Pagina 1 van 1

[E46 sedan 1999] Thermostaat EGR

Geplaatst: 12 mei 2010, 17:21
door klexo.e46
Vandaag ging spontaan een geel lampje op mijn dash branden dat ik de koelvloeistof moest controleren.. dus ik de wagen langs de kant gezet en van achter de nieren kwam wel wat rook vandaan.. gelukkig geen zwarte stinkende rook maar verdampte koelvloeistof....
Uiteraard bij zo'n mooi 320D blok kan je niet zien waar dit vandaan komt door al de plastic kappen, behalve dat er veel nat was.
Ik meteen vanaf mijn werk een busje van 5L gehaald en de zooi weer volgegooid.. voor vertrek nog even gekeken en alles zag er nog goed uit.. op de terug rit naar huis een paar KM voordat ik er was, wederom het lampje aan. weer wat vloeistof erbij gegooid en naar huis gereden.

Thuis meteen alles losgetrokken en zag dat er een stukje van de thermostaat van de EGR afgebroken was, en van daaruit was een mooi spoor van vloeistof te zien.. die zit GELUKKIG helemaal boven bij het blok dus makkelijk te vervangen.

het probleem: ik heb de wagen eigenlijk morgen nodig, is hier een tijdelijke oplossing voor?? dichtkitten en aftapen en vrijdag bij de dealer een nieuwe unit halen? en hoeveel L koelvloeistof heb ik nodig?

Re: [E46 sedan 1999] Thermostaat EGR

Geplaatst: 12 mei 2010, 17:37
door Richel88
Als ik een lek in mijn koelsysteem heb, ga ik niet rijden...
Je kunt t natuurlijk afdekken, en opletten op je lampje..maar ikzelf zou dat niet doen,

Re: [E46 sedan 1999] Thermostaat EGR

Geplaatst: 12 mei 2010, 20:03
door morris
Ik heb het zelfde aan de hand gehad toen ik van vacantie van frankrijk naar huis reed,
Vervangen is de enigste optie, afkitten/afplakken heeft geen nut door de warmte en de druk is dat in no time er weer af!
Let wel op dat je de zaak goed ontlucht als je het vervangen hebt.

Re: [E46 sedan 1999] Thermostaat EGR

Geplaatst: 12 mei 2010, 20:26
door largeproject
Heb onlangs bij die van mijn een plaatje in het uitlaat gedeelte geplaatst van de egr,zodat ie de zooi niet meer kan bevuilen,en ik dacht me herinner dat er toch 2 koelslangen naar de wisselaar gingen???
Dan zou je die 2 met elkaar moeten door verbinden.