Pagina 1 van 1
Automaat storing
Geplaatst: 08 mar 2014, 13:25
door jeffmeister25
Hallo
Ik heb afgelopen week opeens problemen gekregen met mijn BMW 316i automaat uit 2001
Km stand is +-170dkm.
Hij laat een tandwieltje zien met een uitroepteken
De auto loopt gewoon goed maar zodra ik hem schakel in de versnelling bonkt hij en valt soms uit maar soms ook niet.
Ook had ik even een klein blokje om gereden om te kijken of hij nog goed schakelt, hij bonkt nu ook een beetje bij over en terugschakelen.
Ik had er voor dat de storing zich voordeed replica angel eyes in gezet daar voor was er niets aan de hand.
Inmiddels heb ik de originele koplampen weer teruggeplaatst omdat ik hier in eerste instantie een link mee had gelegd dat het aan de replica lichten zou kunnen liggen, maar dit is niet het geval.
Maar het lijkt mij dat het iets kleins is omdat ik voor dat ik die lichten had vervangen nog de hele week in heb gereden en reed de auto gewoon goed ook ging het schakelen gewoon soepel zoals altijd.
Ook is de luchtmassa meter en lambdasonde laatst vervangen maar toen deze stuk waren brandde het motor storingslampje en niet de automaatbak storing
Ik had ook iets gelezen over een hardyschijf dit zou het kunnen zijn alleen is de storing in het dashboard er dan ook uit?
Kan iemand mij hiermee helpen?
Bij voorbaat dank
Re: Automaat storing
Geplaatst: 08 mar 2014, 18:53
door John89
Heb je alle slangen van het vacuumsysteem al langsgegaan of alles goed aangesloten zit. Zeker omdat je het nu hebt over de LMM e.d. is het wellicht een mogelijkheid dat deze niet goed vast zijn gezet (slangen).
Ik heb met een vorige wagen ook gehad dat een slang was losgeschoten. Hierdoor zoog hij valse lucht. Gevolg was toen beroerd lopen, waardoor de automaatbak niet voldoende stroomtoevoer kreeg. Hierdoor ging deze in storing en liep deze exact zoals jij hierboven beschrijft.
Bij mij was het een kwestie van de slang die onder de rubberbalg zit, direct achter de LMM, weer aansluiten en even het systeem weer in laten leren. Vervolgens werkte alles weer perfect.
Controleren kun je altijd, dan ook eventueel uitsluiten.
Re: Automaat storing
Geplaatst: 10 mar 2014, 12:44
door jeffmeister25
Bedankt voor uw reactie,
ik zal vanmiddag alles even nagaan en hou u op de hoogte.
Wat bedoelt u met in laten leren?
en moet ik hem dan ook weer laten uitlezen en resetten zodat de storing er uit is?
Re: Automaat storing
Geplaatst: 10 mar 2014, 14:48
door John89
Dat inleren doet de wagen zelf. Het kan dus zijn dat je nog even een paar keer wat bonkend schakelgedrag hebt, maar daarna zal het voorbij moeten zijn.
Storingsmelding kun je dan alsnog laten verwijderen.
Is er niets aan de hand bij het vacuumsysteem, dan zou ik per definitie de wagen (en bak) eens uit laten lezen. Wellicht komt dan de oorzaak naar boven.
Re: Automaat storing
Geplaatst: 10 mar 2014, 17:50
door jeffmeister25
Hier even een update
Ik heb inderdaad een kapotte slang gevonden .
Dit slangetje zit onder bij het filter van de kachel achter het blok langs zeg maar..
Ik ga deze zo spoedig mogelijk vervangen en hou u wederom op de hoogte.
Re: Automaat storing
Geplaatst: 12 mar 2014, 19:01
door jeffmeister25
Het bleek toch geen slang te zijn en heb de auto even uit laten lezen.
ze denken bij de garage dat het de koel vloeistof temp. Sensor is deze gaan ze morgen bestellen/vervangen en ik hoop dat hiermee het probleem is opgelost.
Ik hou jullie op de hoogte !
Re: Automaat storing
Geplaatst: 13 mar 2014, 17:54
door jeffmeister25
Helaas is dit het ook niet en doen ze maar wat bij de garage.
Ze zeggen dat het aan de luchtmassa meter ligt maar ik weet het niet deze is nog biet heel lang geleden vervangen.
Iemand nog een idee?
Re: Automaat storing
Geplaatst: 13 mar 2014, 17:56
door Jeremy
Ik had een automaatstoring met hetzelfde lampje, maar eigenlijk zonder verdere symptomen (dus schakelde goed en geen gebonk of stilvallen) en bij mij was de oorzaak de remlichtschakelaar. Deze gaf geen signaal meer door aan de auto en dus deed ook bijv. de cruise control het niet meer.
Wat ik me nog kan bedenken en dat zou wel de symptomen verklaren, heb je wellicht een lek in je automaatoliesysteem? En wanneer is de automaatolie voor het laatst vervangen/gespoeld?
Re: Automaat storing
Geplaatst: 14 mar 2014, 07:31
door rob75
Misschien al gedaan, maar het storingsgeheugen van de bak uitlezen?
Niet elke universele scanner kan dat tot op voldoende detail niveau, maar een brandend lampje geeft in ieder geval een OBD code af.
Zomaar onderdelen vervangen en "denken dat ..." werkt meestal niet.
Succes,
Rob
Re: Automaat storing
Geplaatst: 14 mar 2014, 11:23
door jeffmeister25
Bedankt voor de reactie's
Ik heb nog een originele en goeie tweedehands luchtmassa meter op de kop kunnen tikken deze komt maandag of dinsdag binnen
Deze ga ik eerst monteren en kijken hoe het dan is.
Als het dan nog niet goed is, dan toch maar overwegen om mijn auto uit te laten lezen bij een bmw specialist.
Re: Automaat storing
Geplaatst: 18 mar 2014, 16:43
door jeffmeister25
Luchtmassa meter is vervangen en het probleem lijkt opgelost te zijn. Ff kleine 2 km's te testrijden geweest en hij schakeld en rijd weer soepel ook loopt hij stationair en in de versnellings goed.