Pagina 1 van 1

zeer vervelend geratel 520d 2006.

Geplaatst: 25 mar 2016, 21:31
door timjrn
Hallo,

Mijn wagen 520d 2006 220.dznd km heeft last van een ratel in het motorruim.

Zodra deze start begint het direct. Het geluid (ratel) loopt equivalent met het toerental. En zodra ik een dot gas geeft en me voet van het pedaal haal. Ratelt het iets sneller dan het toerental en gaat heel licht Door tijdens het stationair draaien..

Het is geen klep(stoter) issue. Het komt eerder vanuit de voorzijde van het blok of aan de kant van de stuurbekrachtiging pomp/dynamo.

Ik twijfel aan de ketting geleider of maybe een poulie. Iemand een idee of is het een bekend issue? Of hoe te checken wat het kan zijn

Thnx

Re: zeer vervelend geratel 520d 2006.

Geplaatst: 25 mar 2016, 22:00
door Vintiem
Zou ook heel goed de krukaspoelie kunnen zijn.
Ik zou er direct mee naar een garage/specialist gaan want als deze poelie afscheurt heb je op zijn zachts gezegd grote ellende
Even de boel laten checken, op de brug en onderplaat eraf en dan motor laten draaien en voorzichtig gasgeven. Kunnen ze het gelijk horen.

Als het een gewone poelie is zou ik er ook niet te lang mee doorrijden maar een grote schade zal deze niet snel aanrichten

Re: zeer vervelend geratel 520d 2006.

Geplaatst: 25 mar 2016, 22:03
door Quadrantz
Dat geluid komt me bekend voor en ik denk ook dat het de krukaspoelie is. Bij m'n vorige auto (E46 320D) hetzelfde geluid gehoord. Bij deze de krukaspoelie bij 240K laten vervangen.

Re: zeer vervelend geratel 520d 2006.

Geplaatst: 25 mar 2016, 22:23
door timjrn
Thnx guys.

Ik ga morgrn eens de kukas poelie checken. We hebben zelf een brug dus dat scheelt weer een hoop.

Meerdere ideeën welkom natuurlijk!

Re: zeer vervelend geratel 520d 2006.

Geplaatst: 25 mar 2016, 23:22
door timjrn
Ps de krukaspoulie heeft toch geen lager? Wat de ratel kan veroorzaken. Het geluid is gelijk aan tikkende kleppen...