: je weet wel, dat bekende merk.. Nu vind mijn eega deze auto zo leuk dat zij deze altijd pakt, waardoor ik ben aangewezen op onze tweede auto in het c-segment. Hier moet ik mijn eega ook zeker gelijk in geven: die BEV dingen zijn echt het-nieuwe-rijden, maar zal hier niet verder over uitwijken.
Maarja, daar zit je dan in een ietwat underpowered c-segment met krap 100pk. Niet verkeerd, maar ook zeker niet ideaal. Tijde voor een herverdeling in het wagenpark: de BEV wordt het ‘werkpaard’ en er gaat wat leuks voor erbij komen, de zoektocht is begonnen.
De e92/e93 heb ik altijd al een mooi model gevonden, wel met een zescilinder, daar begon eigenlijk de zoektocht. Een mooie 325i of 330i leek mij leuk, de 335i liet ik even vanwege de complexiteit en gevoeligheid van de motor links liggen. Gedegen onderzoek naar gedaan, de N52 motor moest het worden: de laatste echte atmosferische zes-in-lijn van BMW. Aan aantal zoekopdrachten uitstaan, maar het aanbod kon mij niet bekoren, dus ga je stiekem even wat breder kijken.
En dan loop je tegen de volgende video aan: https://youtu.be/__vtebLToqM
Een 6 serie met de ‘Bangle butt’, welke naar mijn mening zéér goed opdroogt (oprecht vond ik m vroeger niet moeders mooiste, mooi om te zien hoe design je meer gaat aanspreken). Een interessante invalshoek wordt in de video gegeven: iedereen kijkt naar de 645i en €650i, de dikkere motoren. Echter met ‘dik’ komt ook gewicht, dit geldt echter niet voor specifiek de 630i: met 1480kg ledig gewicht is deze even zwaar als de 330i coupe….. 003 plus het feit dat de N52 motor ook hier is toegepast.
Volgend vraagstuk: handbak of automaat. De e63 wordt als pure GT gezien, daardoor is 95% met automaat uitgerust. Ik vond het echter belangrijk om maximale rijbeleving na te streven, ben dus voor specifiek een handbak gegaan :-) Dat kost je dan een aantal maanden zoeken, zeker ook buiten NL moeten kijken, want dit is natuurlijk lastig te vinden. Helemaal omdat mijn wensenlijstje niet gering was: weinig km’s aantoonbaar, dealer onderhouden met facturen én maximaal gevuld met opties (o.a. HUD, pano, etcetc). Vooral die opties maakten het lastig, maar uiteindelijk gevonden in, hoe kan het ook anders, in Duitsland.
De bmw staat nét op kenteken (zojuist ingevoerd), niet al teveel foto's nog maar het is een zilveren e63 630i geworden, uiteraard met de n52 motor met 258pk, handbak en overladen met opties :-)
Velgen zijn inmiddels vervangen voor de 152 individual 19 inch, huidige set wordt de winterset.

