Pagina 1 van 1

Raar geluid juist na starten

Geplaatst: 19 mar 2010, 02:32
door Beemerke2000
Gisteren weer iets raar voorgehad met mijn auto.
Toen ik de wagen juist gestart had ging mijn toerental naar beneden en begon de wagen te schudden, ook
maakte de motor even een raar bonkend geluid.
Nochtans duurt dit maar 10 seconden en is dan over, en daarna rijdt de wagen gewoon zoals altijd.
Wat ik wel heb is dat hat lampje van mijn gloeibougies langer brand dan vroeger.
Kan het schokken te maken hebben met een defecte gloeibougie?
Nochtans was er over enkele weken terug geen enkele foutcode bij het uilezen bij de dealer.
En toen had hij dit enkele dagen ervoor ook al eens gehad maar dacht dat dit toen iets met de koude te maken had.
Zoals sommigen onder jullie mss al gemerkt hebben heb ik ook een topic over ineens meer te verbruiken.$
Kan dit iets met mekaar te maken hebben?

Re: Raar geluid juist na starten

Geplaatst: 19 mar 2010, 07:39
door Fabian79
Je verhaal klinkt als een cilinder die niet mee wil komen.
Dan gaat bij een diesel de motor echt rot lopen.

Geef je de bougies wel even de tijd om te gloeien??

Re: Raar geluid juist na starten

Geplaatst: 19 mar 2010, 20:06
door Beemerke2000
Ja hier had ik ook al aan gedacht omdat het lampje langer blijft branden als vroeger.
Over 2 jaar terug brande het lampje zelfs nooit als ik wou starten.
En ik wacht altijd tot het lampje uit is. En toen het zo koud was gloeide ik zelfs 2 maal.
Mss eens overwegen om er 4 nieuwe te laten insteken. Hopenlijk wel niet hetzelfde probleem als wat mijn vader heeft voorgehad. Hier zat 1 gloeibougie namenlijk helemaal vast en hebben ze de motor moeten openhalen en uitboren.

Re: Raar geluid juist na starten

Geplaatst: 22 mar 2010, 13:03
door bmwpeter
Of de gloeibougies slecht zijn is volgens mij te meten zonder ze er uit te halen. Voor een visuele inspectie is dit wel noodzakelijk natuurlijk. Als de gloeibougies nog nooit vervangen zijn dan zou ik het zeker een keertje laten doen. De temperatuur wordt nu wel langzaam hoger dus zou je er ook wat minder last van moeten krijgen.

Heeft ie het alleen bij een koude start of ook als de motor nog warm is? Als het bij warme motor ook is dan zijn het dus niet de gloeibougies.

Re: Raar geluid juist na starten

Geplaatst: 22 mar 2010, 19:18
door Beemerke2000
De laatste keer dat ik dit voorgehad heb stond de wagen 2u stil ongeveer en was de buitentemperatuur ongeveer 9 graden.
Dus hij was niet echt koud denk ik.
Maarja mss eens tijd voor een e90 :D