Pagina 1 van 1

E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 15 aug 2012, 15:22
door januzz
Beste BMW liefhebbers :)

Ik heb Ca. 3 week geleden een BMW E46 323Ci gekocht, daar heb ik 19" M3 CSL replica's onder gezet (235/35/19 rondom) ;)

Rijd heerlijk en loopt nergens niet aan, maar na mijn id staat ie toch te hoog (vooral voor!) en zwabbert me toch nog teveel. Ik wil nu graag een Eibach (de veren) Sportline of misschien toch de prokit monteren

Maaarrr er zit vanaf de fabriek een optie '' 226 Sport suspention settings'' onder, en die optie maakt de keus moeilijk!!

Nu vind je allemaal plaatjes en foto's van e46 coupe die verlaagd zijn met Eibach. maar de door Eibach opgegeven centimeters in hoeverre de auto voor en achter zakt kloppen die dan eigelijk wel ?? aangezien ik een vorm van sport suspention optie heb?? (en daar ook niks over kan vinden bij Eibach :gek: )

nu is mn vraag : is er een (oud)eigenaar van een E46 coupe met 19'' wielen die de auto met eibach heeft verlaagd??

zo ja? met welk setje de pro of de Sportline en wat is je (rij) ervaring t.o.v stock/standaard sport veren,
en heb je daar evt foto's van ??

alvast bedankt voor jullie input/reacties :duim: ;) :)

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 15 aug 2012, 19:32
door thedutchone
Hier ga ik even op letten, Had dit namelijk ook in gedachte, Denk dat er bij mij een schroef setje onder komt :)

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 15 aug 2012, 22:11
door januzz
ik denk dat ik ook maar voor een schroefsetje ga! helaas zijn er schijnbaar weinig mensen die er ervaring mee hebben of hadden ;)

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 16 aug 2012, 00:24
door JzAero
Eibach Sportline is op zich wel ok, qua comfort houd het niet echt over, met 4-5 man in de auto verwerkt ie grote hobbels op de snelweg niet helemaal smetteloos (voor zover een BMW dat al kan, afgezien van de 7 serie). Met 1 of 2 man is het nog goed te overzien en is het comfort ook nog wel aardig. Wel goed oppassen voor drempels en stoepranden, daar wilt ie nog weleens over de bodem schrapen. Ten opzichte van standaard M-onderstel is het net wat steviger, maar vooral voor de looks een stuk mooier!

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 16 aug 2012, 06:35
door Kruumel
Hoi,

Ik heb een 330Ci ook met standaard sportonderstel en ook met dezelfde 19'' CSL velgen (19''x8,5J met bandenmaat 235-25-19) ik heb hem verlaagd met Eibach Prokit en moet zeggen dat het echt super bevalt, het rijd echt stukken beter en de looks gaan er zeer zeker ook op vooruit.
en als je hem dan nog strakker wil laten sturen moet je je een veerpootbrug monteren, dan gaat hij echt scherp de bocht om. Ik heb een originele :///m: veerpootbrug.

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 16 aug 2012, 07:22
door januzz
hoi liefhebbers als eerste dank voor jullie reactie!! ;)

Kruumel zou je mij evt een paar fotos kunnen sturen van voor en evt alleen na de montage van je pro veren??
alvast super bedankt.!!

ik denk zelf wel dat de sportline ietsiepietsie overkill is haha:)

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 16 aug 2012, 07:45
door Kruumel
Hey Januzz,

foto zonder velaging staan in mijn showroom; http://bimmerportal.nl/forum/viewtopic.php?f=29&t=19171
foto's met verlaging heb ik nog niet gemaakt, maar ik zal er ff een paar voor je shieten vandaag of morgen en dan stuur ik je die wel.

ja sportline leek me ook iets te, daarom voor de prokit gegaan.

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 16 aug 2012, 14:38
door Rene08
Ik weet dat Luuk z'n 325ci verlaagd heeft met een Eibach Pro Kit. Op een 323ci zou dat dus wel hetzelfde effect moeten hebben. En hij heeft ook sport onderstel.

Foto's:

Afbeelding

Afbeelding

Naar mijn idee kom je met een Pro Kit altijd mooi uit. :)

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 16 aug 2012, 20:34
door KevinK
Bij deze wil ik ook graag inspringen. Ondanks dat je een sportonderstel hebt (denk dat dit M sportonderstel is), zullen je schokdempers de extremere verlaging van de sportline niet lekker vinden. Vanuit technisch oogpunt, gaan de dempers in een heel ander werkgebied werken, dan ooit bedacht door de constructeur. Als de dempers dan al wat ouder zijn, zullen ze zeker gaan lekken. Of de auto uberhaupt uitgebalanceerd en strak aanvoelt valt te betwijfelen.

