Pagina 1 van 1

Auto lekt opeens geen olie meer?

Geplaatst: 20 jul 2013, 21:13
door bartolio
Hoi,

Ik heb een jaar geleden een e46 318ci gekocht, sinds dien drupte deze af en toe een paar druppels op de stoep na het rijden, de hoeveelheid olie bijvullen viel reuze mee dus heb er sinds dien niets aan laten doen.

Eens in de maand of paar weken peil ik even de olie en maand tot 2 maanden geleden, als ik dan peilde dan zat altijd de ene kant van de peilstok bijna tot de max en de andere kant net boven de min, wat kan dit veroorzaken? en welke kant zou ik dan naar moeten kijken?

En een paar weken terug tot nu 2 x gepeild, is de peilstok gewoon helemaal op de max terwijl qua afstand die ik heb gereden was er allang weer wat uit, kan dit misschien zijn dat ik er de laatste keer gewoon te veel in heb gegooid ?

Re: Auto lekt opeens geen olie meer?

Geplaatst: 21 jul 2013, 11:29
door U-car
Hoe peil jij de olie? Bij warme motor of als die koud is. En staat de auto op een vlakke ondergrond?

Re: Auto lekt opeens geen olie meer?

Geplaatst: 21 jul 2013, 21:43
door bartolio
meestal bij warme motor, en denk dat de auto vlak staat ja, is gewoon op de oprit denk niet dat een cmtje uitmaakt :P?

Re: Auto lekt opeens geen olie meer?

Geplaatst: 21 jul 2013, 21:46
door StefanRSW
Peilen kun je het beste bij een koude motor doen. Bij een warme motor kan er namelijk nog olie in de leidingen zitten, waardoor je geen correcte meting uitvoert.

Re: Auto lekt opeens geen olie meer?

Geplaatst: 21 jul 2013, 21:48
door streamline
Als je auto een centimetertje scheef staat heb je geen nauwkeurige meting...

Re: Auto lekt opeens geen olie meer?

Geplaatst: 21 jul 2013, 22:02
door bartolio
hm ja, heb geen garage dus zou niet weten waar ik ooit perfecte meting kan doen, zal het trouwens morgen nog eens doen met een koude motor

Re: Auto lekt opeens geen olie meer?

Geplaatst: 22 jul 2013, 07:43
door Sjonnie
Peilen kan ook goed met warme motor hoor, als je maar even een paar minuten wacht nadat je hem uitgezet hebt.
De olie is dan wel teruggelekt. Er blijven geen liters in de leidingen hangen nm.