Pagina 1 van 1

Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 24 feb 2015, 19:33
door Tomba
Ik weet het niet zeker maar vraag mij af wat nou precies het geluid kan maken als ik mijn kachel aan heb staan op bv 18°C en deze temperatuur is bereikt.
Nu ben ik heir en daar wezen kijken en vraag mij af of het volgende idd zijn werking niet meer goed doet en wat ik daar aan zou kunnen doen.
Afbeelding

Heeft iemand ervaring met onderdeel no. 2 oftewel de waterklep?
Het is net alsof deze niet terug wilt gaan in zijn zitting of zoiets.

Is dit werkelijk het onderdeel wat het probleem veroorzaakt?
Heeft iemand hiermee ervaring mee en is deze makkelijk te vervanger?

Begrijp mij goed, alles werkt naar behoren alleen bij het behalen van de temperatuur maakt "een onderdeel" een klikkend geluid om de 10 sec. Als ik de verwarming op 16°C zet dan heb ik nergens last van.

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 24 feb 2015, 21:12
door Alex400
Ik zou eens je koelvloeistof leidingen ontluchten?

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 24 feb 2015, 22:04
door wiren
Had een paar jaar geleden de kachelkraan vervangen. Mijn verwarming bleef warme lucht blazen. Ook al stond de temperatuur op het minimum. Uit nieuwsgierigheid de oude kachelkraan helemaal uit elkaar gesloopt en de afsluiter zat dus goed vast.

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 25 feb 2015, 19:28
door Tomba
Dat probleem heb ik dus niet @wiren.
Alles werkt namelijk naar behoren.

Kan nooit kwaad @Alex400, maar eens doen de volgende keer in de garage.
Kan je mij vertellen waar de ontluchter precies zit?

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 25 feb 2015, 21:36
door Alex400
Even op youtube zoeken op "e46 bleeding coolant" staan verschillende video's op.

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 25 feb 2015, 23:17
door Tomba
Thx :duim:

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 26 feb 2015, 09:50
door Jeremy
Hier ook eventjes op inhaken...

Ik heb dus hetzelfde, ook wanneer de kachel en interieur op temperatuur is. Van het weekend heb ik mijn BMW Scanner ook weer aan de praat gekregen en ik zag een foutcode in mijn climate control; 'auxiliary water pump'.

Na wat googlen en het raadplegen van RealOEM zag ik dat ik helemaal geen secundaire waterpomp heb, maar refereert deze foutcode naar precies die kachelkraan (nummer 2). Verder ook helemaal geen klachten, wagen komt goed op temperatuur, kachel werkt naar behoren en buitenom dit hele zachte tikje af en toe geen enkel symptoom.

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 09 jun 2015, 17:54
door Phantom
Ik heb nu die foutcode ook erin staan (fout niet altijd present), en heb sinds gisteren dat het koelvloeistof lampje enkele minuten aan gaat en dan weer uit. Er zijn geen lekkages zichtbaar en vloeistof staat op peil.
Misschien toch eens goed kijken of die daar niet lekt of kapot is? Mocht iemand nog meer tips hebben, dan hoor ik het graag.

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 11 jun 2015, 11:17
door Phantom
Ff ontlucht, fout code gewist en tot nu toe geen lampje meer.

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 11 jun 2015, 16:06
door Tomba
Nu het stukken warmer is en de kachel nagenoeg niet meer aan gaat is het logisch dat het over is met dat lichte getik.
Heb er nog steeds niet naar gekeken omdat het niet eens zo erg irritant is dus ik laat het voorlopig zo wel zitten.

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 15 jun 2015, 17:20
door Phantom
Phantom schreef:Ff ontlucht, fout code gewist en tot nu toe geen lampje meer.
Update:
Toch weer het koelvloeistoflampje aan en uit. Motor thuis uitgezet en op contact laten staan. Kachel op heetst gezet maar er komt geen hete lucht uit. Foutcode secundaire water pump (= kachelkraan).
Op de foto hieronder is een rond cilindertje te zien van Bosch (bovenin), deze is erg heet, terwijl de slangen daar aan (rechts) niet zo heet zijn.
Wellicht toch de kachelkraan op zn eind. Weet trouwens iemand wat die andere cilinder is?
Afbeelding

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 15 jun 2015, 19:32
door Tomba
Volgens mij zegt onderstaande plaatje meer dan voldoende.

Afbeelding

Re: Tikkend geluid kachel

Geplaatst: 15 jun 2015, 19:41
door Phantom
Klopt, niet goed gekeken. Bedankt.
Volgens mij zijn ze wel los van elkaar te vervangen want ik kom op internet losse kleppen tegen.