Pagina 1 van 1

m3 5 bak achter m50 motor

Geplaatst: 11 jan 2011, 21:07
door 328ihiob
Hey mede bmw rijders,

Ik heb een m50 325i blok dat opgeboord is naar een 328i en getuned door hiob (een duits tuningsbedrijf).

Ik wil hier een m3 5 bak achter hangen echter wat zal ik moeten aanpassen om dit goed werkend te krijgen?

Moet ik alles van een m3 3.0 pakken zoals koppeling/drukgroep/druklager en koppelingscilinder en past dit allemaal op een m50 motor?

Volgens ETK zijn de koppeling/drukgroep/druklager en het koppelingscilinder anders van een m3 ten opzichte van een 320 wat het vroeger was.

Heeft iemand hier ervaring mee dan hoor ik het graag.

Alvast bedankt voor de reactie's
Groetjes Jeffrey

Re: m3 5 bak achter m50 motor

Geplaatst: 27 jan 2011, 14:14
door Vliet
Mooie opwaardering van je blok! Maarre waarom een M3 bak? Je standaardbak houdt het toch ook allemaal prima? Doe er dan een 328 bak op. Lijkt me een stuk makkelijker met opbouwen. Of zijn de ratio's zo veel voordeliger dan een standaardbak?

Re: m3 5 bak achter m50 motor

Geplaatst: 27 jan 2011, 17:37
door 328iT
ik dacht altijd dat de bak van een 328 hetzelfde was als die van de m :?

Re: m3 5 bak achter m50 motor

Geplaatst: 16 feb 2011, 21:21
door 328ihiob
Ik kon een m3 bak voor een nette prijs kopen en dan doe ik dat natuurlijk.

De bak van een 320i is bedoeld voor 150pk en geen 228pk vandaar een bak van een m3.

Ik wil geen problemen krijgen met me overbrenging dus verder alles van een 328i achteras met div aandrijfassen en cardanas.

De bak van een 328i is volgens mij ook hetzelfde als van de m3 hoor alleen de 6 bak is anders.

Verder past een 328i of m3 bak er zo achter geen verdere ombouw nodig wat ik alleen nodig had was een schakelstang van een z3m voor het juist schakelen van de bak nu heb ik ook meteen short shift :)

Alles zit erop en motor loopt netjes alleen weer een vanos die rammelt dus dat wordt het volgende zijn hier nog mensen die het afstelsetje hebben liggen voor de distr. en de vanos eenheid zo ja zou ik dit kunnen lenen voor een kleine vergoeding.

Groetjes