Pagina 1 van 1

Verwarming wordt warmer als is ingesteld?

Geplaatst: 21 jan 2014, 23:05
door PatrickD
Hallo allemaal,

Ik ben nieuw op het forum en heb een paar vraagjes waarbij jullie me misschien wel willen en kunnen helpen. Ik heb nog erg weinig verstand van auto's maar wil er graag veel over leren, ik kan alleen niet alles duidelijk vinden op het forum. Ik ben ook niet zo handig met forum's :gek: Excusus hiervoor, ik doe mijn best :)

Als ik mijn climate control op 17 graden zet verwarmt hij de auto nog best een stuk warmer, kan dit de termostaat of een temperatuur sensor zijn?

Ook heb ik het idee dat mijn fans onregelmatig blazen, van hard naar zacht en dan heel snel achter elkaar(lijkt op stotteren). Soms is dit ook weer normaal :s

Als ik mijn ontwaseming aan zet dan gaat ie van automatisch af maar dan wordt het ook erg warm, is dit normaal?

Laatst heb ik door een erg domme fout mijn koppelingsplaten verbrand. Ik ben toen naar mijn garage gereden om even te laten kijken of ik hem nu om zeep had geholpen. Volgens de monteur pakte de koppeling wel erg laat maar was dit nog niet zo'n ramp en hij zou het nog even aankijken. Hij vond het niet nodig om het al te gaan vervangen. Zouden jullie ook gewoon even afkijken? En mocht er toch een nieuwe koppeling in moeten zou ik dan voor een sportkoppeling ofzo gaan of heeft dat geen meerwaarde tegenover de extra kosten? Mijn auto is een e46 325i en heeft nu ongeveer 161.000 km op de teller staan en komt uit mei 2002.

Mijn rechter voorruit heeft moeite met het raam dicht te krijgen. Is dit een kwestie van het motortje vervangen?

Bijvoorbaat dank

Re: Verwarming wordt warmer als is ingesteld?

Geplaatst: 22 jan 2014, 18:41
door bofkont
Hoi welkom,

Leuke wagen met een heerlijke motor zo'n E46 325i :duimen:

Nu even over de problemen.

Temperatuur sensor zit in het airco display deze kan defect zijn, maar kan ook een laag stof inzitten.
Dus even de gleufjes uitzuigen met een stofzuiger kan soms helpen.

Het onregelmatig lopen van je ventilator is de weerstand/egel, standaard E46 kwaaltje helaas.
Vervangen is vrij simpel en niet echt duur.
http://www.autospin.nl/producten/verwar ... weerstand/

Dat het raam moeilijk sluit is helaas ook een standaard E46 kwaaltje, oorzaak is het raammechanisme.
Wellicht kan hij nog gesmeerd worden, het onderdeel kost 80 euro, plus max een uur werk.
Maar ik zou nu niet het raam meer openen, hierdoor kan er meer schade ontstaan.

Re: Verwarming wordt warmer als is ingesteld?

Geplaatst: 22 jan 2014, 19:17
door Daniel4589
Staat je keuze wieltje van je roosters toevallig niet op warme stand?

Voor de rest sluit ik me hierboven bij aan. Enne op youtube staan wel diverse filmpies om je weerstand (egel) te vervangen, is makkelijk klussie. Succes ermee :)

Re: Verwarming wordt warmer als is ingesteld?

Geplaatst: 22 jan 2014, 20:01
door bofkont

Re: Verwarming wordt warmer als is ingesteld?

Geplaatst: 23 jan 2014, 13:54
door PatrickD
Hoi

Als eerste bedankt voor jullie tips.
Ik ga dan eerst eens proberen of ik eventueel stof weg kan zuigen.
Met de ventilator wacht ik nog even af, zolang het niet te erg wordt vind ik het nog wel oké.
Het raam ga ik snel een keer smeren en kijken of dat voldoende helpt, het motortje werkt nog dus ik hoop dat een smeer beurt voldoende helpt.
Het wieltje van mijn rooster zal ik eens verzetten en kijken of dat verschil maakt.
Mijn auto moet binnenkort een inspectie 2 krijgen dus ik probeer van te voren zelf de makkelijke punten aan te pakken zodat ik voor de inspectie wat werk kan besparen.
Heeft iemand van jullie toevallig een idee wat zo'n inspectie ongeveer zal kosten? of is hier niets van te zeggen?

groetjes patrickd