Pagina 1 van 1

Knipperlicht/sleepring stuur

Geplaatst: 06 nov 2013, 17:21
door Jeremy
Hi,

Sinds vorige week viel mij op dat bij het terugdraaien uit een linkerbocht mijn knipperlicht niet uit ging. Dit was eerst altijd bij links. Sinds vanmiddag is het echter ook bij rechts en gaat ie eigenlijk helemaal niet meer uit. Ook hoorde ik geen klik/tik meer tijdens het draaien van het stuur met knipperlicht aan.

1.) Is het bij de E46 een apart onderdeel of moet het hele stuur vervangen worden?
2.) Is dit makkelijk zelf te doen?
3.) Nu het aan beide kanten is, is het dan de hendel of het stuur?

Thanks! :duimen:

Jeremy

Re: Knipperlicht/sleepring stuur

Geplaatst: 06 nov 2013, 17:32
door Beens1
Is het relais ook niet een optie?

Re: Knipperlicht/sleepring stuur

Geplaatst: 06 nov 2013, 18:01
door buutnhuus
De hendel zit er los in geklikt. Moet je in de diy even zoeken naar boordcomputer aansluiten oid daar staat hoe je deze hendel kunt plaatsen/vervangen. :duim:

Edit: viewtopic.php?f=34&t=27100

Re: Knipperlicht/sleepring stuur

Geplaatst: 06 nov 2013, 19:12
door Jeremy
Beens1 schreef:Is het relais ook niet een optie?
Is dit niet puur mechanisch? De knipper doet het wel gewoon altijd maar het gaat niet automatisch uit na het sturen en ik hoor ook geen klik meer die ik eerst wel hoorde toen het automatisch uitgaan het nog wel deed.
buutnhuus schreef:De hendel zit er los in geklikt. Moet je in de diy even zoeken naar boordcomputer aansluiten oid daar staat hoe je deze hendel kunt plaatsen/vervangen. :duim:

Edit: viewtopic.php?f=34&t=27100
Thanks man! :duim:

Is het zeker dat het de hendel is of kan het ook de connectie in het stuur zijn, of verslijt dat laatste in feite niet?

Re: Knipperlicht/sleepring stuur

Geplaatst: 06 nov 2013, 20:55
door rob75
Het terugspringen van de richtingaanwijzerhendel is een mechanisch principe. In de hendel zit een pal die naar buiten komt wanneer je de richtingaanwijzer aanzet. Rond de stuuras zit een ring die deze pal weer indrukt. Beide kunnen slijten.
Oplossing: hendel demonteren en kijken of mechaniek nog goed is of stuur demonteren en kijken of de ring nog de nodige nokken bevat.

Succes,
Rob