Pagina 1 van 1

Afwijkende bandenmaten

Geplaatst: 02 okt 2010, 12:09
door Frenkz
Ging vandaag mijn winterbanden onder laten zetten, blijkt dat de maat niet geschikt is, dus weigerden ze deze eronder te zetten. :roll:

Ik heb maat 205/40/R17
maar moet minimaal 205/50 zijn voor mijn BMW, in hoeverre klopt dit ? Weinig zin om nu weer deze te verkopen en andere te gaan zoeken (|

Re: Afwijkende bandenmaten

Geplaatst: 02 okt 2010, 13:39
door Dominic-Breda
nog nooit van gehoord ....
maakt toch niet uit welke hoogte band ?
enigste wat ik kan bedenken met een "kleine" velg en een lage band, dat de km teller afwijkt.
Maar ja dat is je eigen keuze.....

Re: Afwijkende bandenmaten

Geplaatst: 06 okt 2010, 10:17
door Griffendahl
Nee da's geen eigen keuze... 't Is een wettelijke eis dat je niet zo veel mag afwijken van de originele waarde. Zo uit mijn hoofd ligt de wettelijk bepaalde maximale afwijking van de afrolomtrek zo rond de 3 of 4%.

Met dat verschil in bandenmaat zit je op 6,5%...

Re: Afwijkende bandenmaten

Geplaatst: 06 okt 2010, 11:23
door Mikkie
Maar wie controleert dat? Ergo: zelf weten.

Re: Afwijkende bandenmaten

Geplaatst: 06 okt 2010, 11:54
door Griffendahl
De APK keurmeester en de politie (soms)

6,5% Afwijking is wel echt serieus veel. Als ik jou was zou ik even naar een bandenspecialist gaan, ik ken er enkele die ook gewoon aan inruil doen. Uitleggen wat er aan de hand is en vermoedelijk na een kleine bijbetaling met de juiste maat naar huis gaan.

Re: Afwijkende bandenmaten

Geplaatst: 06 okt 2010, 17:31
door Frenkz
Ja ik vroeg ook aan ze of ze evt. mijn banden wilden overnemen (ZGAN) ze gaven me 100 euro..
omdat de bandenmaat te afwijkend en zeldzaam is -_-

Re: Afwijkende bandenmaten

Geplaatst: 06 okt 2010, 18:21
door Flagg
Bijzonder is dat altijd.

Als je banden nodig hebt die redelijk "zeldzaam" zijn, betaal je de hoofdprijs. Als je ze verkoopt krijg je er geen cent voor want ze zijn niet courant.

Mooie wereld die (auto)handel. -_-