Pagina 1 van 2

Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 08 okt 2010, 19:49
door Albert..M3
Heb vandaag mijn M3 weer op gehaald uit de garage . ze hebben de kleppen gestelt. Maar nu kreeg ik de melding . dat er 1 Tuimelaar van de 5e cilinder iets was beschadigd .Dus je hoort hem nog licht tikken.

Heeft iemand hier ervaring mee . Moet je de cilinder kop verwijderen om Tuimelaar te vervangen ??

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 08 okt 2010, 20:32
door bjornc
Normaal gesproken wel.

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 09 okt 2010, 08:31
door willem-57
Ja, je deksel moet er weer af. ;(
Kijk op dit plaatje, nr 17 is de boosdoener.
Misschien beter dat je dit toch laat vervangen.
Afbeelding

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 09 okt 2010, 09:31
door bjornc
Inderdaad.
Zo'n ding kan afbreken, en meer schade aan je nokkenas en kleppen veroorzaken dan je lief is.
Ennuh, die dingen zijn niet zo heel duur... dus als je de kop eraf hebt zou ik ze allemaal laten vervangen.

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 09 okt 2010, 12:20
door Albert..M3
ja zo tuimelaar kost maar 16 euro per stuk . ze zijden bij de garage dat het niet veel kwaad kon . maar als het tikken weer erger werd. dan moeten ze er wel bij.

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 17 nov 2010, 13:11
door Mpower343
Kent er iemand in omgeving denhaag/rotterdam om de kleppen te laten stellen? en als ik mag vragen wat betalen jullie ervoor?

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 17 nov 2010, 18:51
door Albert..M3
ik heb 360 euro betaald voor het stellen van mijn kleppen.

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 17 nov 2010, 19:01
door Tiske
Hey,

misschien een domme reactie? Maar zitten er geen hydraulische automatische kleppenstellers in zon blok? Gebeurd toch allemaal vanzelf. Ik heb er dan wel nie veel verstand van maar dit hoor ik een maatje altijd zegge!!

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 17 nov 2010, 19:14
door Albert..M3
nee niet bij M3 motor .daar zitten vulplaatjes onder.en die moet echt keer stellen.

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 17 nov 2010, 19:33
door willem-57
Wilde mijn kleppen laten stellen en kreeg daar een prijs voor op van ongeveer 330 euro.
Klopt dus wel met wat albert betaald heeft.

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 17 nov 2010, 23:05
door Albert..M3
heb de rekening ff op gezocht .ik was 398 euro kwijt .maar daar zit het vullen van de airco ook bij . dus rond de 300 euro voor kleppen stellen komt wel goed.

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 23 nov 2010, 11:10
door Mpower343
Oke thanks....

Ik moet die van mij laten nakijken,
hoor af en toe een gek geluidje bij me blok, het lijkt alsof het van de onderkant komt,
maarja me kleppen laten stellen kan toch geen kwaad.. en moet ook meteen een oliebeurt geven..
Wie weet hoor ik het niet meer :)

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 13 dec 2010, 03:37
door M535I
Ik heb het bij Gerrit Jonkers laten doen. Was rond de 200 euro kwijt, dit doordat ze niet allemaal gesteld moesten worden werd mij verteld. Waarschijnlijk waren ze niet zo lang geleden voordat ik de auto kocht al een keer afgesteld.

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 01 feb 2011, 20:31
door Albert..M3
Ik kwam ergens ander deze verhaal tegen . Hebben de M3 rijders onder ons er ook last van ??

Ik heb een probleem met een M3 E46 uit 2001, 150.000km. Ondanks voldoende olie begonnen de kleppen te tikken, op zich niet heel vreemd aangezien deze elke 20.000km gecontroleerd/ gesteld moeten worden. De speling was na controle idd te groot, na stellen bleef er echter een tikkend geluid, maar was wel minder. De tuimelaars bleken ook ingesleten, deze allemaal vervangen. Na ongeveer 1000km kwam het geluid terug, tuimelaars bleken opnieuw ingesleten, nokkenas ook! Deze keer de nokkenas (alleen uitlaat) en tuimelaars (weer!) vervangen. Geluid was weer verdewenen, maar.... kwam na ongeveer 1000km weer terug. De auto wordt voldoende warm gereden, uiteraard juiste olie gebruikt (10W60) lijkt mij dus een smering probleem. Heb op een M3 forum zelfde vraag gesteld maar niemand schijnt daar een antwoord te hebben. Ook met BMW NL gebeld maar hebben daar ook geen oplossing. Moet nu weer de nokkenas en tuimelaars vervangen maar daarmee is de oorzaak natuurlijk niet opgelost. Ik zit te denken aan de oliepomp, een verstopte leiding of????

Want die van mij begind ook weer te tikken . heeft nu 2000 Km gereden na dat ze de kleppen hebben gesteld.

Re: Kleppen laten stellen.

Geplaatst: 01 feb 2011, 21:14
door Fabian79
speling te groot ?????

speling wordt toch altijd kleiner bij slijtage ;)

De stelplaatjes slijten eigenlijk nooit, alleen de klepzitting en de klep doorgaans. Waardoor deze dieper in de zitting valt (verder richting nokkenas wat dus de speling verkleint.
Als de tuimelaars slijten kan dit wel een te grote speling veroorzaken omdat dan de ruimte tussen tuimelaar en stelplaatje groter wordt.
Kleppen stellen is dus een must om er voor te zorgen dat de kleppen goed sluiten en je geen verbrande kleppen kunt krijgen.
Tikkende kleppen wijst dus eerder op een tuimelaarprobleem dan op slijtage van kleppen. ;)

Het lijkt er in zijn verhaal op dat de kleppen te weinig speling hebben. Daardoor slijten vaak de tuimelaars te hard en krijg je dit soort problemen. Als er een smering kanaal dicht zit zou je nog veel meer problemen hebben niet bij alle kleppen.