Pagina 1 van 2

Bob's M135i - 19" 405M (p2)

Geplaatst: 16 aug 2012, 10:21
door bobthefish
Hallo allemaal,

Mijn naam is Bob Hansen, 37 jaar en woonachtig in Amsterdam. Werkzaam als zelfstandig ondernemer in de ICT branche sinds 2005.

Autoliefhebber van het eerste uur, mede omdat dit door mijn vader met de paplepel ingegoten werd.
Mijn broer vond het altijd leuker om aan de auto’s te knutselen (niet geheel verwonderlijk ii hij later monteur geworden) dan het rijden terwijl ik net als mijn vader liever in de auto zaten. Van skelter tot (incidenteel) karten tot eindelijk mijn rijbewijs en een eigen auto.

Veel verhalen van mijn vader (83) gehoord (over ‘vroeger’) toen je voor maar 1 gulden de hele dag op Zandvoort kon scheuren (Met zijn kever van de zaak…je moet maar durven...zeker omdat hij toen nog de enige in de straat was met een auto...natuurlijk niet voor te stellen in deze tijd).

Een oude veteraan uit de oorlog met een kapot been bemande de slagboom van CPZ (Circuit Park Zandvoort) en gaf vaak ongevraagd advies en opmerkingen over wie/wat er op de baan zat en hoe ze reden: "Pas maar op Mr Hansen, er zijn vandaag wat moffen op de baan en ik vertrouw ze voor geen meter".

Na zijn rondjes op Zandvoort te hebben gereden is hij altijd een petrolhead in hart en nieren gebleven en heeft ook op latere leeftijd altijd snelle auto’s gereden. Rob Slotenmaker heeft hem ooit geadviseerd om er iets professioneel mee te doen, maar hij ambieerde een toekomst in de verkoop. Jammer want ik had graag als peuter ook al kennis leren maken met CPZ ;)

Mijn auto historie begon met de auto van mijn toenmalige vriendin: een Nissan Sunny 1.6, gevolgd door mijn eigen Golf III GTI…door mijn onervarenheid heb ik deze helaas op een ijzig stukje wegdek om een boom gekruld.
Mijn toenmalige baas vond het toen tijd worden voor een 'veilige' auto van de zaak, wat een saaie keuze werd, namelijk een Volvo S40 1.8 (op zich vond ik dat een mooie auto, maar was verre van spannend).

Deze werd 3 jaar later opgevolgd door een iets 'leukere' Opel Astra 2.2 (menige auto bij een stoplicht sprintje mee kunnen verrassen, want de 2.2 versie was niet de meest verkochte motor in de Astra maar wel redelijk snel) .

Toen ik in 2005 besloot om een eigen zaak te beginnen moest ik logischerwijs de Astra inleveren…

Mijn vader, nog steeds een liefhebber van snelle auto's (Sierra GT, Escort RS2000, Golf IV GTI, Golf V V6 4- Motion) had (in 2003) een nieuwe auto gekocht (een MY03 Subaru Impreza WRX) en we zouden samen wel even stukje gaan steuren door de Belgische Ardennen........

Wat ik daar aan grip en vermogen mocht ervaren deed me verlangen naar mijn eigen Impreza...
Na een lange speurtocht, een bijna nieuwe (paar duizend KM als demo gelopen) MY02 Impreza WRX gevonden (bugeye model) wat zeker niet de mooiste versie was, maar wel enigszins betaalbaar voor een beginnende ondernemer (en vooral een liefhebber).

Afbeelding
Afbeelding

Natuurlijk waren de 230 standaard PK’s niet genoeg, dus werd er direct een Prodrive pakket ondergezet (met behoud van garantie) wat het geheel naar +/- 260 PK bracht. Een heerlijke auto waar ik ruim 2 jaar in heb mogen rijden.

In 2007 werden er geruchten verspreid dat de nieuwe Impreza in 2008 alleen nog maar een 'lelijke' hatchback (zonder kont) versie geleverd zou gaan worden en van de uitgelekte foto’s werd ik niet echt warm.

