Pagina 1 van 1

E46 carterventilatie?

Geplaatst: 17 aug 2014, 18:19
door menno75
Bij 1 van onze e46s al is vervangen de carterventilatie

Een kennis heeft een 318i uit 2002 met N42 motor

deze auto heeft een verbruik van 1 op 1000 qua olie, geen sludge

bij openen vuldop vd olie en bij draaidende motor, blaast de motor door de opening, terwijl hij hier toch moet zuigen?

carterventilatie verstopt defect?

Re: E46 carterventilatie?

Geplaatst: 17 aug 2014, 20:43
door JdM
Een carter heeft wisselend over/onderdruk (maar meer over dan onderdruk, zeker wanneer een motor al enkele kilometers gemaakt heeft). Als er alleen onderdruk zou zijn trek je namelijk de motorolie in de verbrandingsruimte. Neemt niet weg dat je teveel overdruk kunt hebben en dat kan inderdaad aan een verstopte carterventilatie liggen, maar ook aan versleten zuigerveren (te grote blowby), of een versleten/kapotte turbo (indien aanwezig, in jouw geval dus niet).

Re: E46 carterventilatie?

Geplaatst: 18 aug 2014, 09:23
door menno75
Als ik heel simpel het bovenste slangetje op het blok van cartervantilatie los haal en daarin blaas en de olie hoor bubbelen, kan je daaruit afleiden dat het niet verstopt is?
Gaat overigens morgen naar garage

Re: E46 carterventilatie?

Geplaatst: 20 aug 2014, 11:16
door menno75
Hij is weg gebracht naar bmw specialist in Wormerveer.
Als eerste de carterventilatie en aansluitende slangen vervangen... was helemaal verrot en verpulverd.

Re: E46 carterventilatie?

Geplaatst: 25 aug 2014, 16:21
door menno75
Ook ff krukassensor vervangen omdat toch alles open lag.

Zeer dikke kans dat carterventilatie de boosdoener was ff 1000 km / week of 2 wachten.

Meteen APK laten doen (verloopt over 2 mnd), staat er nu toch, paar kleine dingetjes en lichtmodule die defect is, mistlamp achter bleef branden, 2e handse lichtmodule erin en gaan.

Moet die auto er weer ff tegen kunnen.

Re: E46 carterventilatie?

Geplaatst: 28 aug 2014, 12:35
door menno75
met stationair ff vol in de toeren zag je blauwe rook....nu niet meer...
Dus tekenen zijn goed vwb olieverbruik
Overigens rijd de auto soepeler, pakt beter op en meer pit in 2e en 3e en verbruik lijkt ook iets gedaald.