Pagina 1 van 1
Waarschuwingslampje Automaatbak 330Ci
Geplaatst: 24 dec 2013, 17:03
door Horikachi
Hallo,
Het betreft een E46 330ci PFL uit 2000
Vanmiddag begon mijn automaat ineens raar te doen. Paar keer toerental voor 2 sec laten vallen en dan weer oppakken enzo. Vervolgens merkte ik op dat in het venstertje op het dashboard waar hij de stand van de automaat aangeeft, ineens een tandwieltje stond met een uitroeprekentje erin.
Ik ben rustig doorgereden naar mijn bestemming. Ong 1km en heb de auto afgezet, even gewacht en opnieuw gestart. Het lampje was vervolgens weg. Ik heb sinds het opnieuw starten nog niet met de auto gereden.
Weet iemand wat er misschien aan de hand kan zijn? Ik maak mij nu grote zorgen om mijn bak, of zou het op een of andere manier laag niveau zijn in de bak.
Zou ik er met olie vervangen en spoelen vanaf zijn of is er meer aan de hand?
Aan t boekje heb ik niet veel. Die zegt alleen belasting vermijden en zsm naar een BMW Service punt te gaan. En het boekje noemt het de noodloop van de automaat.
Bij voorbaat dank!
Re: Waarschuwingslampje Automaatbak 330Ci
Geplaatst: 24 dec 2013, 17:33
door matheeuwissen
Uitlezen. Maar hij gaat niet zomaar in de noodloop, dus reken op een kostenpost

Re: Waarschuwingslampje Automaatbak 330Ci
Geplaatst: 24 dec 2013, 18:38
door Horikachi
Mhm minder. Ik ga straks even rijden en kijken wat ie doet. Hopijk valt het mee
Re: Waarschuwingslampje Automaatbak 330Ci
Geplaatst: 24 dec 2013, 19:10
door bofkont
Ten eerste olie peilen van de bak, en verse olie+filter kan echt geen kwaad.
Is de bakolie al eens ververst? zoniet zo ik dat alsnog snel laten doen, kan je een dure bak revisie besparen.
Spoelen zou ik niet eens doen, verversen+een nieuw filter volstaat.
Re: Waarschuwingslampje Automaatbak 330Ci
Geplaatst: 24 dec 2013, 19:23
door Beens1
Controleer ook even je vacuumsysteem. Klinkt misschien vreemd, maar met een vorige wagen had ik ook zoiets. Slecht schakelen, echt bokken bij overschakelen.
Bleek een slang losgeschoten te zijn, daardoor was de motor eens uitgevallen. Gevolg, een foutmelding in de bak omdat er te weinig stroomvoorziening was en dus de oliedruk niet afdoende.
Vacuüm probleem verholpen en de bak werkte weer netjes en normaal.
Je kunt het altijd even checken. Dan heb je dat in ieder geval uitgesloten.
Re: Waarschuwingslampje Automaatbak 330Ci
Geplaatst: 24 dec 2013, 19:32
door Horikachi
Bedankt voor de tips allemaal, ja de bakolie is bijgevuld toen ik de auto kocht, dat was in januari 2013, sindsdien niet meer naar omgekeken dus nieuwe olie + filter stond wel op het lijstje.
Ik heb net met de auto gereden, en nu bleef het compleet achterwege, hij reed en schakelde gewoon zoals het hoort, en er ging geen lampje branden. Dit is mij een raadsel, vacuum probleem lijkt mij constant, oliepeil zou die toch ook opnieuw moeten aangeven.
Ik ga op korte termijn die olie en dat filter vervangen voor die bak eronderuit moet.
Re: Waarschuwingslampje Automaatbak 330Ci
Geplaatst: 24 dec 2013, 19:54
door Beens1
En nee, in mijn geval was het ook niet constant. Is maar net hoeveel de 'lek' is.
Maar goed, uitlezen kun je altijd doen.
Re: Waarschuwingslampje Automaatbak 330Ci
Geplaatst: 24 dec 2013, 20:15
door Horikachi
Het enige wat niet overeen komt met jouw probleem is de manier waarop de bak zich gedraagd, hij bokt niet en schakelt ook niet slecht.
Maarja ik ga er binnekort toch even naar laten kijken, want helemaal lekker zit het me niet.
Re: Waarschuwingslampje Automaatbak 330Ci
Geplaatst: 25 dec 2013, 00:10
door Jeremy
Mijn 320Ci automaat heeft destijds eenzelfde probleem gehad. Ook het lampje van de automaat, maar de bak schakelde verder altijd prima. Bij mij was het de remlichtschakelaar, welke onder je rempedaal zit. Als deze een storing geeft krijg je dat tandwieltje bij je automaatscherm en doet je remlicht het niet meer. Controleer je remlicht anders eens?
Kosten bij mij; €76.-, dus niet per definitie een grote uitgave.
Verder inderdaad even uitlezen om het zeker te weten.
Re: Waarschuwingslampje Automaatbak 330Ci
Geplaatst: 25 dec 2013, 09:09
door Horikachi
Hier had mn pa het ookal over inderdaad. Maffe is dat de remlichten het momenteel wel doen. Maar miss op dat moment niet.
Ik hou t in de gaten en bedankt voor de tip!

Re: Waarschuwingslampje Automaatbak 330Ci
Geplaatst: 25 dec 2013, 14:08
door von jot
Wat een aantal keren is gebeurd: Sta voor een stoplicht, bak in D en voet op de rem. Op een gegeven moment schiet de bak, zonder aanwijsbare reden in de noodloop (lampje, en een duidelijke "bonk" te voelen). Optrekken ging daarna nog wel, maar niet van harte, omdat de bak in de 3e versnelling wordt gehouden. Oplossing: auto aan de kant, contact af, weer starten en gaan...
"Zacht" resetten van de bak hielp bij mij, dus was kennelijk de programmering/leermode in de war. Procedure: bij koude motor gaspedaal volledig intrappen (dus in de kick-down stand), contact op stand 2 (met alle lampjes aan, maar niet starten) en 30 seconden zo houden. Daarna motor starten, en gas los. Heeft bij mij in ieder geval geholpen... Niet meer voorgekomen sindsdien.
PS 3 jaar geleden zijn de koppelomvormer en het oliefilter vervangen, bak is gespoeld en uiteraard van nieuwe olie voorzien. Lijkt echt een elektronisch probleem te zijn...