Pagina 1 van 1

328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 09 okt 2009, 21:33
door Robbiegoal
Liefhebbers,

De 328ci heb ik nu iets meer dan een maand in m'n bezit en tot nog toe niets dan tevredenheid. Nu heb ik hem echter afgelopen week APK laten keuren (op 2 remslangen vóór na geen problemen) en daarbij meteen wat onderhoud laten doen.

Zo heb ik m'n draagarmrubbers vóór laten vervangen en de olie laten verversen (+ nieuwe filter). Multiriemen vervangen was echt niet nodig en ook de bougies zijn nog goed. Nou, tot zover alles goed en wel...

Haal ik de auto gisteren op en parkeer hem bij ons thuis op de plaats, denk ik al iets (verkeerds) aan de motor te horen!! Echt een heel vervelend geluid, een soort ratel... Dus ik de motorkap open en luisteren.
Nu komt het geluid echt van de voorkant, ik denk zelf aan de waterpomp...
Natuurlijk meteen weer de auto naar de garage gebracht, en nu denkt men daar dat het óf de waterpomp of een spanrol is. Waterpomp blijkt bij de E46 vaker een probleem te vormen, dus men neigt naar de waterpomp.

Hopelijk heb ik morgen meer duidelijkheid, ik ben hier echt zo van over de zeik. Was ook even bang (en nog steeds wel stiekem) dat het iets met de motor zelf is. Deze angst wordt mede gevoed door de 316i van m'n ouders, waarbij ooit door een vastgelopen waterpomp de hele motor warm is gelopen (omdat ze zo stom waren door te rijden ondanks dat er allerlei lampjes gingen branden). Die auto is sindsdien echt een drama...

Ik houd jullie op de hoogte.

Rob

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 09 okt 2009, 23:43
door ///M 330Ci
Als er twijfel is, gewoon alle spanrollen plus de multieriemen laten vervangen.
Het zijn de kosten niet echt, en het verhoogt de betrouwbaarheid enorm.

Wat is de km-stand? Een waterpomp gaat doorgaans zo'n 150dkm mee.
En als die kapot gaat (of aan het gaan is) lekt er vaak een beetje koelvloeistof langs de keerring naar buiten.
Daar kan je het dan gemakkelijk aan zien..

Succes ermee.

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 13 okt 2009, 02:22
door Niels
Waterpomp is zeker een zwak punt v.d. 2.8. Het schoepenrad is van kunstof en dat vergaat op den duur gewoon. Lekkage hoeft dus zeker niet altijd. Die van mij heb ik destijds bij 110.000km vervangen uit voorzorg omdat ik iemand ken die em rond die stand dus stuk had.

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 14 okt 2009, 16:22
door Safar
Waterpomp gaat echt niet in alle gevallen 150d km mee. Hij kan levenslang meegaan, of bij minder dan 100d km al problemen geven. Bovendien lekt hij ook niet altijd. Als er een probleem is met de schoep lekt hij niet; er wordt hooguit geen koelwater meer gecirculeerd (met alle gevolgen van dien).

Bij twijfel zou ik idd zeggen gewoon vervangen, kost niet zo veel en het is idd samen met het subframe het zwakste ding in de E46. Onze aluminium 6-cilinders zijn nog veel gevoeliger voor overhitten dan een 4-cil, ik zou er geen risico mee willen nemen.
Ik zelf heb zo'n Stewart EMP pomp er in gezet, voor mij geen gezeik meer.

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 14 okt 2009, 17:52
door Robbiegoal
Ik heb zojuist contact gehad met de garage en het is inderdaad de waterpomp die stuk is. Hij ratelt, dus waarschijnlijk schoepen stuk en misschien ook de lager al aan gort. Daarnaast is de spanrol ook niet meer helemaal 100%, dus die laat ik ook gelijk vervangen.

Ben blij dat ik nu duidelijkheid heb en dat het inderdaad deze componenten zijn die vervangen moeten worden. Had nog even angst dat het wellicht iets 'in' de motor zou zijn.

Nu moet ik morgen als de prijzen van 'origineel BMW' en 'universeel' bekend zijn even aangeven wat ik zelf wil. De garage geeft aan dat universeel ook echt wel goed is, en dat origineel BMW waarschijnlijk stukken duurder is. Ik neig dus naar een universele waterpomp. Of is dat echt af te raden?
Als de prijzen elkaar niet veel ontlopen ga ik zeker voor een originele BMW waterpomp trouwens.

