Pagina 1 van 1

trillingen en gebrom 320d touring

Geplaatst: 28 jan 2009, 19:48
door SvenSon0611
Hallo iedereen,

Vandaag reed ik op de afsluitdijk met een gangetje van 120km/u. Ik vond de auto vandaag al een beetje meer geluid maken dan anders. Ik beschrijf vind het het meest lijken op een diepe brom. Alsof je een lekke uitlaat hebt ongeveer. Het gebrom hangt ook samen met de hoeveelheid kracht de motor moet leveren en dus ook de stand van het gaspedaal. Naarmate ik minder gas geef verminderd het gebrom, druk ik het pedaal volledig in verschijnt er een diepe gebrom. Het lijkt van de achterkant van de auto vandaan te komen. De uitlaat is echter zelf helemaal niets ee aan de hand. Ook voelde ik duidelijk voor het eerst vandaag met ongeveer 120km/u de wagen gaan trillen en dit werd steeds erger. ik heb de auto toen aan de kant gezet en eens goed gekeken onder de auto of er niet van de ophanging/draagarmen los was of veel speling had. Ik kon niets ontdekken... Vervolgens voorzichtig mijn weg weer vervolgd. Merkte gelijk op dat het ineens voor een groot deel verdwenen was en de trilling was helemaal weg echter het gebrom zeker niet. Vervolgens rustig naar huis verder gereden.

Thuis aangekomen eens onder de auto gekropen en de dif en aandrijfassen bekeken. Ik zie daar niets echt raars aan. Toen ik daarna 1 van de achterwielen opkrikte heb terwijl de auto in de 1e versnelling stond, om te kijken of het misschien een wiellager was, merkte ik dat ik het wiel ongeveer 1,5 a 2 cm kon verdraaien dit kon aan de andere kant precies hetzelfde is dit normaal???

Ook kan ik de aandrijfassen in de breedte richting van de auto ook 2 centimeter heen en weer halen. Hoort dit ook? Kan me voorstellen dat het hoort ivm met de veerweg van de wielen.

Daarna heb ik de auto weer met de vier wielen op de grond gezet en terwijl ik eronder lag de auto heen en weer gehaald, zover de speling dat toeliet daar de auto in de 1e versnelling stond. Wat me daarbij opviel dat er een tikkend geluid bij de aandrijfas merkbaar is zodra de auto aan het eind van de speling is. Ik denk dat dit bij het middencardanlager is of de hardy schijf? Deze heb ik zelf nog niet gezien omdat ik nog geen tijd gehad heb om de hitteschilden en uitlaat weg te halen.

Nou nu zit ik dit verhaal de tikken.....ben echt benieuwd wat het is.....was echt niet normaal vanmiddag in ieder geval...Wie o wie kan me verderhelpen????

Ik heb de diverse topics omtrent bonken/trillingen in de aandrijving wel allemaal gelezen maar er zijn maar weinig mensen met echt goed resultaat in de posts.

Bij voorbaat dank,

Sven

Re: trillingen en gebrom 320d touring

Geplaatst: 28 jan 2009, 21:40
door Mario TT
wat je beschrijft is normaal, het kan het cardan zijn of een van je silent blocks... het tikken is normaal dat is de speling die je hoort. Ik zou even naar een BMW specialist gaan en naar je ophangingen laten kijken. Mijn ervaring is dat normale garages niet het verstand hebben van een BMW specialist omdat de meeste auto`s voorwielaandrijving hebben. Zo ging ik met mijn trillingen en gebonkt naar een garage en die heeft mijn handrem ontstoft omdat het zo dan wel verholpen moest zijn. Uiteindelijk heeft een specialist 3 silent blocks achter vervangen en toen was het weg..

Re: trillingen en gebrom 320d touring

Geplaatst: 28 jan 2009, 22:14
door BoMeWm
Silent blocs is idd een pijnpunt bij een achterwielaandrijver :) Ford coupe's beginjaren 70 hadden er al last van.
Begonnen gewoon met hun kont te "schudden" ;(
Zal nog steeds wel liggen aan de belasting op de overbrenging :)

Re: trillingen en gebrom 320d touring

Geplaatst: 28 jan 2009, 22:57
door SvenSon0611
Hallo,

Thanx uiteraard voor de snelle reacties. Het is inderdaad best wel een hekelpunt de aandrijving bij de e46 mijns inziens. Ik ga nog deze week even de brug op met de 320d om de cardanas eens onder de loep te nemen. Mocht i daar al het e.e.a. tegen komen ga ik dat vervangen in de hoop het opgelost is. Anders toch echt naar de speacialist...en dat wordt auto Molenaar in Heerhugowaard.

Misschien nog een nuttige aanvulling op mn eerdere post: Toen ik vanmiddag echt last had van de trillingen en het gebrom, merkte ik ook op dat de auto, niet gelijkmatig remde. Hiermee bedoel ik alsof je je rempedaal beetje pulserend zou intrappen...(op een fiets remmen met slag in je wiel daar leek het op)

Echter was heb ik zonet nog een stukje met de auto gereden en is het gebrom en de trillingen helemaal weg. Ik heb echt het idee dat het gebeurt wanneer de hele aandrijflijn goed doorgewarmt is. Na kilometertje of 25 ofzo.

Wie o wie???


Groetjes Sven

Re: trillingen en gebrom 320d touring

Geplaatst: 03 okt 2011, 10:46
door wiebewiersma
Beste Sven, is je probleem inmiddels opgelost? Ik ervaar exact het zelfde en zoals je zelf al aangeeft, garages kunnen niet met een logische verklaring noch oplossing op de proppen komen. Ik kijk uit naar je reactie.

Gr. Wiebe

Re: trillingen en gebrom 320d touring

Geplaatst: 03 okt 2011, 12:01
door Henry320d
profiel: SvenSon0611 schreef:Laatst bezocht: wo 22 dec 2010, 20:40
Ik hoop dat je nog een reactie krijgt.....