Zou ik voor de Sportline gaan, zou ik zeker voor stuggere dempers gaan. Mijn ervaring is, de Pro kit kan net aan. Comfort ok (je levert weinig in), sportiviteit is beter. Mijn 330 na 190000 km, waarvan 10000 op de pro kit, begint nu om nieuwe dempers achter te zeuren, duurt niet meer lang of die zijn lek. Maar dat mag ook met deze km stand. Had ik deze gelijk vervangen met montage was het nog perfect geweest. Met de sportline had ik ze zeker al lek gehad.

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 17 aug 2012, 16:16
door januzz
Bedankt iedereen voor jullie reactie's :) Maar ik denk toch dat ik voor de sportline set ga (ondanks het feit dat mn dempers er niet helemaal bij mee zullen zijn (weer een reden tot upgrade in de toekomst ;) )

Ik heb de ''sportline'' veren ook ooit op mn' E46 316 sedan gehad, en dat is mij toen zeeeer goed bevallen!! ik vind comfort zeker niet onbelangrijk, maar de, rijeigenschappen, wegligging, strak bochtenwerk, voorspelbaarheid mbt uitbreken,enz, vind ik werkelijk zeker net zo belangrijk als comfort!! :)

het was toen een enorme vooruitgang op mn ouwe trouwe e46 316 SEDAN (welke dus een sportline setje kreeg!)
dat was na dat hij verlaagd was een kompleet andere auto geworden als het gaat om looks en koetsgedrag!

ik hoop alleen dat het nu met mn Coupé met fabiek-af (226 Sport suspention settings) nu net zo uitpakt met de ''sportline'' dan met mn sedan. Dat is dus het grijze en vage gebied voor mij! we zullen zien;):)

als ik het eibach ''sportline'' setje er onder heb, zal ik zeker foto's in mn gallery zettten van ''voor'' en ''na'' verlaging!! :)

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 17 aug 2012, 21:37
door Martijn.
Ik denk ook dat de sportline teveel van het goede is.
De schokbrekers kunnen hun werk gewoon niet goed meer doen als je 4-5 cm verlaagd.
In mijn ogen kan dit nooit fatsoenlijk rijden. Wegligging en veergedrag kan bijna niet goed zijn als je originele dempers zoveel korter hun werk laat doen.
Maargoed, proberen kan altijd en andere dempers monteren kan ook nog altijd.

Ik ben wel benieuwd naar je bevindingen.

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 18 aug 2012, 00:56
door januzz
Hoi Martijn :zwaai: (en ook andere bmw/eibach geïnteresseerde :zwaai: )

Martijn, ik ben het compleet met je eens kwa verminderde/slechtere werking, en waarschijnlijk kortere levensduur van de ''standaard'' dempers, met een sportline setje van ca 5cm verlaging

Maar maar maaarr!! (nu komt het vreemde aan het hele verhaal )

Mn E46 schijnt nu ook al kortere dempers te hebben gezien de optie: 226 Sport suspention settings.
Na een belletje met de bmw dealer is bevestigd dat het NIET ALLEEN de veren zijn. Maar ook de dempers
die al een korter(ander schotelbed) zijn(hebben) dan de normale stock veren/dempers..


En 4 a 5 cm verlaging gaat met dit sportline setje niet gebeuren ( :s schijnbaar :roll: ) !

zie bestelnummer : E20-20-001-03-22 op de website:

http://eibach.verlagings-veren.nl/conte ... coupe.html


Het is Idd superfaag :s , maar er staat toch echt 30-35mm voor/ 15mm verlaging achter , terwijl je op heelveel sites leest dat hij met de sportline ongeveer 45/50 mm zakt :gek: :gek:

Zie ik wat over het hoofd misschien??

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 18 aug 2012, 06:55
door Dnl

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 18 aug 2012, 09:21
door januzz
Dat is niet het setje wat ik bedoel! zie link aub!

Re: E46 Coupe verlagen Eibach sportline of pro

Geplaatst: 18 aug 2012, 19:00
door basss
Ik heb sportline eronder gezet. Staat erg mooi, maar is wel behoorlijk stug!
Drempels kan je meestal aardig nemen.