Pagina 1 van 1

Overhit raken van BMW

Geplaatst: 07 jun 2011, 20:59
door Ernst1990
Mijn BMW 320 D uit 2000 heeft een probleem en ik hoop dat jullie mij kunnen helpen hiermee.

Ik heb mijn BMW sinds vorig jaar november, en sindsdien nooit problemen gehad.
Maar 2 maanden geleden is hij 1x overhit geworden en heeft hij koelvloeistof eruit gegooid.
Toen koelvloeistof bijgevuld en geen problemen meer gekregen.

Tot 1 maand geleden deed de BMW het weer.
Maar ook ineens.
En nu de laatste tijd kan ik niet harder rijden als 115 km/h en dan schiet mijn temp. meter vanuit het midden ineens naar het rood en zet de boordcomputer automatisch mijn auto uit of ik kan geen gas meer geven en blijft hij stationair draaien.
Hij gooit er dan ong 1,5 a 2 liter koelvloeistof uit.

Nu heb ik hem 2 weken geleden naar de garage hiervoor gebracht en die hebben mijn thermostaat vervangen.
Tot mijn verbazing reed ik 2 dagen later de snelweg op en reed ik 130 km/h en deed hij weer precies hetzelfde.

Maar hij doet het alleen op de snelweg boven de 115 km/h.

Weet iemand wat er met mijn BMW aan de hand is??
Dan zou ik dat heel graag willen weten.

greetz

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 09 jun 2011, 11:57
door TommyGun
Waterpomp?

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 09 jun 2011, 13:44
door Ernst1990
heb ik ook aan zitten denken, maar moet hij dan ook al niet moeilijk doen bij een lage snelheid??

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 09 jun 2011, 13:53
door TommyGun
Zou je wel verwachten inderdaad...

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 11 jun 2011, 17:32
door j.takak
Ik heb het zelfde probleem, alleen als mijn 318i een lange tijd stationair draait, na 15 min ong. Waar zou dat aan kunnen liggen?

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 11 jun 2011, 17:39
door TommyGun
Dat is niet hetzelfde probleem. Stationair heb je geen rijwind dus vermoedelijk de fan die niet aanslaat.

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 11 jun 2011, 19:10
door j.takak
Dat zou goed kunnen. Ik hoor na een rit ook niet dat de fan aangaat als ik de motor uitzet. Zou die defect zijn of kun je die fan aan en uit zetten?

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 11 jun 2011, 19:10
door dw70
de waterpomp werkt helemaal niet. Bij lagere snelheden (en lagere toerentallen) en wat bochtenwerk kan het water nog enigsinds rondgegooid worden, wat ook al niet goed is (zeker niet). Maar rechtuit op de snelweg kom je flink koelvermogen te kort.
Het water wordt niet rondgepompt anders had de Visco of E ventilator ingegrepen. De radiateur zal door de rijwind genoeg gekoeld worden en daardoor grijpt de visco of e ventilator niet in. Maar dat koele water in de radiateur wordt niet rondgepompt en in het blok is het water loeiheet geworden. En als het koude water het gloeiend hete water ontmoet wordt het een spuitfestijn.

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 11 jun 2011, 19:16
door dw70
Voor j.tatak: heb je een visco (draait continue mee) of een E ventilator? Als de E ventilator niet aanspringt zou het je thermostaat kunnen zijn wat defect is. Heb je een visco en verhoogt deze niet zijn snelheid als hij dreigt te warm te worden, is de visco module defect. Jij hebt een andere storing dan Ernst.

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 12 jun 2011, 15:52
door j.takak
Ik heb een E ventilator. Ok dan ga ik dat nakijken. bedankt!

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 13 jun 2011, 14:48
door Ernst1990
bedankt dw70 heb jij dan enig idee wat het wel kan zijn bij mijn bmw?
want kan het ook zo zijn dat mijn ventilator niet op tijd aanslaat?
of de sensor die de ven aan laat slaan of uitzet kan die kapot zijn?

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 13 jun 2011, 18:16
door dw70
een bijspringende ventilator op de snelweg heb je alleen nodig in de file. En zeker niet bij 120km/u. Dan is de werking van het koelsysteem niet in orde. Daaronder is nummer 1, de waterpomp, jouw hoofdverdachte.

In het stuk hierboven staat waarom jouw ventilator niet hoeft bij te springen.

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 28 jun 2011, 11:22
door j.takak
Heb begrepen dat het ook aan de zekering kan liggen van de ventilator. Weet iemand welke nummer van de zekeringen dit is, de kaart is in het Duits

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 28 jun 2011, 12:06
door dw70
ja het zal zeker aan een van de zekeringen liggen als de ventilator kapot is. Anders gaat de bedrading in de fik als er geen zekering is.
Wat heb je bij No 37 staan? Is een zekering van 50 A

Re: Overhit raken van BMW

Geplaatst: 28 jun 2011, 18:47
door j.takak
Dacht al dat die t was. Daar staat Gebläse bij. Is idd eentje van 50.

Thnx!