Bedankt voor jullie reacties!

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 14 okt 2009, 22:56
door Safar
Normaal gesproken zeg ik altijd, nooit iets anders dan BMW, tenzij de kwaliteit bewezen beter is (zoals die Stewart b.v.)
Maar na mijn betoog van daarnet over de kwaliteit van de BMW-waterpomp kan ik dat natuurlijk niet zonder meer zeggen ;)

Desondanks, een BMW waterpomp kost als ik het me goed herinner zo'n EUR 70, dus dat is niet zo erg. Bovendien hebben ze hem zeker eens, en volgens mij zelfs tweemaal, opnieuw uitgebracht met een betere constructie. De kans bestaat dus dat de nieuwe wat betrouwbaarder is (mits je origineel koopt).

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 15 okt 2009, 17:40
door Robbiegoal
Ik heb gekozen voor een originele BMW waterpomp (ergens in de 90 euro excl. btw) en een originele BMW spanrol (54 euro excl. btw). Het prijsverschil met niet-origineel was minimaal.

Hopelijk krijg ik morgen bericht dat ik m'n auto weer kan gaan halen, vind het maar niets zo'n bimmer op de oprit. x|

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 15 okt 2009, 18:55
door ///M 330Ci
Mooi zo dat het bijna opgelost is.
Bij twijfel altijd vervangen. En oem is idd het beste, tenzij het tegendeel bewezen is :)
Robbiegoal schreef:vind het maar niets zo'n bimmer op de oprit. x|
Oh.. dan kan je 'm maar beter verkopen :P

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 15 okt 2009, 23:15
door Robbiegoal
Ai. Pijnlijke fout! Bedoelde: vind het maar niets zonder bimmer op de oprit. Haha. :)

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 16 okt 2009, 19:34
door Robbiegoal
Ik heb de auto weer :love: !

Hij maakt weer een mooi geluidje! De waterpomp was echt flink naar de klote bleek toen we hem er uit hadden. Maakte veel herrie en hij draaide erg zwaar. Gelukkig net op tijd vervangen dus!!
Overigens zijn de spanrollen nog niet vervangen, maar dat moet wel gebeuren op niet al te lange termijn. Probleem was dat (blijkbaar) op mijn auto origineel mechanische spanrollen zijn gemonteerd, en dat BMW na een tijdje hydraulische spanrollen is gaan plaatsen. De mechanische zijn haast niet meer aan te komen. Dus op korte termijn een keer ombouwen en hydraulische er op zetten was het devies van de BMW dealer (advies ingewonnen).

Maar ben erg blij dat hij weer thuis is! Morgen even de nieuwe achterlichtunits er in plaatsen (OEM).

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 16 okt 2009, 21:12
door Fabian79
En wat was er nou stuk aan de pomp of heb je daar niet naar gekeken??

ik gok op een lagertje

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 17 okt 2009, 16:17
door Robbiegoal
Nou de kunststof schoepen en inderdaad de lagers!

Re: 328ci: waarschijnlijk waterpomp stuk

Geplaatst: 01 nov 2009, 23:14
door lverstappenl
Mooi! weer een probleem opgelost!

Om het verhaal over de waterpompen even aan te vullen zal ik hier ook even mijn verhaal posten (mochten er mensen zijn die het zelfde probleem tegen komen):
De symptomen waren als volgt: De auto gooide de koelvloeistof er uit (via het overdrukventiel). Omdat dit na een beurt gebeurde gingen we er van uit dat het veroorzaakt was door een luchtbel in het koelsysteem. Motor opnieuw ontlucht en alles werkte weer perfect. 1000 kilometer verder gebeurde het weer. Alles gecontrolleerd, nergens wat te vinden. Geen gescheurde kop of lekkende koppakking niks. Het was me wel bekend dat de waterpompen van bmw niet echt geweldig zijn, dus we hebben de waterpomp er uit gepakt en grondig gecontrolleerd. Aan de pomp was helemaal niks te zien.

Maar om een lang verhaal kort te maken: Onder bepaalde omstandigheden draaide de schoepen van de pomp niet mee. (zal wel te maken hebben met het uitzetten van de verschillende materialen bij verschillende temperaturen) Omdat de pomp dus het merendeel van de tijd goed functioneerde konden wij het probleem niet vinden.

Gelukkig heeft dit hele verhaal geen schade aan de motor toegebracht, maar dat had ook heel anders kunnen aflopen..