Pagina 1 van 2
levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 30 dec 2008, 12:40
door jomeo
ik ben eigenlijk benieuwd hoe lang de automatische het doet.Ik heb nu al 160.000 km erop zitten.Auto altijd bij de dealer onderhouden en ben zelf geen dwaze rijder.Auto altijd goed op bedrijfs temperatuur laten komen.
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 30 dec 2008, 13:03
door bofkont
Is geheel afhankelijk van rijstijl en onderhoud van de bak.
Bmw zelf vervangt de olie van de automaat niet, zit volgens hun longlife in.
Er zijn heel wat automaten hierdoor kapot gegaan.
Aan te raden is om de 100.000 olie van de automaat toch echt te verversen+filter, je wilt niet weten hoeveel slijpsel eruit komt, heb welleens foto's van gezien.
Ook zou ik hem goed laten doorspoelen, kost wel meer.
Zou langs een automaat specialist gaan die kan je alles vertellen.
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 30 dec 2008, 13:33
door Opt1mus
Horrorverhalen:
http://www.noreverse.org
Moet je eens googlen op "e46 no reverse" ....
Blij dat ik een handbak heb!
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 30 dec 2008, 13:41
door bofkont
Opt1mus schreef:Horrorverhalen:
http://www.noreverse.org
Moet je eens googlen op "e46 no reverse" ....
Blij dat ik een handbak heb!
Er zijn idd zeer veel gevallen van defecte automaten wereldwijd van alle Bmw modellen.
Gewoon de olie om de ton verversen en de automaat kan vele km´s meer draaien tot hij aan een revisie toe is.
Sommige dealers adviseren al de klanten, maar jammergenoeg niet allemaal.
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 30 dec 2008, 13:50
door zanti
Mijn bak is in iedergeval bij 175K vervangen van een 330D touring(nadat ik de auto een maand in mijn bezit had, kosten 2400 euri) wat ik zo hoor bij de specialisten (ook dealers) is dat bij de 330d zo rond de 200k de bak voor revisie binnen moet. wellicht zoals in bovenstaande vermeld kan olie vervanging de levensduur rekken. zal bij mij wel niet gebeurd zijn...
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 30 dec 2008, 15:13
door jomeo
Bedankt voor de reacties,ik vind het wel heel erg stom,dat bmw de olie niet ververst.Ik ben in de papieren ook nergens tegengekomen.Ik zal morgen navraag bij hun doen en ben toch benieuwd wat het kost.
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 30 dec 2008, 16:50
door bofkont
jomeo schreef:Bedankt voor de reacties,ik vind het wel heel erg stom,dat bmw de olie niet ververst.Ik ben in de papieren ook nergens tegengekomen.Ik zal morgen navraag bij hun doen en ben toch benieuwd wat het kost.
Het is idd niet standaard, erg dom van BMW zelf.
Kosten olieverversen liggen zo rond de 350 euro.
Zou wat meerdere automaatspecialisten bellen, prijzen varieren soms enorm.
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 30 dec 2008, 21:54
door jomeo
Oke zal ik zeker doen
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 01 jan 2009, 19:08
door Mario TT
Ook bakolie van handbakken krijgen het advies om eens de olie te laten verversen. Sealed for life snap ik zelf ook niet van BMW, tenzij ze er van uit gaan dat een BMW maar 5 jaar mee gaat... (misschien komt dat omdat de bakken worden gemaakt door een fabrikant die slechte auto`s gewend is??)
Slijt een automatische bak eigenlijk?? Of gaat een automatische bak echt 2-3ton mee met alleen de olie die ververst moet worden??
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 01 jan 2009, 20:54
door bofkont
Uiteraard slijt een automaatbak, je moet eens zien als ze het carter van je automaat er afhalen, zit vol ijzerslijpsel.
Het zijn allemaal draaiende delen, Vandaar ook het advies verversen.
Maar met normaal gebruik en olieverversen en filter kan de bak makkelijk 2 a 3 ton aan.
En inderdaad ook een handbak de olie verversen is niet onverstandig, ik laat bij inspectie 2 altijd de handbak verversen,difrentieelolie,koelwater,remvloeistof,brandstoffilter en de rest wat moet.
In augustus uitgevoerd en schakelt veel ligter nu.
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 02 jan 2009, 10:38
door Mario TT
Ik weet zelf niet zo heel veel van automaatbakken af maar zit er geen frictieplaat in die slijt o.i.d.?
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 02 jan 2009, 13:33
door Niels
Nee zit er niet in. Tenminste de oudere bakken niet, VAG heeft wel DSG systemen met dubbele koppelingen en daar zou het misschien wel in kunnen zitten maar dat weet ik niet.
De overbrenging van motor naar bak gaat met een koppelomvormer:
De overbrengingen in de bak worden geregeld via een planetaire tandwielstelsel:
Met een hydraulisch systeem en een regelunit wordt vervolgens gekozen welke tandwiel deel (ringwiel, planeetwiel of zonnewiel) wordt vastgehouden. Keuze tussen aandrijvend en gedreven wordt daarmee veranderd en daardoor ook de overbrenging.
http://www.annatefka.nl/mf_techniek/te20_onder5.htm
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 16 jan 2009, 17:01
door jomeo
bij informatie bij eigen bmw dealer bleek dat er een longlife olie in de bak zit,dus hoef periodiek niet ververst te worden.Hij zei wel dat het bij elke beurt wel ernaar gecontroleerd wordt.
Als een dealer nu mij deze informatie geeft,vraag ik me af of het dan zinvol is toch de olie te laten verversen?
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 16 jan 2009, 18:35
door Mario TT
Ja dat is het zeker, de dealer is niet heilig en wat ze kunnen controleren is het peil en / of storingen. En eventuele lekkage. Als je als dealer zegt dat de olie niet vervangen hoeft te worden sluit je of je ogen voor de ellende of je wilt geld verdienen aan het wisselen van bakken. Zoals eerder is gezegd.. er zijn veel bakken kapot gegaan door deze longlife olie. Sealed for life vind ik echt onzin. In een perfekte wereld zou het misschien kunnen maar praktijk wijst anders uit. Ik heb bij mijn handbak de olie laten verversen omdat de bak dan wat soepeler zou bewegen.. weet nog niet of het zo is maar het stelt me wel gerust. Olie, ook synthetische raakt verouderd en verliest het z`n eigenschappen.
Re: levensduur Automatisch Bak
Geplaatst: 17 jan 2009, 12:00
door freddy
jomeo schreef:bij informatie bij eigen bmw dealer bleek dat er een longlife olie in de bak zit,dus hoef periodiek niet ververst te worden.Hij zei wel dat het bij elke beurt wel ernaar gecontroleerd wordt.
Als een dealer nu mij deze informatie geeft,vraag ik me af of het dan zinvol is toch de olie te laten verversen?
het is zeer zinvol om te verversen Jomeo, daarbij komt ook dat het qua duurzaamheid en levenduur uitmaakt of er een ZF (bmw) of GM (opel ) bak gemonteerd is achter je motorblok.
de GM bakken behoeven meer onderhoud en inspecties(kwalitatief wat slechter) dan de ZF bakken.)ZF bak is herkenbaar aan groen sticker op bak.
Des ondanks heb ik mijn bak (ZF) tijdje gelden toch ververst ook al zeiden ze bij dealer NIET NODIG , kosten voor olie en pakking/filter was ongeveer 150,- euro .
olie is van Esso longlife transmissie olie,ik heb ergens nog een post met info van mijn bak met verversen maar kan die helaas niet vinden.