Pagina 1 van 1
meter van verbruik
Geplaatst: 08 jun 2008, 14:07
door dannybmw
beste leden ,
Heb nu zo een drietal dagen dat de verbruiksmeter terug keert zelf naar 10 liter als ik stop voorbeeld aan een rood licht ,koppeling ontkoppelen en versnelling in neutraal dat keert de meter terug naar 10 liter of soms minder en zakt hij weer naar 0 al staat dan de wijzer van snelheid op 0
iemand dit soms al voorgehad of enig idee hoe dit zou kunnen
grtn danny
Re: meter van verbruik
Geplaatst: 08 jun 2008, 15:11
door AlpinaDrachten
volgens mij komt dit vaker voor.. maar zover als die van jou uitslaat heb ik nog niet echt gehoord.
die van mij doet het soms wel eenbeetje dan hangt ie tussen de 2 en 4....
naar 10 is wel erg ver....
Heb er eens iets over gelezen so try the search
Re: meter van verbruik
Geplaatst: 09 jun 2008, 18:34
door bmw-freakske
Bij mij gaat de verbruiksmeter ook altijd tot 10 wanneer ik hem in neutraal zet, zou niet weten hoe dat komt :?
Zal wel normaal zijn zeker
Re: meter van verbruik
Geplaatst: 09 jun 2008, 19:26
door dannybmw
blijkbaar hebben er nog mensen last van ,als je er geen erg in hebt is het niks maar eens je er begint te opletten pfffffff

Re: meter van verbruik
Geplaatst: 09 jun 2008, 19:35
door marc spencer
Als je stopt dan zakt het toerental en vlak voor stationairtoerental zal de motor iets benzine injecteren om de motor niet te laten afslaan, dit is zeer kort en de indicator geeft dit netjes weer.
Re: meter van verbruik
Geplaatst: 09 jun 2008, 19:42
door ronald
ik let niet eens meer op het naaldje!!
die van mij plakt meer rechts bovenin,behalve als ie weer in de garage wordt gezet!
maar net als marc al zegt gaat die van mij ook wel eens wat heen en weer bij stationair toerental.
je moet er niet te veel opletten ,wordt je zenuwachtig van. :?
Re: meter van verbruik
Geplaatst: 27 jan 2009, 21:45
door anna_moska
Hallo,
Heb over dit onderwerp een keer dit gehoord:
Schijnt (weet dus niet of het waar is) dat de verbruiksmeter bij het aanremmen aangeeft wat het gemiddelde verbruik is sinds dat je voor het laatst daarvoor hebt geremd. Dit klinkt opzich logisch, wat het gemiddlede verbruik zal altijd wel rond de 10 liter moeten zijn, vandaar dat het pijltje naar de 10 gaat. Maar weet dus niet wat de waarheidsgehalte van dit verhaal is.
Maar goed, ik denk dat de meeste verbruiksmeters bij het aanremmen in zijn vrij naar de 10 gaan, het zal alleen niemand opvallen. Ik ging erop letten toen ik de klokjes eruit had gehaald en weer gemonteerd om de tachoringen wat rechter te zetten (waren scheef gemonteerd). Ben toen een ritje gaan maken om te testen of alles het goed doet, en toen viel het me pas op dat de verbruiksmeter bij het aanremmen naar de 10 gaat. Ben ervan overtuigd dat het mij anders nooit opgevallen zou zijn.
Groetjes
Re: meter van verbruik
Geplaatst: 27 jan 2009, 23:02
door Patron
het komt (zoals marc hierboven zegt) er een systeem in het auto is, dat zorgt ervoor dat het motor niet uitvalt tijdens het terugvallen op de stationair toerental.
Ik had het zelf wel gemerkt en begreep de logica ervan niet eerst. Toevallig kregen we daarover les en toen had ik het dus geleerd
maar niet alle auto's geven het juist aan. Bij bv in de Audi van mn oom geeft de digitale meter gewoon 0.0 aan, wat eigenlijk fout is, omdat het altijd een beetje extra brandstof injecteert om niet uit te vallen.
nog een ander feitje is dat de auto minder verbruikt als je bv je gas loslaat en langzaam met de motor laat afremmen. want dan wordt de toevoer van brandstof bijna helemaal gesloten, terwijl je bij de neutrale stand extra moet injecteren om te blijven draaien..
Re: meter van verbruik
Geplaatst: 28 jan 2009, 20:04
door Marc 320d
Mijn vorige auto, de 325i deed het correct. Verbruik ging bij stilstand (met draaiende motor) helemaal de hoek in, meer dan 30l/100km. Logisch ook, want je verbruikt en komt nergens.
Mijn huidige 320d doet het fout. Hierbij gaat het verbruik naar 0.0. Foutttt....
Re: meter van verbruik
Geplaatst: 29 jan 2009, 19:08
door bmw325ticompact
Hmmm moet zeggen dat ik hetzelfde merk, als de meeste hier. Het lijkt erop dat zolang de auto rolt ook al trap je de koppeling in geeft hij zijn verbruik maar moet je stoppen ivm stoplicht dat schiet hij bij mij ff naar de 10 en dan valt hij terug naar 0.