Met die gedachte heb ik (mede omdat de zaak goed liep) besloten om na de Autorai dat jaar een nieuwe Impreza WRX MY07 te bestellen ook weer met een Prodrive pakket…

Afbeelding
Afbeelding

Deze auto heb ik weer bijna 2 jaar gereden toen ik inmiddels bij toeval een nieuwe dealer in de buurt zocht en deze had een demo 'lelijke' 2008 Impreza hatchback STI staan..

De nieuwprijs van een STI zou ik niet kunnen/willen betalen maar deze was toch zeer aantrekkelijk geprijsd. Het model was nog steeds niet echt geweldig in mijn beleving, maar na een proefrit sloeg mijn hele mening over deze auto om.

Wat een bizarre grip t.o.v. de WRX, veel meer power, en een geweldige 'lage' zit deden me doen besluiten om mijn bedenkingen over het uiterlijk over boord te gooien en mijn MY07 in te ruilen.

De STI Deze auto heb ik in 3 jaar zodanig aangepast naar 422pk met 580Nm (2250 rpm) koppel op een gewicht van 1485...

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Afgelopen winter heb ik (voornamelijk voor het belasting voordeel,14% bijtelling) een Lexus CT200H aangeschaft op de zaak (en onze 2e auto een Subaru Legacy Station ingeruild) en was van plan de STI alleen nog voor zakelijke ritjes (als mijn vrouw de CT200h nodig had) en trackdays te gebruiken.

Afbeelding
Afbeelding

De teller op de STI bleef steken op <1000Km met maar 1 trackday in 2011..wat ik toch niet echt te verantwoorden vond. Doodzonde van zo’n auto, dus heb ik die in de verkoop gezet.

De STI werd een week later verkocht en opgehaald en toen ben ik op zoek gegaan naar een andere leuke auto voor erbij en tevens voor af en toe op het circuit.

Het is een Z4 (E85) Roadster 3.0i van een liefhebber geworden.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

De Lexus was een comfortable reis auto. Een prima manier om van A naar B te komen, maar niet echt "Freude am Fahren"…
Inmiddels is de BMW familie uitgebreid met een E91 335iA met M sport pakket uit 2008 waarop de Lexus is ingeruild.

Wat een machine, heerlijk gewoon, elke keer als je wat dieper op het gaspedaal drukt verschijnt er automatisch een glimlach op mijn gezicht en daarnaast is de auto gewoon reuze comfortabel. Qua power was ik wel wat gewend met de STI, maar dit is toch wel heel erg leuk .
Zoals hij bij het ophalen in de showroom stond

Afbeelding

Helaas kwam er een kort buitje over, waarschijnlijk met Sahara zand of zo iets, want toen ik wat foto’s ging maken zag hij er nu al niet meer uit.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Het interieur:

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Groetjes,

Bob

Re: Bob's Z4 en 335i

Geplaatst: 16 aug 2012, 11:41
door BrianGT
Welkom Bob op Bimmerportal, wat een mooie wagenparkje heb je voor de deur. Maar een gekke vraag, circuit rijden met een cabrio? Heb je er een hardtop bij?

Re: Bob's Z4 en 335i

Geplaatst: 16 aug 2012, 12:46
door bobthefish
@BrianGT: Ik heb er wel een hardtop bij gekocht, maar die komt er pas in oktober op.
Als je het vraagt om veiligheid, dan zal de hardtop weinig uitmaken aangezien dit echt niet te vergelijken is met een echt dak en voor de carroseriestijfheid zal het wel iets uitmaken, maar denk dat ik er weinig van zal merken.

Re: Bob's Z4 en 335i

Geplaatst: 16 aug 2012, 14:22
door Rene08
Welkom Bob! :zwaai:

Re: Bob's Z4 en 335i

Geplaatst: 16 aug 2012, 16:54
door BrianGT
@Bob, klopt, het is niet te vergelijken maar wel veiliger als een softtop. Ik moet zeggen dat wij de cabrio aanmeldingen met softtop altijd weigeren als er op tijd wordt gereden op Zandvoort.

Re: Bob's Z4 en 335i

Geplaatst: 16 aug 2012, 19:47
door bobthefish
Tijdrijden doe ik niet, behave dan tegen mezelf via de performance box in de z4. Ik rijd meestal via driving fun of gummen op Zandvoort en daar gaat het zeker niet om de tijden!

