Pagina 1 van 2

Licht snerpend geluid in wagen vanaf 60 km/h

Geplaatst: 28 sep 2017, 09:21
door jaapkaas
Hallo allemaal,

Onlangs een M5 F10 2011 aangeschaft, rijdt in een woord fantastisch! Alleen een klein probleempje, vanaf 60 km/h komt er een licht snerpend geluid op dat blijft tot ca 100 - 120. Gas los, dan wordt het minder. BMW dealer heeft gereden en kwam tot de conclusie dat de schroeven van uitlaatpakkingen en carterpakkingen vervangen moesten worden, een bekend probleem maar uiteindelijk, na de reparatie, nog steeds het geluid wat ik heb laten horen aan de monteurs tijdens de testrit. 1600 euro lichter en nog steeds een probleem en weinig vertrouwen in de dealer. Ze hebben daarna weer een keer een ochtend gereden en op de brug gezet, blijkt het toch het differentieel te zijn, of in ieder geval de aandrijflijn. ja, daar was ik zelf ook al achter maar je vertrouwen gaat uit naar de dealer, toch? Ik was volgens hen te kritisch, zulke geluiden horen er nu eenmaal bij. Nou, daar geloof ik niets van. Voorstel om de differentieel olie te vervangen a 650,00, ondanks dat het longlife is, is toch aan te raden, maar wederom geen garantie dat het bijgeluid in de wagen overgaat.

Vraag: Wie kan mij helpen of heeft ervaring met dit probleem? Weet iemand wat het kost om het differentieel te vervangen, wellicht een 2e hands?

Re: licht gierend geluid van 50 - 100 BMW M5 2011

Geplaatst: 28 sep 2017, 15:39
door Toink
Dure schroeven dan... 1600 euro!

Helaas kan ik je niet helpen.

Re: licht gierend geluid van 50 - 100 BMW M5 2011

Geplaatst: 28 sep 2017, 23:10
door jwbakkenes
Als je geen garantie meer hebt, naar de specialist gaan en NIET naar de STEALER :(

Re: licht gierend geluid van 50 - 100 BMW M5 2011

Geplaatst: 29 sep 2017, 07:10
door bmwmobiel
Heel goede geluiden hoor ik over http://www.spba.nl.
Dit is echt een specialist en geen prutser.
ps: geen aandelen of belang bij deze firma ;)

Re: licht gierend geluid van 50 - 100 BMW M5 2011

Geplaatst: 29 sep 2017, 11:25
door ehombie
Nee kan je niet helpen. Niet echt een doorsnee auto waar veel over getopic wordt maar det heb je ook wel door.

Als ze niet weten waar het vandaan komt of de diagnose niet correct kunnen stellen wordt het try and error...(als ze het wisten hadden ze wel gemaakt)

Jeetje dat zijn me bedragen die je noemt. 650 voor alleen dif olie verversen. Hmm lijkt me sterk. Enfin M tarieven en onderdelen zijn (vaak) duurder wat ik eens heb gelezen. Weet ook niet hoe speciaal deze dif is tov nomale bmw types oudere m versies.

Andere fora (amerikaans of engels duits) kan ook aanknopings punten geven voor jezelf.
En misschien zoals voorgangers aangaven andere bmw specialisten zoeken.

Kosten nieuwe dif. Chassisnr invoeren op een etk site en zoeken naar je dif dan heb je een richtbedrag.

Re: licht gierend geluid van 50 - 100 BMW M5 2011

Geplaatst: 29 sep 2017, 18:44
door Vintiem
SPBA is inderdaad een zeer goede partij, zelfs de plaatselijke bmw dealer komt wel eens met een issue bij hen omdat ze er zelf niet uitkomen. Altijd eerlijk verhaal.
En nee, geen aandelen of andere belangen. Alleen al jaren een zeer tevreden klant bij hen

Re: licht gierend geluid van 50 - 100 BMW M5 2011

Geplaatst: 03 okt 2017, 13:57
door jaapkaas
B1

Re: 1

Geplaatst: 05 okt 2017, 22:32
door jwbakkenes
Jaap communiceert nu met codes, ben benieuwd :jack:

Re: 1

Geplaatst: 06 okt 2017, 07:13
door matheeuwissen
Hij zal wel een compensatie hebben gehad en voor deze compensatie alle berichten hebben moeten verwijderen.

Re: 1

Geplaatst: 07 okt 2017, 10:43
door Vintiem
Ehh wat bedoel je met compensatie??

Re: 1

Geplaatst: 07 okt 2017, 14:31
door jwbakkenes
Ik denk gedeeltelijke vergoeding vd stealer en het verzoek geen verdere uitleg/vragen meer te stellen op dit forum over dit onderwerp.

Re: 1

Geplaatst: 07 okt 2017, 14:44
door Patrickk
Dan zet je dat toch hier neer? Dit staat ook wel raar?

Re: 1

Geplaatst: 07 okt 2017, 17:56
door Source
Zou het? Ik ben benieuwd misschien is jaapkaas zo vriendelijk om feedback te posten.

Re: 1

Geplaatst: 08 okt 2017, 12:59
door matheeuwissen
De enige posts die hij hier geplaatst heeft zijn nu een ondoorgrondelijke letter en cijfercombinatie...

Re: 1

Geplaatst: 12 okt 2017, 13:15
door jaapkaas
Haha, Sorry mensen, niets aan de hand, ik heb zitten klooien maar het verhaal staat er weer, licht gierend geluid uit in de wagen wanaf 60km uur, ik ben met de M5 naar de dealer geweest en die hebben een reparatie uitgevoerd die er totaal niets mee te maken had, 1600 lichter en geen resultaat, uiteindelijk kwamen ze met het verhaal dat het aan het differentieel lag en stelden voor olie te verversen a 650,00, daarna nog een ander bedrijf er naar laten kijken, een zeer serieuze man overigens, alle respect. Een toevoeging erin gegooid maar het hoge geluid kwam er nog steeds uit. Hielp dus ook niet.
Toen met een bevriende monteur wezen rijden, vond het ook vreemd en terwijl we reden luisterde ik gericht waar het geluid nu vandaan kwam. Dat kwam dus uit het gedeelte rond het display van de airco. Ik had dat al eens eerder gedacht maar ja, ik ben geen monteur natuurlijk.

Uiteindelijk door de tip van bmwmobiel en de positieve reactie van vintiem ben ik vanmorgen naar SPBA geweest en die prikte er direct doorheen, geen differentieelprobleem maar waarschijnlijk iets met de slangen van de turbo's, we zijn namelijk gaan rijden en Fabian van SPBA liet mij horen wat er bij 60 km gebeurde als de motor uitgezet werd(don't try this at home). Hoge geluid weg en totaal een vervelende bijgeluiden meer. Volgende week gaat ie onder 't mes, ze willen m helemaal nakijken, hoop maar dat 't meevalt....