Gewoon een aantal auto liefhebbers die lekker hun rondjes draaien.

Re: Bob's Z4 en 335i

Geplaatst: 16 aug 2012, 21:42
door bjornc
Welkom Bob!
Fraai wagenpark heb je daar, veel beter dan die Aziaten ;)

Re: Bob's Z4 en 335i

Geplaatst: 22 sep 2012, 20:28
door 335Rick
Welkom Bob ,gave wagens heb je :duimen: :driving:

Re: Bob's Z4 en 335i

Geplaatst: 04 aug 2014, 07:48
door bobthefish
Na een jaar of wat geen updates, nu maar weer eens iets van me laten horen.
In de afgelopen jaren is het wagenpark sterk veranderd.

De 335i is ingeruild op een Toyota Auris TS en de Z4 3.0i (E85) is een jaar geleden ingeruild op een Z4 sDrive35is (E89).
Na exact een jaar (op de dag af!) te hebben gereden in de sDrive35is is deze afgelopen vrijdag ingeruild op een M135i. De reden hiervoor is dat we eind oktober ons tweede kindje krijgen en de Z4 gewoon niet meer praktisch genoeg is (mede omdat de aribag deactivatie module er niet in zit).

De M135i werd naast dat die bijna full options is, op de stuurwiel verwarming na, voorzien van een paar extra (te dure) opties.
IPhone Snap in adapter, M performance stuurwiel (met display), zwarte blades (striping op de side skirts, welke zeker niet door iedereen gewaardeerd zullen worden, maar ik vind het mooi :) ), de M performance pedalen en natuurlijk de belangrijkste optie: de BMW junior kinderstoel met isofix :)

De eerste KM's zitten er inmiddels op en ik moet zeggen dat het echt een lekker gooi en smijt bakkie is (veel meer dan de Z4, wat toch echt meer een cruiser is). Het stuur is echt fenomenaal, maar de meeste toeters en bellen die erop zitten heb je nooit nodig, De olie en water temp display is echter een must.

Begrijp nog steeds niet waarom de Olie/Water display er niet standaard op zit, in alle voorgaande BMW modellen die ik gehad heb (335i, Z4 E85, Z4 E89) zat dit er standaard en prominent in beeld op.
Er is wel een geheim menu waar je met veel moeite bij kan komen voor deze informatie, maar dat is echt een crime en doe je niet even snel.

Foto's zeggen meer dan woorden, dus hierbij wat foto's geschoten met de iphone

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Re: Bob's M135i

Geplaatst: 04 aug 2014, 08:02
door matheeuwissen
Nette auto en dik stuur.

Re: Bob's M135i

Geplaatst: 04 aug 2014, 08:12
door DennieV
Wat een auto's,telkens maar weer :duimen:
Liefhebberij ten top! :shine:

Re: Bob's M135i

Geplaatst: 04 aug 2014, 08:28
door McShine
Mooie :///m: 135i, hoe verhoudt de N55 zich tot de N54 (Z4)?

Re: Bob's M135i

Geplaatst: 04 aug 2014, 09:05
door bobthefish
Bedankt voor de reacties mannen!

@McShine: Kan er nog niet heel veel over zeggen (heb pas 80km gereden :), maar de N54 (Z4 E89) lijkt op het eerste gezicht een lekkerder blok. Meer power in de toeren, maar de N55 valt zeker niet tegen hoor!
De ZF8 bak is echt super en door de veel betere flippers (lees: die niet tegen je natuur in gaan), zou ik deze zelfs prefereren boven de dual clutch op de 35is. De ZF schakelt voor mijn gevoel net zo snel. Zal echt wel iets langzamer gaan dan de dual clutch maar voor mij iig niet waarneembaar.

Re: Bob's M135i

Geplaatst: 05 aug 2014, 07:06
door Toink
Hé Bob, ook hier? :)

Ziet er top uit die M135i!

Re: Bob's M135i

Geplaatst: 08 aug 2014, 13:09
door bobthefish
Toink schreef:Hé Bob, ook hier? :)

Ziet er top uit die M135i!
Thanks Twan,

Ben nu niet vast meer welkom op het Z4 forum nu ik een dakje boven m'n hoofd heb :whistle:
Gelukkig nog wel een BMW!